Treść opublikowana przez Pablo_banita
-
[B6 AVF] Chłodzenie silnika i sterowanie wentylatorem
Czy ktoś z szanownego grona forumowiczów powie mi co steruje wentylatorem w AVF-ie. Niunia jest podkręcona troszkę i po pełnym rozgrzaniu w upałach jakby trochę słabła, a że jestem dociekliwy zacząłem drążyć temat FMIC, DSMIC itd. Na wstępie zapąłem Vaga by popatrzeć na temperaturę w dolocie i przy okazji wpadła mi w oko temperatura silnika (choć ciężko zagrzać do takiej) uzyskałem wynik 99.9 - jakże wielkie było moje ździwko gdy okazało się że wentylator stoi Szukam pół dnia i nic nie wyszperałem. Uprzedzam że jeśli ktoś stawia na: wisko to go nie mam - jeden wentylator fabrycznie (pewnie dwu biegowy) czujnika / przełącznika w chłodnicy - też nie ma czy tym ustrojstwem steruje ECU? przy jakiej temperaturze powinien włączyć się wentylator? PS. jak włączę klimę to wentylator działa
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Jest to mozliwe ... pod warunkiem że na zepsuty turbo nie działa to i dźwięku nie ma = naprawione
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Turbinę wymieniłem na nową i od pierwszego odpalenia było dokładnie tak samo
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
A już myślałem że coś się wyklarowało Już dawno o tym pisałem ! To ustrojstwo znajduje się pod prawym błotnikiem! W przegrodzie silnika na dole po lewej (stojąc przed autem) odchodzi wąż pod błotnik. Powodzenia!
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
No właśnie to mi jeszcze nie daje spokoju. To pewnie literówka ale nie w dolocie do turbiny tylko w wylocie z turbiny. :gwizdanie: Turbina pracuje cały czas, tyle że jak odłączysz sterowanie sztangą to wirnik obraca się wolniej a co za tym idzie turbo pompuje mniej. Łożyska i luzy wykluczam ponieważ jak już mówiłam turbinkę wymieniłem (zresztą nie jako jedyny) i nie pomogło. Ps. Właśnie pomyślałem czule o EGR a czy to ustrojstwo nie otwiera się właśnie wtedy gdy obroty spadają (czytaj silnik odciążony). Spaliny wędrujące po rurce mogły by wprowadzać ją w taki rezonans??? 1.Na rurce mamy elestyczne coś które teoretycznie mogło by się zestarzeć? 2.Nagrzany metal zmienia swoją elastyczność? Ma ktoś zaślepiony EGR i podobne szuranie???
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Tego już nie wywróżę ale powtórzę: Ja turbo wymieniłem i................... dalej czytam ten wątek. Po mojemu to jest to dźwięk z turbawki (hamowanie łopatek) ale spowodowany czymś innym niż awaria turbo. Obstawiałem kiedyś tłumik/kompensator ciśnienia pod błotnikiem prawym, ale ktoś to podobno sprawdzał...???
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Jak byś poczytał od początku to byś nie wywalał pieniędzy :gwizdanie: A teraz uwaga wróżę : NIE POMOŻE
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Hmmm.... jak odłączyć turbo całkiem to....też jest cisza i też się "ciut" wolniej zbiera chyba nie tędy droga A co on tam spaskudził ? Regulował długość sztangi?
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Widzę że temat się rozwija. Wykluczone mamy : n75, turbo, egra, n18, nawet kata już ktoś wy.... i nic No to ja zapodam jeszcze jeden ... trop? W dolocie jest coś takiego jak "TŁUMIK". Od rury która idzie pod zderzakiem po stronie turbiny odchodzi wąż gumowy stojąc przed autem w lewo pod błotnik /nadkole w ETCE narysowane jest to jako skrzyneczka z tylko jednym wejściem z dolotu. Jak mniemam ma to tłumić uderzenia/spadki ciśnienia w dolocie, a działa zapewne na zasadzie przeponowego zbiornika wyrównawczego. tak więc kto ma czas (ja tradycyjnie nie) niech zaślepi to ustrojstwo (miejsce do podłaczenia) i potestuje, dostep raczej prosty i kosztów brak. I oby...
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Nie wiem czy mówimy o tym samym jaka sztanga od tłumika? Tłumik (gruszka) to ta czarna bańka ja w niej nie mam regulacji wcale. Co do wymiany N75 sprawdź jeśli masz za darmo. Czekam na wnioski
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
pod gruszką jest trójnik wypnij z niego węża który idzie z góry i podłącz bezpośrednio do n75 w miejsce wężyka który szedł z tego trójnika.Przejedź się i zobaczysz czy to Gruszka (tłumik) czy nie.Dokręcać to tam za bardzo nie ma co bo ona wisi na jednym wkręcie.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
No jeśli żywotność kata to jakieś 120 - 150 tys. to u mnie jest i tak do wywalenia. A ja widziałem już jakie cuda potrafi wyprawiać katalizator no i tu kolega trafił w sedno przecież to nie drezyna. Dawno temu mój kolega który jeździł maluchem mówił że mu zawieszenie skrzypi ale tylko jak przyciszy radio
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
pisałem, wyminione : turbo,n75,egr w dolocie wyminie jeszcze kiedyś n18, jak to nie pomoże to wywalę kata a jak i to nic nie da to ..... jeszcze nie wiem ale mam powoli dość
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
na więc jesli chodzi o błędy to ich nie ma
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Bardzo Cię proszę rozwiń tą myśl -jak?
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Brak jakichkolwiek bić i drgań silnika a i optycznie wyglądają bdb. Nie znam innych sposobów na sprawdzenie. W poprzednim (AJM) trzęsło aż fotelem ale nic nie rzęziło.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Panowie dajcie spokój tej turbinie - to ostateczność (moja i tak puszczała olej więc ją wymieniłem) Odgłos u mnie występuje na zimnym i ciepłym silniku przy spadaniu z obrotów. Jak zdjąłem węża z turbiny to też była cisza!!! Zawór N75 mam nowy ale spróbować zawsze możesz. Myslę że nie ma co wyważać otwartych drzwi. Powodzenia
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
no właśnie taki z nioego......to że błędów nie ma to o niczym nie świadczy. Ile juz przepływek padło a błędów nie było???Może komputer jeszcze sam naprawi co się zepsuło??? Panowie bez jaj jeśli poczytacie temat to już takie diagnozy "mechaniorów" były chociaż błędów nie było. Ja swoje "frycowe" już zapłaciłem i piszę wszystkim że N75, turbina, EGR wraz z gaszakiem - ten na dolocie nie załatwia sprawy (wydałem ponad 2-kę) Pozostaje wam łagodny wymiar kary - wymiana zaworu magnetycznego EGR, zaworu gaszaka, ewentualnie wywalenie kata. Peterson napisał że warto - no szlag mnie trafia że pomimo moich próśb wątku nie rozwinoł, ale tak to jest jak o pomoc to każdy oczekuje odpowiedzi ale jak sprawa załatwiona to nie napisze na forum żeby innym pomóc. :bicz3: Czy mam Ci coś odpowiedzieć? Sprzedaj auto kup rower będziesz zadowolony (brak turbiny).
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
- [B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Nie wiam jak to wygląda u innych ale ja słyszę wyraźnie w okolicy turbinki Bardziej stawiam na kata i to nie tyle bebechy tego katalizatora co zawirowanie spalin i przez tp turbinka wpada w rezonans- [B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Jak wcześniej pisałem : EGR -możesz sobie podarować N75 -też Turbina -juz za późno :gwizdanie: Olej no nie wiem ale ja wymieniłem na MOTULA i nic to nie zmienia a stanu raczej pilnowałem (przed wymianą) Jeśli paliło olej z ropą to kat może powiedział PAPA - ale jakoś nie mam czasu go wy......- [B6 AWX] Niepokojący dźwięk
no to podobnie jak u mnie A nie odczuwasz spadku mocy po dogrzaniu silnika??- [B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Jaki przebieg ??? Potrzebny jeden chętny do wybebeszenia katalizatora- [B6 AWX] Niepokojący dźwięk
to jeszcze nic ja wymieniłem N75 - nówka sztuka tabernaturbukulum - nowe (i tak puszczało olej ;( ) EGR -(zawór w dolocie nie sterujący) - nowy ja nie będę tu pisał ile na to wydałem pomimo faktu że części po cenach hurtowych ale napiszę że w kwestii "dziwnego dźwięku" NIC to nie dało - tak na ostudzienie zapędów pozostałym szczena by mi opadła gdyby to była wina poduszki po prostu oznaczało by to że jestem głuchy jak pień bo słyszę ewidentnie w ok. turbiny ale co to zmieniło?????? ......... no nie napisał a pytałem- [B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Czyli proponujesz wymienić "zawór magnetyczny" do EGR a nie zawór EGR. No ale powiedz Ty mi czym taka wymiana skutkuje ? Mocy przybyło? Trzeszczeć przestało? Silnik inaczej pracuje? Dlaczego warto wymieniać? Dla satysfakcji? Wszystko można tylko po co? Nie bądź (klasyczny) Kuba i napisz co te wymiany dadzą! - [B6 AWX] Niepokojący dźwięk