Treść opublikowana przez M_ILES
-
[ALL B6] ELEKTRYCZNE PODNOSZENIE SZYB PRZEDNICH - nie zawsze dziala poprawnie
Witam! Moja B6 ma ok.7 latek i zgodnie z tym, co napisalem w temacie, podnoszenie szyb przednich, szczegolnie od strony kierowcy, nie zawsze dziala, trzeba kilkakrotnie probowac, az wreszcie sie uda. Czy mozna cos z tym zrobic? Dzieki
-
[ALL B6] ZAMYKANIE DRZWI - od strony kierowcy trzeba mocno trzaskać
Witam! Moja B6 ma 7 latek, i niestety troszke juz po niej widac wiek. Chcialbym zapytac, czy fakt, iz trzeba przednimi drzwiami od strony kierowcy dosyc mocno trzasnac, aby sie zamknely, powinien niepokoic? Czy mozna jakos na zawiasach podregulowac, czy to wina innego elementu? (wygladaja jakby troszke opadly) Dzieki
-
[B6 ALT] Kiedy wymiana rozrządu?
Witam! Ok.pol roku temu kupilem uzywana B6 (2002) z przebiegiem 80tys.km Dealer, na moje zyczenie chetnie (podobno) wymienil rozrzad. Poniewaz jestem poczatkujacy, chcialbym zasiegnac informacji czy jest jakis sposob zeby sprawdzic, czy rzeczywiscie to zrobil? Przyszla mi tez do glowy kwestia cofniecia licznika? Zskoro producent zaleca wymiane przy 180tys a facet chetnie robi to przy 80? Co myslicie fachowcy?
-
[B5 AEB] Brzydki zapach po wyłączeniu klimatyzacji
mnie tez tak sie wydawalo...tuz po tym odgrzybianiu...z klimy pachnie ladnie, a z nawiewu okropnie (mam nadzieje, ze wymiana filtra na weglowy cos zmieni).
-
[B5 AEB] Brzydki zapach po wyłączeniu klimatyzacji
U mnie jest ciekawa sytuacja: gdy wlaczam nawiew (nie klimatyzacje) smierdzi z wylotow powietrza lecz gdy wlaczam klimatyzacje, smrod mija, jak reka odjal. Uzylem sprayu kilka razy, nic nie pomoglo - na nawiewie smierdzi "stara" ...
-
[B6 ALT] 2.0 bierze litr oleju na 2000km
A jak to sie ma do zuzycia paliwa (szczegolnie w zimowym okresie) ? Rzucice okiem na te liczby (wskazania komputera Audi): 14.12L/100km - zimny silnik,(zima) 9.41L/100km - po 15min jazdy, cykl miejski 7.06L/100km - 6.27L/100km - rozgrzany silnik, autostrada Jakies sugesite? Dzieki!
-
[B6 ALT] 2.0 bierze litr oleju na 2000km
Co do sosobu uzytkowania auta, to tak sie zastanawiam, gdyz glownie podrozuje na krotkie dystanse, jazda miejska, stanie w korkach, czeste gaszenie i zapalanie silnika. Czy to moze miec wplyw na pobor oleju? Mnie sie wydaje, ze tak.
-
[INNE] PRZEDNIA LAMPA - ZAROWKA zbyt czesto sie pali
Witam fachowcow! Wprawdzie nie chodzi tu o moje Audi, tylko Nissana Primerke (2002, 1.8benz) mojej zony - czy ktos zna przyczyne palenia sie zarowek w przednich reflektorach? Srednio co miesiac trzeba ktoras wymieniac. To chyba nie est normalne? Dzieki za pomoc!
-
[ALL B6] ENGINE MANAGEMENT FAULT - zapalona ikona silnika
Kasuja, czasami majatek za drobnostke... Dlatego trzeba sie samemu wziac do roboty, tylko ze te samochody takie zaawansowane w dzisiejszych czasach, haha :>. Pozdro
-
[B6 ALT] 2.0 bierze litr oleju na 2000km
Witam kolegow! Moja B6 przejechala dopiero 96500km i bierze ok.1L na 4000km, co myslicie? Czy to duzo? Dzieki
-
[B6 ALT] Wymiana świec i cewek
Witam! Dziex za odpowiedzi. Nieopatrznie zle wprowadzielm w profilu kod auta (juz poprawiony) to A4 B6 - ALT (2002 petrol) Znalazlem Beru oraz Bosch - co myslicie?Roznica w cenie znikoma... Jakies cenne wskazowki odnosnie wymiany swiec oraz cewek w domowych warunkach? Mam zamiar sie sam za to wziac... Dzieki - pozdrawiam
-
[ALL B6] ENGINE MANAGEMENT FAULT - zapalona ikona silnika
Witam! Dzieki za odew. Niestety autko potrzebne na codzien, wiec jak najszybciej musialem to naprawic. Okazalo sie ze 2 cewka padla. Mechanik diagnozujacy skasowal mnie £35 za samo podlaczenie kompa, plus £35 za wymiane cewki. O zgrozo! Robil ktos tego typu rzeczy na wlasna reke? Czy zwykly amator dalby rade wymienic swiece i cewki? Mysle, ze przy odrobinie szczescia sam dalbym rade... Pozdro PS Dzieki uprzejmosci jednego kolegi z Audi klubu - byc moze bede niedlugo sam podlaczal komputer do swojego auta. Pozdrawiam kolege! Stawiam przy najblizeszj okazji!:>
-
[B6 ALT] Wymiana świec i cewek
Witam doswiadczonych kolegow! Wlasnie wczoraj przytrafila mi sie awaria (padla 2 cewka) mechanik zalecil wymiane wszystkich cewek i swiec, niestety nie moglem sobie na to pozwolic (£250 w UK) wiec poprosilem o wymiane tylko jednej. Czy ktos moglby zarekomendowac dobre swiece i cewki do B6 ALT (2.0petrol) 2002 rok? Wielkie dzieki Pozdro
-
[ALL B6] ENGINE MANAGEMENT FAULT - zapalona ikona silnika
Witam! Dzis rano nastapila jakas awaria w moim aucie. Na desce wyswietlila sie ikona silnika (z ang.) ENGINE MANAGEMENT FAULT oraz pojawilo sie szarpanie oraz niedobor mocy przy dodawaniu gazu. Prosze o jakies wskazowki, co to moze byc i na jakie koszty trzeba sie nastawic oraz czy uda sie to zdiagnozowac w "zwyklym" warsztacie (nie autoryzowanym Audi) ? Wielkie dzieki Pozdrawiam
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Witam! Ostatnio zainteresowalem sie pewnymi kostkami (ECU), calkiem ich sporo w UK. Czy mozna podlaczyc to do mojego autka A4 2.0 benzyna,2002rok? Czy tak, jak wspomina opis moc silnika wzrosnie o ok.30KM? Jak ze zuzyciem paliwa po takim zabiegu? Czy kupujac taka kostke, bede w stanie sam to podlaczyc? Dzieki, pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamn serdecznie wszystkich wielbicieli marki - AUDI, ale takze ogolnie - motoryzacji. Jestem pewien, ze znajde tutaj wiele praktycznych wskazowek i poznam sporo ciekawych ludzi. Pozdrawiam M_ILES :> *proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich