Treść opublikowana przez carlsten
-
[B5 AFN] Awaria licznika
Ok przyjdzie vag to pokombinuje. A tak jak juz bd zmuszony kupic "nowy" to jakie wersje mi podejda p&p? Bo pewnie bd musial na allegro zakupic
-
[B5 AFN] Awaria licznika
Ze tez traf chcial ze sie wysypalo akurat kiedy sie "bawiĹem" tym:( Jutro powinien przyjĹÄ kabel. Moze ktos mi udzieli rad co i jak to zrobic? Prze kodowac. Czasem wystÄpuja nowe bledy, np miles def. Czasem dziala obrotonierz, czasem pokazuje paliwo ale blednie, czasem niektore zarowki podswietlaja tarcze.
-
[B5 AFN] Awaria licznika
Jako wgl nie wtajemniczony dam rade to sam zrobic? Moze jakies podpowiedzi? Czy w serwisie rtv dadza sobie z tym rade?
-
[B5 AFN] Awaria licznika
Wszystko sprawdzalem. Da sie jakos to vagiem sprawdzic? Zwarcie na kablach czy moze defekt w liczniku?
-
[B5 AFN] Awaria licznika
Nr. Z przodu 8D0 190, z tylu 8D0 919 033 A. Nie wyglada pamiec na grzebana. Da sie go jakos naprawiÄ? W serwisie rtv? Czy juz nic nie da sie zrobic?
-
[B5 AFN] Awaria licznika
Witam! Dziś wyciągnąłem licznik z ciekawości. Pobadałem, popatrzyłem, powkładałem w miejsca zaślepek nieużytych kontrolek żaróweczki. Nic nowego się nie pokazało. Wszystko powkładałem na miejsce, złożyłem. Włączam zapłon a tu lipa: na wyświetlaczyku zaczęło się zliczanie kilometrów? od zera, zamiast przebiegu dziennego/inspekcji in1 wyświetlało się "def". Ruszałem kostkami, rozłożyłem licznik. Zauważyłem 2 zimne luty na płytce łączące kostkę niebieska. Zalutowałem. Miałem co raz to różne objawy, od wskazan predkosciomierza, wsk. temp i paliwa na max wychylenie. Teraz nie działają żadne wskaźniki, nie ma podświetlenia(tak samo deska). Tylko kontrolki są ok wszystkie. Co się mogło stać tak nagle? Jest może jakiś bezpiecznik od tego który mógł walnąć(w skrzynce bezpieczników w kokpicie odpada bo sprawdziłem wszystkie)? Co sprawdzić? Licznik jest typu najstarszego, bez temperatur, zegarek analogowy, środek licznika 4 kontrolki, VDO, bez wskaźników napięcia i oleju, pierwszy wypust chyba. Niestety nie mam narazie możliwości sprawdzenia vagiem, bo mi jeszcze nie przysłali.
-
[B5 AFN] Układ wspomagania, parę pytań
Ok, wielkie dzięki. Takiej odpowiedzi potrzebowałem.
-
[B5 AFN] Układ wspomagania, parę pytań
Podepnę się do tematu. A ile w sumie w całym układzie się mieści tego płynu? Bo już sie naczytałem różnych opinii i sie zaczyna od max 1litr do 4-5litrów. Chciałbym wymienić cały płyn.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
HAha Lotos mineralny 15w40 to ja leje do cinquecento(wskazania producenta żeby od nowości lać mineralny) Ale do turbiny minerał?! To może od razu selectol 20w40 co sie do maluchów lało... Obecnie w Audi mam zalany Motul 8100 X-clean. Jak dotąd zero problemów, silnik nie pije oleju.
-
Drukowanie książki serwisowej
Bo coś kiedyś szwagier mówił, że w prawdzie do passata b5FL normalnie drukował.
-
Drukowanie książki serwisowej
Witam! Czy jest możliwość wydrukowania książki serwisowej w ASO po nr. VIN? Ile by taka przyjemność kosztowała? Ktoś już może próbował?
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić katalizator za pomocą VAG??
Myślałem, że wersja 75ps(AFF) nie posiada turbo. Ale nie spojrzałem, że temat dotyczy AFN. Ale z 1.9 64ps to już przesada
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić katalizator za pomocą VAG??
A czy przypadkiem kolega nie ma wersji DI znaczy bez turbo? Najprościej to wyciąć/wywalić katalizator.
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Może to nie najlepsze porównanie ale to coś na zasadzie zatkanego nosa, próbujesz wciągnąć powietrze ale marnie to wychodzi. To przy katalizatorze, próbują się wydostać spaliny i zapchany kat im to blokuje częściowo
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Kat zamula silnik i syfi wszystko jak jest zapchany. Ogólnie ogranicza przepływ spalin
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Są różne metody m.in.: Wycięcie kata i wspawanie rurki, rozdięcie kata i wywalenie wszystkiego z środka i wspawanie w środek rurki, wydłubanie bez rozcinania, lub podmianka na gotowe zestawy ze strumiennicami bądź samą rurką
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Dokładnie. Jak się robi sobie to się wie, że ma służyć i człowiek się stara jak najlepiej. No ale na pewno się znajdzie kilku specó co nie odwalają i robią dobrą robotę
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Prawdopodobnie rozruszał tylko żeby "jakoś" chodziło i nie czyścił w ogóle. Może być jeszcze opcja, że katalizator zapchany i syfi turbo. U mnie cały czas występuje notlauf. Czekam tylko na cieplejsze dni i zabieram się za czyszczenie turbo, kolektora ssącego i odetkanie katalizatora.
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Co to za czyszczenie, jak zostawił syf? Ale jak to w większości przypadków, nikt się nie przyzna, że to jego wina
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mi w 2/2 odwiedzone sklepy radzili 15w40 Mówię im, że chce Motula takiego i takiego a oni swoje, że taki przebieg rok itd Polskie realia, szkoda, że mi selektola 20w40 nie wciskali
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam! Mam problem jaki zalać olej. Silnik AFN ~250tys Problem polega na tym, że nie wiem jaki olej był poprzednio. Chcę zalać motula 5w40, nie wiem bo jak był jakiś 10w40 czy nie będzie płukać. Co polecacie?
-
[B5 AFN] Bierze olej, turbo puszcza?
Po pierwsze primo to samochód rodziców i jak tylko mogę im sugerować co mają robić. Po drugie to ja wiem, że "chłopaki, kitu nie wcisną i chcą dobrze", rzeczywistość jest taka, że każdy chce zarobić. Po 3 przebieg to wiadomo, że jest jedna wielka lipa... Po 4 na poprzedniej stronie tego tematu ktoś sugerował, że to nie koniecznie turbo, dlatego stąd moje "rozkojarzenie". Oleju jak się okazało nie bierze tak dużo jak mi się wydawało. Muszę się upewnić, że to turbo a nie np. pierścionki już puszczają... Do Tzieland: to, że mam 19lat nie znaczy, że jestem dzieckiem czy mam dziecinne podejście. Na pewno mam lepsze podejście co do aut niż nie jeden "dorosły" facet, który "zna" się i jeździ samochodami od xx lat
-
[B5 AFN] Bierze olej, turbo puszcza?
Jeśli już bd. kupował używkę, to chciałbym ją widzieć w realu. Bo nie obrażając nikogo, ale każdy może zachwalać swój towar, dawać super zdjęcia, nawet logi, ale skąd pewność, że będzie to dotyczyło tej turbiny co przyjdzie? Nie wiem nie wiem zobaczę dziś dokładnie obejrzę swoją, i pooglądam wszystko dokładnie
-
[B5 AFN] Bierze olej, turbo puszcza?
Tylko i wyłącznie z AFN. Nie będzie, żadnych modów
-
[B5 AFN] Bierze olej, turbo puszcza?
Panowie, a co jeśli by rozejrzeć się za używaną turbiną? Jest sens się pchać w niepewne?