Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaż CB radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o doradzenie miejsca montażu radia i uchwytu do anteny.

Mi pasuje wolne korytko pod podłokietnikiem, ale głowny i chyba jedyny (?) instalator w Szczecinie marudzi.

link do fotki - korytko do wykorzystania?

Tunel pod dnem korytka chyba jest wolny? Ma ktos tak zamontowane?

Czy ciężko zdjąć środkowy tunel?

Jeśli nie tutaj montować, to gdzie?

Jaki uchwyt polecacie? Chciałbym na relingu - poręczy dachowej :biggrin: - to dobre rozwiazanie? Jak z masą? Świszcze/gwiżdże? Przy okazji jakie macie doswiadczenia przy v~200? Jakiś alternatywny instalator w Sz-nie?

To na razie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kieszonke pod kierą po lewej ? Idealnie tam pasi radyjko.Ja mam antene magnesową i nic nie świszczy, wytrzymała 250 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja radyjko sobie wożę wrzucone pod podłokietnik :biggrin:

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

Dobry sposób jeśli nie chcesz wozić radyjka cały czas. Przeszkadza nie co wtyczka do zapalniczki ale da się wytrzymać :wink: . Kabelek od anteny poprowadziłem pod tylna kanapą później pomiędzy oparciem a słupkiem (antena magnesowa) dzięki temu nikt go podczas wsiadania nie zaczepi.

Pozdrawiam Adrian :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuj do relingu nie ma masy spróbuj z uchwytem na tylnią klapę ewentualnie magnesówka ale niestety rysuje dach.

[ Dodano: 09-02-2007, 21:54 ]

najlepiej zamontować w miejsce ori. radiowej polecam mini mobile midlanda a do radia załóż ant. wewnętrzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kieszonke pod kierą po lewej ? Idealnie tam pasi radyjko.Ja mam antene magnesową i nic nie świszczy, wytrzymała 250 km/h :)
Centralnie pod kierownica jest schowek na instrukcje, po lewej jest "kieszonka", ale ma szerokosc biletu postojowego - kilka w niej lezy, wiec wiem - radio nie wejdzie. Mozesz wrzucic jakas fotke?

[ Dodano: 09-02-2007, 22:25 ]

Dobry sposób jeśli nie chcesz wozić radyjka cały czas. Przeszkadza nie co wtyczka do zapalniczki ale da się wytrzymać :wink: . Kabelek od anteny poprowadziłem pod tylna kanapą później pomiędzy oparciem a słupkiem (antena magnesowa) dzięki temu nikt go podczas wsiadania nie zaczepi.
Ja chce na stale. Chce wyciac dno korytka i zainstalowac na stale w pionie. Korytko ma 22x6,5 i pewnie dwadziescia pare centymetrow glebokosci (tu prosze o info, czy faktycznie jest tam wolna przestrzen), a radio 16x5,5x16 - powinno spoko wejsc. Magnesowka odpada, tylko stala antena, pozostaje pytanie gdzie zamocowac?

[ Dodano: 09-02-2007, 22:30 ]

Nie montuj do relingu nie ma masy spróbuj z uchwytem na tylnią klapę ewentualnie magnesówka ale niestety rysuje dach.
Jestes pewny? Nie da sie tego jakos obejsc? Jakis kabelek czy cos?
najlepiej zamontować w miejsce ori. radiowej polecam mini mobile midlanda a do radia załóż ant. wewnętrzną
Mam navi, antena musi zostac, a dodatkowych dziur bym nie chcial... To co - tylko do klapy? Dzwonek, czy cos innego mozecie polecic? Estetyka ma dla mnie znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu może coś Ci podpowie ten wątek http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5576

A tam w tej wnęce chyba nie umieścisz radyjka chyba że się mylę i zrobili straszna przebudowę w B6 bo B5 ja u siebie zdejmowałem ta środkowa osłonę i tam praktycznie zaraz pod tym plastikiem jest tunel i nie zmieści się tam radyjko. Ja swoje zamontowałem do prawego boku środkowej konsoli tak aby sie tylko schowek uchylał do pełnego otwarcia a pod nim jest juz radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu może coś Ci podpowie ten wątek http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5576.
Dzieki, ale widzialem.
A tam w tej wnęce chyba nie umieścisz radyjka chyba że się mylę i zrobili straszna przebudowę w B6 bo B5 ja u siebie zdejmowałem ta środkowa osłonę i tam praktycznie zaraz pod tym plastikiem jest tunel i nie zmieści się tam radyjko. Ja swoje zamontowałem do prawego boku środkowej konsoli tak aby sie tylko schowek uchylał do pełnego otwarcia a pod nim jest juz radyjko.
To kicha. Pasazerowi radio nie przeszkadza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kieszonke pod kierą po lewej ? Idealnie tam pasi radyjko.Ja mam antene magnesową i nic nie świszczy, wytrzymała 250 km/h :)

No, mniejsze radyjko tam się fajnie mieści. Oj chyba miałbym obawy co do wożenia magnesówki przy takich prędkościach-ktoś już się chyba przyznał, że wytrzymywało, wytrzymywało, aż z nagła się była odpadła.

Poza tym, ono - masz na stałe radyjko??? :-O

A dlaczego go nie zauważyłem???

Na następnym spocie koniecznie musze dokładniej pooglądać - chyba musze u siebie cos zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasazerowi radio nie przeszkadza?

Jak do tej pory nikomu jeszcze to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radio wozilem w kieszonce w drzwiach kierowcy, tam tez trzymalem gruszke (lub przewieszalem ja przez kolumne kierownicy). bylo zawsze widoczne i dostepne, jedynie przewody wymagaly mocowania zeby nie wyciagnac radia noga przy wysiadaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego go nie zauważyłem???

Tylko w trase zakładam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam zamontowane takie radyjko Cobra 75 wygląda ono tak

http://allegro.pl/item162882676_cb_radio_cobra_75_wx_st_rewelacja_absolutny_hit.html

masz całe sterowanie w gruszce a radjo mam zamontowane w tym schowku pod kierownicą i jak na razie sprawuje się dobrze antenę mam magnsówke cały zestaw działa dobrze :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja radyjko sobie wożę wrzucone pod podłokietnik :biggrin:

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

Dobry sposób jeśli nie chcesz wozić radyjka cały czas. Przeszkadza nie co wtyczka do zapalniczki ale da się wytrzymać :wink: . Kabelek od anteny poprowadziłem pod tylna kanapą później pomiędzy oparciem a słupkiem (antena magnesowa) dzięki temu nikt go podczas wsiadania nie zaczepi.

To tak jak ja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam zamontowane takie radyjko Cobra 75
Wyglada fajnie, ale wole nie eksperymentowac. Sklaniam sie do Walkera lub Jacksona. W sobote bylem u 2 instalatorow i wg nich rynienka odpada. Pojdzie pod kierownice, po lewej stronie, zaraz przy zwalniaczu maski. Powinno byc OK. Mysle, ze do zlotu w Wisle zdarze kupic i zamontowac, wiec bedzie mozna obejrzec. Jestem leworeczny, wiec wszystko pasi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu wrzucilem do siebie unidena 510 - jeszcze mozna go gdzieniegdzie dostac - wszedl idealnie w póleczke pod kierownica - antena president florida - magnes dziala wszystko bardzo dobrze - zbiera do 10 kilometrow nadaje z okolo 8 slyszalnie!! i tak chodzi o to zeby pogadac z kims blizej jak sie mijacie - glownie!! albo jedziesz w dwa auta i wiekszy zasieg ci nie potrzebny!! jak ktos chce zobaczyc jak to wyglada to wrzuce fotki!! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce zobaczyc jak to wyglada to wrzuce fotki!!

:biggrin:

Nie pytaj, tylko wrzucaj.

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada - radyjko uniden 510 + antena president florida. Kable pociagniete sa lewa strona przy podlodze - mozna to zrobic w podsufitce ale jakos zawsze boje sie ze ja pobrudze. Radyjko jest tak zamontowane ze ladnie wdac kanaly poprzez kierownice siedzac w fotelu. Gruche chowam w drzwiach w poleczce - nie przeszkadza mi w zaden sposob. Sposob jest latwy i nie trzeba nic podcinac ani wycinac a desce.

DSC01378.jpg

DSC01381.jpg

DSC01383.jpg

DSC01384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam dla ciebei propozycje

wszyscy tu radia na stałe zakładają a ja ci powiem ze mam CB ręczne z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny i podłączeni pod gniazdko zapalniczki ( specjalna przejściówka) super sprawa zero wiercenei i szybko można zdemontować.

http://www.alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=26

Mam ładnie na pułeczce obok lewarka zmiany biegów położony pasuje jak stworzone do tego :D

Antenka na magnesik z gumą i niema rysowanie lakieru :D

Warto rozpatrzeć taką możliwość nic nie trzeba kombinować wiercić więć możesz rozpatrzyć taką możliwość. jak by co to klikni na moje GG

A własnie homologacja jak kupiłeś nowe radio w sklepie to napewno masz ( kwestia cenny taniej to czasem niema.

HIHI a co do Anten ja mam CB line i przy 215 km/h śie trzyma niema problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przeszkadza nie co wtyczka do zapalniczki ale da się wytrzymać :wink: . Kabelek od anteny poprowadziłem pod tylna kanapą później pomiędzy oparciem a słupkiem (antena magnesowa) dzięki temu nikt go podczas wsiadania nie zaczepi."

a ja radyjko wkładam między siedzenie pasażera a tunel środkowy, jest ono tuż przy zapalniczce, wszystko dostępne ze tak powiem "pod ręką" kabel pod kanapą do bagażnika i na dach i antena magnesówka, pod antenką naklejona folia przezroczysta żeby lakieru nie rysować.

jak będę miał aparat pod ręką to wrzuce fotki,

pytanie do użytkowników radia unident 501 +antenka, czy też macie takie szumy niewielkie, czy może mam kiepską antenkę a może jest nie zestrojona dobrze??

antenkę mam willsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...