Treść opublikowana przez Goffer3
-
Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B8 (RKA czyli TPMS)
Ktoś z was już zmienił sterownik lub sterownik i pompę ABS? Jestem nieszczęśliwym posiadaczem 8K0907379P ...
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Pakito25 ETKA czy Elsa?
-
Wymiana oświetlenia wnętrza w A4 B8 na LED-owe
erchi a ty wiesz w jakiej cenie jest u niego zestaw?
-
Wymiana oświetlenia wnętrza w A4 B8 na LED-owe
Cena jest wysoka więc mam nadzieję, że będzie lepiej niż tylko "ok".
-
System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B8
Gdyby ktoś miał do sprzedania panel czarny pod Home Link, nr 8T0947135D to proszę o info. Szukam już jakiś czas i nie mogę znaleźć.
-
Wymiana oświetlenia wnętrza w A4 B8 na LED-owe
Wiecie czy "tomnik" ma jeszcze te zestawy? Napisałem do niego maila ale ... brak odpowiedzi. A może ktoś z was montował ten zestaw LEDów?
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
Ja będę montował buzzer. Nie jest drogi, z instalacją nie ma problemu. Montowany jest na podszybiu po stronie pasażera. Myślę, że efekt będzie zadowalający gdy dźwięk będzie i z przodu i z tyłu. mówisz o połączeniu B384 i B391? Czy ona są w desce po stronie pasażera obok bezpieczników?
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
Wszystko napisał Hohe. Wtyczka od sterownika wydechów: Pin 1 - can pin 6 Pin 2 - masa Pin 3 - can pin 16 Pin 4 - plus Pin 5 - gł lewy minus pin 2 Pin 6 - gł lewy plus pin 1 Pin 7 - gł prawy minus pin 2 Pin 8 - gł prawy plus pin 1 Czyli pierwszy pin łączysz z Gateway z pin 6 PIN3 z kostki sterownika łączysz z gateway z PIN 16 Oryginalnie wiązka jest prowadzona prawym progiem a w wersji z kierownicą po prawej stronie wiązka idzie środkiem. Gdybyś chciał założyć buzzer z przodku to jego sterownik także jest podłączony do Gateway do PINów 6 i 16.
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
Wielkie dzięki! A wiesz gdzie jest montowany buzzer pod maską? I czy sterownik do niego jest montowany pod schowkiem, obok gateway`a?
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
schemat do podłączenia aktywnych wydechów ze sterownikiem i gateway`em. W sterowniku jest kostka 8 pinowa, której numer mi podałeś. Wydechy mają po dwa piny, dwa do gateway i następne dwa to zasilanie i masa. Miałbyś rozpiskę pinów tej kostki?
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
mam oryginalny sterownik z A4/A5 8K0907159 i 8R0907159z Q5, jeden z nich założę. 4H0907601D - buzzer, ten sam element występuję w A1, A3, A4, A5, A8, Q5, Q7 i TT czy ktoś ma schemat? Przekopałem Else ale nic nie znalazłem z wyjątkiem podłączenia buzzera i jego sterownika. Ten sam co podał wrclaguna. Szukałem w schematach od A4, A5 i Q5. I druga sprawa, może wiecie gdzie oryginalnie jest montowany buzzer a gdzie jego sterownik?
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
Mam już cały zestaw, zamontuje i wam powiem czy A9 jest do buzzera pod maską czy do końcowych wydechów. Gateway`a mam z polita, MCE z przedlifta. Nie mam przycisków do ADS ale mam w MMI, w którym mogę zmienić tryb pracy ADS. Gdyby ktoś z was miał przyciski do ADS to jestem zainteresowany kupnem.
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
nie, na pewno wszystkich różnic nie znam. Zastanawiałem się nad zmianą MCE na poliftowe ale jak oglądałem schematy w ELSIE to ... dłubania strasznie dużo. Nawet QQ1 jest inaczej podłączone. Parktronic podłącza sie do MCE, nie potrzeba dedykowanego sterownika. To tylko przykłady, różnic jest więcej Koniec, końców założyłem MCE od przedlifta z końcówką P tak żeby wszystko było. A ty jesteś pewny, że chodzi Ci o 09 a nie 19? Żeby sterować aktywnym wydechem przez ADS twój Gateway musi to oganiać, czyli mieć adres A9. A ten adres jest tylko w poliftowych gateway`ach. Ostatnio rozmawiałem o tym z Grześkiem WRCLaguna, on mi sprawdzał czy może któryś Gateway z przedlifta ma A9 ale nie, żaden nie ma. MCE jest bez znaczenia.
-
MMI 3G
Ja też zrobiłem aktualizację i ponowną aktywację mapy (z pomocą Keldo). Niestety teraz nie działają mi mapy Google Macie jakiś pomysł na to?
-
Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012
iNAV działa normalnie. Ja tez mam u siebie kierownice i manetki od polifta, i MMI3G+ Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
Wielkie dzięki!
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
Dzięki za odpowiedz. A znasz może numer tego dyfuzora? rozwiń myśl "grube rezanie", co dokładnie trzeba zrobić? Gateway`a właśnie włożyłem od polifta. W planach mam zrobienie ADS no i chętnie taki wydech bym założył. Znalazłem numery części e Etce. Nr dyfuzora z S4 B8 po lifcie to 8K0807521L Do niego jest jeszcze montowana chromowana listwa, nr części 8T0807791B. Z dostępnością dyfuzora nie ma większego problemu. Ceny używek mieszczą się w przedziale 150-250 zł. Problem jest z listwą. Na Allegro nie ma żadnej. Jest kilka na eBay w Anglii ale ceny się zaczynają 120 EUR ... Mam już prawie wszystko do założenia z wyjątkiem kostki do modułu sterującego wydechami 8T0 071 953A. Czy ktoś z was może podać numer tej kostki? Zapytałem dwie osoby biorące udział w tej rozmowie ale ... echo więc pytam was na forum. Wydechy końcowe mam z SQ5. Tłumik środkowy pod aktywny wydech nr 8T0071901A. Tylko tej wtyczki mi brakuję.
-
soft K0900 3G+ co nowego ?
Prośbę mam. Czy ktoś może mi sprawdzić w MMI 3G+ jakie wartości ma w "frontctrl"? Trzeba wejść w zielone menu, następnie "frontctrl" i tam będą Baud Rate Normal i Baud Rate SWDL. Z góry dziękuję.
-
aktualizacja VCDS 908.1
Dokładnie tak, po aktualizacji kabel już nie wstanie. Niestety przekonałem się o tym na własnej skórze ...
-
P2563 - potrzebna wasza pomoc
Ja swój problem rozwiązałem i chciałem się z wami podzielić zdobytą wiedzą. Jeśli ktoś z was będzie miał taki problem, sprawdzi wszystkie przewody ciśnieniowe, zaworki zwrotne, instalację, wymieni "gruszkę" a błąd nadal będzie się pojawiał to koniecznie trzeba sprawdzić działanie pompy Vacum. Istotne jest ciśnienie jakie pompa generuje na wolnych i na wysokich obrotach. W moim przypadku pompa była uszkodzona, generowała zbyt niskie ciśnienie na wolnych obrotach. Jej wymiana rozwiązała problem. Układ ciśnieniowy można sprawdzić za pomocą oprogramowania VAS lub Odis. W programie są także podane wymagane wartości. Mam nadzieję, że komuś przyda się ta wiedza i naprawi swoje auto.
-
Wymiana siłownika klapki wlewu paliwa w Audi A4 B8
Ten błąd nie ma wpływu na wypalanie dpf Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8
Panowie, czyli wydech z SQ5, będzie pasował do B8 2.0 TDI, tak? Do tego dyfuzor zderzaka z S4 B8. Dokladnie taki: http://cdn.niketalk.com/3/30/900x900px-LL-30ac06d9_8344773299_c8294c5ba9_b.jpeg Chciałbym się jeszcze upewnić czy dyfuzor od S4 pasuje do zderzaka S-Line polift?
-
Montaż przekładni kierowniczej ze wspomaganiem Servotronic w A4 B8 2007-2012
Nareszcie servotronik zamontowany. Różnica w działaniu wspomagania kolosalna. Na parkingu kręci się niemalże bez oporu, podczas jazdy utwardza się. Dzięki za ten mod. Teraz czas na kolejne modyfikacje.
-
Montaż przekładni kierowniczej ze wspomaganiem Servotronic w A4 B8 2007-2012
Wszystko jasne, dziękuję za odpowiedz. W takim razie szukam 8T1422066B
-
Montaż przekładni kierowniczej ze wspomaganiem Servotronic w A4 B8 2007-2012
Panowie, czy to musi być konkretnie maglownica z oznaczeniem 8T1422066B czy może być np 8T1422066C? Gdybym zamontować z końcówką "C" to czy pompa od wspomagania zostaję czy też do wymiany?