Treść opublikowana przez sikorakrz
-
[B6 AVF] Proszę o analizę
Spanky, ja byłem zaskoczony, że można badać aż tak szczegółowe kwestie w silniku. Jestem pod wrażeniem zaawansowania VAG-a w VW. Dziwisz się, że zadaję takie pytanie? Ostatnio na forum wyczytałem, że w lewej poduszce pod silnikiem mam czujnik (chyba zużycia). To sorry, moim zdaniem ważniejszym elementem jest most lub skrzynia. No ale spoko, ja się nie znam.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę
Jakie testy zrobić aby zbadać pozostałe podzespoły takie jak: sprzęgło, skrzynia, most? W sieci cisza o tego typu testach.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę
Ufff, trochę mi lżej. Ale z tym termostatem to może rzeczywiście jest coś na rzeczy, ostatnio zauważyłem delikatny spadek poniżej 90C. A czujnik temperatury?
-
[B6 AVF] Proszę o analizę
Witam, Proszę o analizę LOG-ów. W ostatnim czasie pękła mi rura wysokociśnieniowa łącząca turbo i intrecooler i obawiam się o przeładowanie turbo. Dodatkowo chciałem abyście ogólnie przyjrzeli się autku. Dziękuję bardzo. 000 001 003 004 007 008 010 011 013 018 023
-
[B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Wiem, już się zapoznałem. Muszę tylko znaleźć trochę czasu. Pewnie w weekend wrzucę tam gdzie trzeba.
-
[B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Kupiłem VAG-a. Jakie logi mam zrobić aby sprawdzić przeładowanie. Mam jakąś wersję testową i nie mogłem zrobić scana ale robiłęm logi silnika i wyskoczyło coś takiego: 2 Faults Found: 16485 - Mass Air Flow Sensor (G70): Implausible Signal P0101 - 35-10 - - - Intermittent 17964 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1556 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent Wykasowałem je i póki co nie pojawiły się ponownie. Problem w tym, że szukam wersji pełnej w sieci ale na razie nici.[br]Dopisany: 09 Grudzień 2009, 23:40_________________________________________________Ok, mam pełną wersję. Jutro sprawdzę ogólne skanowanie. Czy mam coś jeszcze sprawdzić?
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
No, sam nie wiem. Chyba będę szukał bezpośredniego połączenia z aku lub pod bezpiecznik. Wcześniej miałem zestaw z zakłóceniami i teraz chcę czysty odbiór. Zainwestowałem w dobre radio i antenę i nie chcę tego psuć podłączeniem.
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
O zakłóceniach przy podpięciu z zapalniczki już słyszałem. Podobno to najgorsze źródło prądu. Ciekawe czy podobnie jest z napięciem od radia. W weekend będę montował, jeszcze myślę o podpięciu się pod bezpiecznik
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Temat odkurzę, ponieważ zdecydowanie mnie zainteresował. Czy ja w B6 mam też taki sam wtyk? No i czy mogę napotkać się na jakieś problemy związane z przeciągnięciem zasilania z lewej kieszeni. No i czy nie ma niepotrzebnych przebić. podobno najlepsze zasilanie dla CB to prosto od akumulatora.
-
[ALL B6] Montaż CB radia
Panowie, nigdzie nie mogę się doszukać. Poszukuję instrukcji instalacji radyjka w lewej półce (schowku). Problem w tym, że nie wiem skąd mam pociągnąć zasilanie tak aby były jak najmniejsze przebicia (zakłócenia). Oczywiście najlepiej bezpośrednio od akumulatora ale jak tam się dostać. Pozdro,[br]Dopisany: 04 Grudzień 2009, 23:18_________________________________________________Witam, Ponawiam pytanie jak pociągnąć zasilanie?
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
Witam, Dziś zdarzyła mi się mała wpadka i zamiast drugiego biegu zapiąłem czwórkę. Pamiętajcie nie można pić kawy i przełączać biegów lewą ręką Więc jak już wrzuciłem tę czwórkę to mi zgasł ze zbyt małych obrotów. Problem w tym, że chwilę wcześniej nieźle pogoniłem swoją niunię po mokrej trawie i TURBO musiało być ostro rozgrzane. Pytanie: Czy turbo mogło coś przez tę chwilę złego spotkać? Oczywiście jak najszybciej uruchomiłem silnik ponownie.
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
To dla mnie oczywiste, że wymieniam jak jest uszkodzona. Ale zastanawiam się czy jest jakaś prawidłowość. To przy jakim przebiegu wymienialiście? pozdrawiam,
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Przy jakich przebiegach wymienialiście poduszki pod silnikiem? Jest jakaś prawidłowość?
-
[B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Byłem i kupiłem. Koszt jednak był wyższy niż ten który podawałem wcześniej. 8E0145834M kosztuje 669pln, natomiast do mojego modelu pasuje 8E0145834AR i kosztuje 758pln. Dostałem rabat 10% i wyszło trochę taniej. [br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 12:40_________________________________________________Czy nie będę miał problemów z instalacją? Z tego co widziałem wymiana powinna być dziecinnie prosta.
-
[ALL B6] Audi A4 B6 1.9 tdi 131Km pytanko
- [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Wiem tylko, że przewód jest pęknięty. Nie zastanawiałem się co było przyczyną. A w sumie to słusznie postawione pytanie. Właśnie co mogło być przyczyną i co oznacza przeładowanie? Zaznaczam, że nie mam dostępu do Vaga. Jestem na etapie rozeznania w tym temacie.- [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Prawdziwe zdzierstwo. Jeśli masz ten sam problem pojedź do serwisu skody lub seata. Będą mieli taniej. Chyba wezmę się za produkcję.[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 15:29_________________________________________________No właśnie [br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 15:29_________________________________________________Ok, dokładnie taką cenę mi dziś podali. W poniedziałek będę zamawiał.- [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
To takie z literką M znalazłem tylko w ASO- [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Albo nie umiem liczyć albo coś mi się nie zgadza. 33 Euro nie równe 800pln.- [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Widziałem te z allegro. Wszystkie używki, no ale trudno. Dzięki za pomoc, ważne że wiem które na pewno pasują.- [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Ja znalazłem używkę za 130 z wysyłką. Za 30 Euro to nówka? Daj namiary jeśli możesz.- [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.
Witam, Jak w temacie pękł mi wąż idący od turbo do intercoolera. Wąż jest w kształcie litery "S" a jego numer katalogowy to : 8E0145834. Serwis krzyknął za kawałek rury prawie 800pln. Znalazłem również coś takiego w serwisie Skody za 700. Szukałem allegro, intercars i inne sklepy. Macie może jakieś namiary na tę część? Trochę mi głupio wydać tyle kasy na kawałek gumowego węża, nawet ciśnieniowego. Pozdr, Tagi: wąż, przewód, rura, przewód ciśnieniowy, rura ciśnieniowa, 8E0145834, 8e0-145-834, intercooler, turbina, [br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 14:03_________________________________________________Znalazłem chyba taką samą tylko ma numer: 8E0145834AH. Gość mówi, że będzie pasować. Czy macie dostęp do ETKI żeby sprawdzić?- [ALL B6] Jaki uchwyt tylnej klapy (AVANT)?
Witam, Zamówiłem już radyjko i antenkę. Pomóżcie proszę z uchwytem na tylną klapę. Podejrzewam, że większość jest identyczna i różni się tylko ceną. Dodam, że oprócz względów praktycznych zależy mi tez na wyglądzie. Link: - Antena:http://www.allegro.pl/item760488254_antena_mont_sirio_turbo_800_sklep_warszawa_ursus.html [br]Dopisany: 05 Październik 2009, 16:49_________________________________________________Co sądzicie o tym: http://http://www.allegro.pl/item735373397_uch0236_uchwyt_do_klapy_sunker_z_kablem.html#gallery- [B6 AVF] Uderzenie/stukanie odczuwalne na kierownicy.
Sprawa jeszcze nie rozwiązana. Niedługo mam przegląd w ASO zobaczymy co powiedzą. Bylem jeszcze u jednego mechanika i stwierdził, że to wahacz. - [B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.