-
Prośba o ocenę logów 2.0 TDI CAGA
Nikt nie pomoże?? Jeśli tekst lub logi są nieczytelne to zrobie po raz kolejny. ?
-
Prośba o ocenę logów 2.0 TDI CAGA
Pod lupą wtryski i dpf bo owy się zbyt często wypala. Średnio co 100km. Błędów brak. Auto jest zamulone od dołu jak i w trasie. Próbowałem wyczyścic filtr pianką JLM aplikowaną przez czujnik bezpośrednio do DPF ale nie przyniosło to skutku. Nawet mam wrażenie, że zawalalił się jeszcze bardziej bo ciśnienie na wolnych obrotach jest 18 kPa a offset 2-4 kPa. Dziś też zrobiłem loga bez uruchamiania silnika i pokazuje mi 4 kPa ciśnienia różnicowego, a offset jest 2 kPa.... Dzięki z góry za rady LOG-01-IDE00427__10.xlsx LOG-01-IDE00021__11.xlsx LOG-01-IDE00432__5.xlsx LOG-01-IDE00351__6.xlsx LOG-01-IDE00025__11.xlsx LOG-01-IDE00433__3.xlsx Log-WAUZZZ8K69A161951-309617.xml Log-WAUZZZ8K69A161951-309479.xml Log-WAUZZZ8K69A161951-309392-stan przed czyszczeniem.txt Log-WAUZZZ8K69A161951-309392-przed czyszczeniem dpf.txt Log-po czyszczeniu.txt
-
Zapchany filter DPF. Moc auta spadla. Co robic?
Logi statyczne robiłem kilka dni temu: IDE00352 Wtrysk gł: czas sterowania 696.0 s IDE00365 Różnica dawki wtrysku cylinder 1 0.03 mg/stroke IDE00366 Różnica dawki wtrysku cylinder 2 -0.74 mg/stroke IDE00367 Różnica dawki wtrysku cylinder 3 0.62 mg/stroke IDE00368 Różnica dawki wtrysku cylinder 4 0.08 mg/stroke IDE00472 średnia dawka wtrysku 9.23 mg/stroke W b7 moglem wejsc w bloki pomiarowe, ale w b8 już tylko dostępne są rozszerzone. Które to wartości dla timing- ów??? Robić jeszcze logi dynamiczne wraz z EGR?
-
Zapchany filter DPF. Moc auta spadla. Co robic?
Korekty wtrysków na postoju nie wyglądają źle. Zrobić jeszcze dynamicznie czy wtryski musza iść na stół? Problem zaczął się od jakiegoś miesiąca, choć już wcześniej wypalał się co 250-300km ( po akcji serwisowej ). Przebieg mam 309kk. Dodam, że oleju nie ubywa, choć nie wiem czy czasem go nie przybywa ? . Na wskaźniku MMI jest cały czas full. Spalanie oczywiście większe jak w porównaniu do identycznego auta brata tyle, że z przebiegiem 180kk. Jest naturalnie różnica w przyśpieszeniu ( jest zdecydowanie mułowaty )
-
Zapchany filter DPF. Moc auta spadla. Co robic?
Więc u mnie było 0,23 ( było bo zresetowałem tą wartość, choć niepotrzebnie bo filtr nadal stary i nie był czyszczony ) Ogólnie bardzo szybko rośnie mi wartość zmierzona sadzy ( obliczona jest przeważnie 10 razy mniejsza ). Dpf wypala sie co 80-100km niestety... Auto jest po akcji w Audi w 2018 w styczniu. Wtedy jeszcze tak często nie wypalał ( co jakieś 400km ) Błędów żadnych nie wywala, kontrolka od DPF sie nie zapala, rura czyściutka. W porównaniu z dokładnie identycznym modelem brata mój jest mółowaty. Moje pytanie więc czy filtr nadaje się do wywalenia? W załączniku dodałem logi robione na przełomie kilku miesięcy. Log-WAUZZZ8K69A161951.txt
-
Zapchany filter DPF. Moc auta spadla. Co robic?
Tomku powiedz mi który parametr pokazuje zapełnienie filtra popiołem? Mój ryżowy kabel oczywiście nie pokazuje bloków pomiarowych, jedynie te rozszerzone. Mi udało się odczytać te same, co wcześniej wrzucił duzy616.
-
Obroty 1500 przy wypalaniu DPF ?
Witam, Czy to normalne, że podczas wypalania filtra, przy prędkościach 20-60 km obroty utrzymują się na poziomie 1500/min? Nadmienię, że gdy chcę się zatrzymać skrzynia ostro redukuje w dół i obroty spadają do ok 1000 obr/min. Na marginesie filtr wypala się ostatnio bardzo często, przeważnie co 150km. Silnik jest po "obowiązkowej" zmianie oprogramowania dotyczącej NOx przez serwis Audi. Błędów brak. W załączniku logi zawartości popiołu w filtrze. Pozdrawiam LOG-01-IDE00433_&3.CSV
-
Moduł parktronica od Q5
Czyli u mnie nie będzie działał? Muszę mieć wyłącznie na tył?
-
Moduł parktronica od Q5
Podejdzie ten moduł do mojego auta. Mam ori parktronic na tył ( obecnie nie działa) https://m.ebay.de/itm/Innenraumsteuerger-t-Audi-Q5-8R-Einparkhilfe-8K0919475R-164181/382546865946?ul_ref=http://rover.ebay.com/rover/1/707-53477-19255-0/1?ff3=2&toolid=10044&campid=5337786198&customid=schreibfehler&lgeo=1&vectorid=229487&item=382546865946&srcrot=707-53477-19255-0&rvr_id=1854301388404&rvr_ts=dc6569121680a9cc31a19480fff18a7c&_mwBanner=1&_rdt=1&ul_noapp=true&pageci=7f761db9-18d2-40cc-8f50-4bc7c1923636
-
Brak komunikacji z podułem PDC 76
Kabel nie łączy się z modułem PDC 76. Jestem po wymianie owego modułu bo od zakupu auta parktronic nie działał w ogóle ( brak sygnalizacji głośniczka ). Wcześniej był 4 kanałowy 8K0 919 475 B ( mam czujniki tylko z tyłu ) teraz siedzi 8K0 919 475 R czyli 8 kanałowy. Po podłączeniu nowego modułu kodowanie zostało przyjęte przez sterownik. Sygnał po wrzuceniu wstecznego jest, ale reakcji czujników nie ma tzn nie " pikają " po zbliżeniu się do przeszkody . Oczywiście wywala błędy, że nie ma podłączonych czujników z przodu ( Parkassist 10 ) Po kolejnym połączeniu kabla z autem nie widzi mi modułu 76 ( brak komunikacji ) Jakieś sugestie Panowie? Ps. Kabel to klon od skośnych na vcds 17.1.3
-
Alarm jakiej klasy
Nie wiem czy to dobry dział na zadanie takiego pytania... W jaki sposób sprawdzić ( może po kodach wyposażenia ) jaki mam fabryczny alarm? Ubezpieczyciel wymaga alarmu o klasie 3...
-
Bi-ksenon światła drogowe same zmieniają się na mijania
I o to mi właśnie chodziło a już się bałem, że mam coś uwalone. Auto kilka dni w użytkowaniu więc ciągle jakieś niespodzianki ( jak do tej pory same pozytywne ) Dzięki JawoR36
-
Bi-ksenon światła drogowe same zmieniają się na mijania
To prawda, jeżdżę na "auto" ale jak się to ma do jazdy w nocy? Teoretycznie funkcja "auto" zapewnia jedynie komfort automatycznego wł. świateł mijania... czy się mylę? Czytałem ten topic https://a4-klub.pl/topic/242434-przełącznik-świateł-wyjaśnienia-opcji-auto-oraz-opcje-coming-leaving-home/ w którym defacto mowa jest o b6,b7 ale temat dotyczy owej funkcji "auto"
-
Bi-ksenon światła drogowe same zmieniają się na mijania
Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem? Podczas wchodzenia w ostrzejszy zakręt mając wł. "długie" same zmieniają się na mijania, a po wyjściu z zakrętu ponownie wracają na drogowe ... Mam bi-ksenon bez skrętu ( kod 8q3 )
-
1.9 tdi dziwne wycie po zgaszenie silnika? prosze o pomoc
Ja też słyszałem świst-wycie turbiny zaraz po zgaszeniu auta. Problem zniknął po wyczyszczeniu EGR-u i klapy gaszącej. Dodatkowo spadnie(w niewielkim stopniu) spalanie i auto od niskich obrotów będzie ciut żwawsze.
MarcinRoz
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta