Treść opublikowana przez pesieka
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Jak odłączyć przewody górny i dolny od chłodnicy oleju ATF. Czy je się poprostu wyciąga? Nie chce z pierniczyć. Ok już wiem. Po prostu się te przewody wyciąga. Dosyć mocno siedzą w chłodnicy ale trzeba podważyć - ja to zrobiłem ostrożnie płaskim śrubokrętem i wyskoczyły ; ) Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk Z takimi przypadłościami to jest trudna sprawa - może gdyby dane mi było usłyszeć, mógłbym powiedzieć więcej. Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku? Jakie koszty naprawy? Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk Z takimi przypadłościami to jest trudna sprawa - może gdyby dane mi było usłyszeć, mógłbym powiedzieć więcej. Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku? Jakie koszty naprawy? Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
Witam, Jestem ciekawy jakie efekty po wymianie. Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku? Jakie koszty naprawy? Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Tak też właśnie zrobiłem. Pozdrawiam
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
A u mnie pytałem w dwóch serwisach zestaw rolek rozrządu pasków rozrządu 1090zl plus pompa po oddaniu starej 450zl termostad 150 Jeszcze jedno bo nie wiem i nie mogę zanieść. Żeby zablokować walki rozrządu tymi blaszkami to trzeba zdejmować pokrywy zaworów i przy okazji kupować uszczelki pod te pokrywy? czy gdzie to się robi? I gdzie jest to miejsce do blokowania wału? Gdzieś pod silnikiem , z boku? Przepraszam ale muszę być pewny tego żeby się za to zabrać Nie chce odkrywać Ameryki podczas rozkrecania. Dziękuję za pomoc. proszę o odpowiedź czy ktoś pomoże? No i już jestem po wymianie rozrządu. Sam zrobiłem - dla chcącego nic trudnego. Dzięki za podpowiedzi. Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Świeci się kontrolka ESP
Witam, Po wymianie rozrządu 2.5tdi v6 Zapaliła się kontrolka ESP i nie zapięte pasy. Silnik ładnie pracuje ale jeszcze nie wyjechałem z garażu żeby sprawdzić czy zgaśnie po przejechaniu kilku metrów. Zastanawia mnie czujnik nie zapietych pasów Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk No i się okazało że rzeczywiście przejechałem 20m i kontrolka ESP zgasła jednak pozostał błąd nie zapietych pasów i dodatkowo pokazuje że jest brak płynu do spryskiwaczy. Pewnie trzeba się podłączyć pod vag i skasować błędy - mam nadzieje
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Ok. Graty zamawiam czyli zestaw naprawczy rozrządu, pompa wody, termostad , uszczelki pod pokrywy zaworów i co jeszcze oprócz optymizmu i wiary w siebie Jeszcze jedno będę zamawial w serwisie volkswagena bo mam najbliżej. Chyba nie ma różnicy w częściach? Z tego co sie oretuje to po nr VIN te rzeczy są grupy czyli audi volkswagen skoda. Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Na to wychodzi ze nie mam bolczyka na pompę. * 2x płaskie blaszki mam * czpień z gwintem na wał też jest Czy blolczyk na pompę można kupić oddzielnie czy ewentualnie samemu zrobić? Ok. Już wiem o który bolec chodzi. Pewnie to fi 6 albo podobny. Może wiertło wystarczy Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Dzięki za info. Jeszcze tylko jedno pytanko. Kupiłem takie blokady jak na zdjęciu czy są okej czy będzie coś jeszcze brakować? Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk Dzięki za info. Jeszcze tylko jedno pytanko.Kupiłem takie blokady jak na zdjęciu czy są okej czy będzie coś jeszcze brakować? Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Witam, Wracam do tematu. Jeszcze nie wymieniłem rozrządu ale się przymierzam. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz czy po blokadzie trzeba ustawiać kąt wtrysku? Piszą w necie że to konieczne. Nie mam kabla i softu więc tu dodatkowy koszt. Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Witam, Jak bym chciał przyjechać do Ciebie w przyszłym tygodniu to kiedy i na którą godzinę. Temat skukania przy puszczeniu nogi z gazu przy 80-100 km/h. Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Z takimi przypadłościami to jest trudna sprawa - może gdyby dane mi było usłyszeć, mógłbym powiedzieć więcej. A jak bym chciał się wybrać do Ciebie abyś posłuchał co tam się dzieje to kiedy? Mam 2,5h jazdy ale chce to zdiagnozować żeby się nie pogorszyło. Czeka mnie jeszcze rozrząd do wymiany 2,5TDI V6 05' więc tu się już robią koszty zaplanowane ale też chce wiedzieć co z multi się dzieje.
-
B7 ksenon mryga i gaśnie
Witam, mam banalne pewnie pytanie. Czy przypadku gdy ksenon w jednej lampie czasami mryga tzn świeci z małymi przerwami i gaśnie tj moment wymiany żarnika? Jak wyłączę światła i włączę ponownie się świeci ale po jakimś czasie jest to samo - znowu dziwnie świeci - mryga, przerywa Dzięki Jeśli to jest do wymiany to co polecacie abym kupił? Słyszałem kiedyś że trzeba wymieniać dwie szt ale może to nie prawda?
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
A to żeś mnie zamartwił. Matko u córko! Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
Witam, Jestem ciekawy czy się wyjaśniła sprawa. Czy skrzynia już po naprawie i czy jest już ok
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
Dzięki za informacje. Ciekawe. Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
Ok. U mnie cały czas trajkocze przy puszczonym gazie i tez musze do kogoś podjechać żeby się nie supło na dobre. Jak coś kolega będzie wiedział to daj znać jestem ciekawy Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Witam, Czy spotkał ktoś się w multitronic że np. jadąc z prędkością 80-100km/h puszczając gaz słychać szum - stukotanie w skrzyni - silniku. Ktoś może miał taki przypadek. Co z tym robić. Pozdr Piotrek
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
No i jak ? Był kolega u mechanika ? W sprawie tego skukania. Czy potwierdził się dwumas? Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
No dzięki. Ja też się wybiorę do kogoś od automatów. Jak coś się dowiesz daj znać. Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka **************************************** No cóż byłem u mechanika i okazało się brakowało 1.5 litra oleju. Po dolaniu i adaptacji skrzynia juz nie szarpie na postoju jednak podczas jazdy dalej coś tam szumi po puszczeniu gazu 80-100 km/h. Zastanawiam się czy aby to nie łożysko w kole. Po diagnostyce nie wyszły żadne błędy. Czy to prawda że multitroniki wytrzymują 250km x 1000 i zaczynają się pieprzyc? Tak mi powiedział mechanik od skrzyni. Moje auto ma 195 wiec niby trochę mogę się pocieszyć Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Ja poprzedniej b5 1.9 tdi wymieniałem rozrząd a tu się trochę cykam jakbym miał jakąś pomoc typu fotostory z opisem to na lajcie myślę że bym dał radę. Mam mechanika co chce za robociznę 600 pln tylko nie wiem czy zrobi to dobrze.
-
Diagnostyka auta przed zakupem
Cześć, szukam namiarów do sprawdzenia auta. Mógłbyś wrzucić namiary? Dzięki.
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Cześć, Szukam mechanika który porządnie ogarnie wymianę rozrządu w silniku jak w temacie. Mieszkam w Żyrardowie pod Warszawą. Może ktoś kogoś ma sprawdzonego którego z czystym sumieniem mógłby polecić obrębie 20 - 40 km od mojej okolicy. Dzięki za pomoc. co to nie ma nic ???
-
Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu
Witam, Czy spotkał ktoś się w automacie multi że np. jadąc z prędkością 100km/h puszczając gaz słychać szum - stukotanie w skrzyni - silniku. Chyba to nie normalne. Po za tym myślę że ok po za tym że na postoju przy zmianie z P na D lekko samochód szarpnie. Ktoś może miał taki przypadek. Co z tym robić. Pozdr Piotrek czy ktoś miał taki przypadek?
-
Diagnoza Airbag & błąd 00575
Witam, Od miesiąca jeżdżę z zapaloną lampką awarii poduszki powietrznej. Podłączyłem auto pod VAG żeby sprawdzić co się dzieje i wyskakuje mi taki alert: napiszcie prosze co to konkretnie oznacza bo nie czaje. Dodatkowo wyskoczył mi błąd: VAG-COM Version: Release 409.1-US Control Module Part Number: 028 906 021 BD Component and/or Version: 1.9l R4 EDC 00SG 0806 Software Coding: 00002 Work Shop Code: WSC 06435 1 Fault Found: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-10 - Control Difference - Intermittent Czy to kolektor ssący czy jakaś inna awaria. Samochód w miarę się zachowuje. Po wykasowaniu błędu tydzień VAG nic nie pokazywał i nagle znowu to samo. Macie pomysł na te dwa tematy? Prośba o opinie. Pozdrawiam Piotrek witam, widzę że nie ma rady na mój problem
-
Brak mocy, dziwny gwizd
Witam, Sprawa rozwiązana. Okazało się że turbinę szlak trafił. Coś się dostało do układu smarowania turbiny. Przytarło łożysko i przez to były gwizdy. Moje plany: - płukanie silnika - zlanie oleju - demontaż miski olejowej i kontrola czy coś nie zostało (opiłki metalu)w misce - jeszcze raz czyszczenie ERG, kolektora i intercoolera Mam do rozwiązania zagadkę. Co spowodowało uszkodzenie turbiny? Jeżeli macie jakieś podpowiedzi lub pytania to proszę pisać. Pozdrawiam Piotrek