Treść opublikowana przez Kanar
-
Spoty Katowice i okolice
zmieniłem paski
-
[B5 AFN] Czy da się wymienic pasek wielorowkowy bez demontażu przodu ?
dla potomnych bo przerabiałem to wczoraj: da się wymienić oba paski bez zdejmowania przodu i bez odkręcania wiska. Cała operacja zajmuje około godziny. Trzeba zrzucić osłone pod silnikiem. Następnie poluzować 2 śruby inbusowe (6) napinacza paska klimy i zdjąć pasek klimy (to robimy z dołu auta). Od góry kluczem oczkowym (15) poluzowujemy napinacz, i zdejmujemy długi pasek począwszy od alternatora. Łatwiej robi się to w dwie osoby. Najłatwiejsze mamy za sobą Najtrudniejszą operacją jest ułożenie nowego paska na rolkach i nałożenie go na rolke alternatora. Jak się z tym uporamy pozostaje nam założenie mniejszego paska naciągnięcie go kluczem dynamometrycznym (17) i dokręcenie dwiema śrubami imbusowymi (6) Generalnie mam duże dłonie i nieco je sobie pociachałem bo miejsca tam mało ale satysfakcja z założenia jest spora
-
Spoty Katowice i okolice
niee mam "sam naprawiam" ale jak tam to przeczytasz to Ci sie odechce generalnie zrobie tak jak napisał Krolu, zrzuce osłone pod silnikiem a reszte zostawie i spróbuje tam wetknąć łapy w nadzieji że sie zmieszcze
-
Spoty Katowice i okolice
to żeś mi dał do myślenia teraz..
-
Spoty Katowice i okolice
no w sumie jak poluzujesz pas przedni to chyba jest tyle miejsca żeby tam ten pasek założyć.. odkryłem przed chwilą że pasek z klimy jakimś cudem spadł, a tego z alternatora zostało mniej niż połowa i myśle jak sie za to zabrać żeby było najszybciej
-
Spoty Katowice i okolice
a jak odkręciłeś visco?? bo jak doczytałem śruba jest od strony silnika pod alternatorem ale trzeba blokować śmigło tak?
-
Spoty Katowice i okolice
zmieniał ktoś z Was pasek wielorowkowy bez zrzucania przodu?
-
Spoty Katowice i okolice
Wszystkim
-
Spoty Katowice i okolice
i już z samego rana 380PLN Lżejszy jestem, ale za to mam nową czystą i przejrzystą szybę.. a teraz znikam przejechać się ikarusem do pracy
-
Spoty Katowice i okolice
gdzie?? zadzwoń tutaj 032-781-57-53 to jest w Katosach :notworthy: 350zł jade tam w czwartek
- Spoty Katowice i okolice
-
Spoty Katowice i okolice
dostałem kamieniem w szybe na średnicówce, ceny wymiany zaczynają się od 405zł żeby było śmieszniej nie dostałem jeszcze wypłaty za marzec i kwiecień a o premii za kwiecień marzec i luty to już moge zapomnieć. z dniem dzisiejszym przesiadam się na autobus.
-
Spoty Katowice i okolice
widze że grubo było
-
Spoty Katowice i okolice
nie masz regulacji?? (tak wiem emota Gregora) a masz valeo też czy jakieś inne?
-
Spoty Katowice i okolice
wiedziałem http://www.youtube.com/watch?v=mSjeTFx5JI4&feature=player_embedded chłopaczki z sąsiedztwa
-
Spoty Katowice i okolice
ostatnio to mam wrażenie że ktoś pilnuje czy sie pojawiam na forum czy nie i jak jestem to celowo pisze tyle żebym sie nie zdążył wstrzelić.... figlarze
-
Spoty Katowice i okolice
w ten mega za***isty poranek Uwaga - podczas pisania wysłano nową odpowiedź, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość? no czy tu już nawet rano nic napisać nie można??
-
Spoty Katowice i okolice
czy ktoś z obecnych i posiadających Etke mógłby mi sprawdzić numer części? chodzi konkretnie o pasek wielorowkowy
- Spoty Katowice i okolice
-
Spoty Katowice i okolice
Ściągnąć schowek i odkręcić tapicerkę pod kierownicą to pikuś, ale żeby tą długą główną listwę ściągnąć to musisz konsolę środkową odkręcić żeby się dostać do jednego zaczepu, który jest dokładnie nad tą konsolą za późno to przeczytałem bo tak może bym sobie odpuścił. Tak czy siak dotarłem do tego i nie obyło się bez rozebrania konsoli środkowej a nawet tunelu (bo mi plastiki na łączeniu sie nie chciały rozejść Operacja zakończyła się sukcesem i o dziwo bez strat jak skończe wszystko i bede miał czas to zrobie fotorelacje dla potomnych :>
-
Spoty Katowice i okolice
tak jest wątek keżora tyle że z tego co wywnioskowałem to jak ktoś ma plastikowe te zaczepy to lepiej tego nie ruszać bo łatwo zdupczyć.. a że tak powiem nie po to rozebrałem pół dechy żeby sie poddać przez jakieś kołki :gwizdanie:
-
Spoty Katowice i okolice
jak sie komuś nudzi to może mi znaleźć sposób na zdjęcie dekorów z dechy rozdzielczej bo powoli mnie to zaczyna przerastać.. chciałbym osobiście poznać gościa który to wymyślił i mu powiedzieć że powinien w daewoo pracować a nie w audi
-
Spoty Katowice i okolice
zobaczyłem foty i poległem :polew: widać że od mojego wyjścia dopadła Was jakaś czarna dziura bo foty dopiero z rana są
-
Spoty Katowice i okolice
co prawda zwinąłem się jako pierwszy ale i tak było za***iście dzięki Keżorowi i całej reszcie za atmosfere
-
Spoty Katowice i okolice
no ja bym sie przejechał.. pytanie tylko czy jechać busem czy autem bo w sumie busem nie bardzo mi sie chce