Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Brzydki zapach po wyłączeniu klimatyzacji


kowi

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry piszę że byłem już w warsztacie który zajmuje się klimatyzacjami, odgrzybili mi instalację, uzupełnili czynnik chłodzący i wymienili filtr. Jednak nadal po wyłączeniu klimy po około 1 min z nawiewu wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach, jest on wyczuwalny przez kilka minut i potem znika.

Dodam że kiedy używam samego nawiewu to zapachu nie ma.

Please pomóżcie :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowi, jezeli po wylaczeniu klimy byloby czuc cos jaby stechlizne, to ok zdarza sie...ale odwrotnie hmm jedyne co przychodzi mi do glowy to jakis syf ktory uzbieral sie w miejscu gdzie wchodzi powietrze z zewnatrz (przed filtrem lub pod) sprawdz to...jedyne co mi przychodzi teraz do glowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowi, jezeli po wylaczeniu klimy byloby czuc cos jaby stechlizne, to ok zdarza sie...ale odwrotnie hmm...

To czuć właśnie po wyłączeniu klimy, i nie jest to zapach wynikający z wilgotnego powietrza (kojarzony właśnie ze stęchlizną); tylko coś bardziej śmierdzącego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien , że klima została żle odgrzybiona :) Dasz powąchać na spociku to Ci potwierdze czy to z klimy wali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to w KLIMA.... boczna Kunickiego, w przyszłym tygodniu mają coś poprawić (w ramach gwarancji), zobaczymy co im wyjdzie.

A możecie polecić jakiś warsztat dobry w klimatyzacjach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakiś warsztat dobry w klimatyzacjach ??

Kowi podjedź na Wrońską.Jeździłem tam i byłem zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie środek do odkażania klimy, np. firmy PLAK do nawiewów koszt ok. 12 zł w Selgrosie, zdemontuj podszybie, wyciągnij filtr przeciwpyłkowy, za pomocą dołączonej rurki spryskaj preparatem w całą obudowę i pod miejsce filtra, uruchom nawiewy na ok 1 min i ciesz się świeżym zpapachem ;)

ps. cały syf powinien wyleć odpływem pod auto, u mnie zrobiła się spora plama brudu z wodą ;)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taki capek po wyłączeniu klimy ale tylko przez około 1min taki zaduch poprostu wydaje mi się zę gwałtowna różnica temperatur nawiewanego powietrza to robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na czwartek, na powtórne odgrzybianie. Zobaczymy co będzie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz czyściłem jakąś pianką z allegro i capiło. W piątek kupiłem piankę Plaka za 15 zeta i pomogło :lol: trochę czuć dentystą ale pewnie to minie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu smrodek gdziś znikł i już jest ok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cos Ci umarło na wentylatorku, a teraz spadło i dlatego sie poprawiło.

:mrgreen:

Może brzmi to smiesznie, ale miałem podobną sytuację w moim drugim autku-przez 2 miesiące po zakupie smród straszliwy sie dobywał z nawiewów. Przy przeglądze mnie mechanik uświadomił, że po prostu gdzieś w przewodac (a może i obok) padł był szczur czy też inny myszowaty i to on wydawał rzeczone zapaszki.

Ale to tak tonem niezobowiązującej dygresji.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze ozywiam temat ale mam to samo! jak nie uzywam klimy to jest super, nic nie czuć, jak uzywam klimy tak samo, ale jak tylko wylacze klime a jade dalej to wlasnie przez 1-2min strasznie wali :/

odnawiam temat bo ci co mieli ten problem nie napisali zakonczenia, prosze o wyniki wszystkich dzialan

p-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...