Treść opublikowana przez rafcisz
-
[B7 BKE] Wymiana rozrządu
I właśnie byłem ciekawy.Mi mechanik powiedział ze do 200000 tys. mogę śmigać śmiało mimo tego ze ten pasek był już zdjęty i założony drugi raz. Dziękuję kolego za odpowiedz.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2012, 18:02_________________________________________________Jakiej firmy polecacie rozrząd cały komplet? I ile kosztuje wymiana całego rozrządu i robocizna?
-
[B7 BKE] Wymiana rozrządu
Witam koledzy,mam malutkie pytanie. Mój przebieg to 175000 przy 200000 powinienem wymienić cały komplet rozrządu. Problem polega na tym ze w listopadzie miałem przerabiany napęd pompy oleju tak zwany SWAP i przy tym zabiegu dowiedziałem się ze jest demontowany rozrząd.A ja nie pomyślałem o tym ze by go wymienić.Byłem wczoraj u mechanika w celu wymiany rozrządu i on mi odradzil wymieniać przed czasem,bo i tak się nic nie stanie. Co wy o tym myślicie?
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Tak pod warunkiem, że mają napęd na kołach zębatych. Te na łańcuszku wywalamy zgodnie z moim przepisem. Wybór metody należy do właściela. Gdyby ktoś wykonał powtarzalną serię takich nowych zabieraków, to przeróbka gniazda dla ślusarza posiadającego tokarkę i frezarkę pionową zajmie może z godzinę, no z przerwą na fajkę dwie godziny. Później cały zespół wałków montujemy na miejsce i mamy problem z bańki. Nawet rozrządu nie trzeba przy tej metodzie rozpinać. Ja wybrałem sprawdzoną wersję pozbycia się tego gówna czyli SWAP i teraz jest GIT
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
U mnie jak padł napęd to imbus też był wstanie nie naruszonym,ale za to gniazdo się wyrobiło i wyszło na to samo.Na to reguły nie ma,napęd tak czy inaczej padnie.
-
[B7 BLB] Dziwne syczenie-video
co ty gadasz 2.0 TDI nie są takie złe.Mają małe wady ale jak je usuniesz jest całkiem fajny.
-
[B7 BPW] Niski poziom oleju w silniku.??
Kolega ma rację,mi imbus siadał i nie było takiego ciśnienia jake powinno być i wykończyłem w ciągu 2 miesięcy 3 turbiny ;( aż padł napęd. a przejechane miałem 171 tys.km Zrobiłem SWAP i teraz mam nowe czwarte turbo i auto pyka teraz jak powinno. Kolega ma rację zainteresuj się tym i nie bagatelizuj takiego przypadku,bo ja to olałem i słono za to zapłaciłem.
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
ja też słyszałem trzaski jak odpaliłem samochód rano i pojechałem,zrobiłem 200 km i OIL PIRSURE i po ptokach było
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
Popytaj na forum może jest ktoś kto też robi SWAP w regionie gdzie mieszkasz.
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
Ja tylko z forum znam dwa w Warszawie i w Gdańsku
-
[B7 BPW] Dziwne trzaski
Napęd pompy się sypie.
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
Serce się kraja jak się takie opowieści słucha , a jaki napęd pompy kolego miałeś ? na łańcuchu czy na wałkach ? trochę mi to nie pasuje ja mam na wałkach więc raczej awaria felernego zabieraka powinna nastąpić bez żadnych odznak "dźwiękowych" , z tego co wiem takie dudnienie było w silnikach BLB gdzie jest napęd pompy oleju łańcuch+zębatki , gdy zębatki się wytarły zaczynały się trzaski, natomiast w BPW są wałki one się nie wytrą więc awaria pompy oleju nastapi bez ostrzeżenia , chyba że się mylę to mnie poprawcie miałem zębatki i uwiesz mi że też hałasy dochodziły
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
To ja wam koledzy już odpowiadam Dokładnie miesiąc temu w moim autku jak jechałem w podróż,odpaliłem silnik i słyszałem właśnie takie odgłosy.Po zrobieniu dokładnie 200 km zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju i było koniec jazdy. Czyli czuję że wasze autka są też już bliskie ujawnienia się czerwonej konewki OIL PIRSURE Z tym to nie znacie ani dnia,ani godziny,ja na całe szczęście nie wykończyłem silnika,jestem już po SWAPIE i teraz autko śmiga jak talala [br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 18:41_________________________________________________A możecie napisać jeszcze jakie macie przebiegi?[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 18:44_________________________________________________Mój padł przy 172 tyś km.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
I teraz ja już też ,mogę się cieszyć za***istym 2.0 TDI SWAP zrobiony i teraz się jezdzi ze spokojną głową Podziękowania dla TUNE UP Z GDAŃSKA Po odebraniu Autka od nich lata jak nowe P.S. dla tych co mają,będą mieli i rozsypał im się napęd- PRZERABIAJCIE NAPĘD I NIE RENEGERUJCIE BO TO I TAK NIC NIE DA.POMOŻE TYLKO SWAP Ja też myślałem że mój napęd jest wieczny a okazło się co innego
-
[B7 BPW] Czarny bagnet - problem z określeniem aktualnego poziomu oleju.
a wiesz kolego jak to zrobić??[br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 18:58_________________________________________________a czy jak bym popryskał końcówkę bagnetu farbą jasną od samochodu to by się nie zmyło od oleju?
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
nie pomyślałem ale i tak za 10 tyś km myślałem już o wymianie a za głupotę się płaci
-
[B7 BPW] Czarny bagnet - problem z określeniem aktualnego poziomu oleju.
Witam,że audi pomyślało że by wstawić do naszych modeli czarny bagnet na którym i tak nic nie widać to czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie poziomu oleju na tym czarnym bagnecie? może było by też dobrze pomalować go farbą białą?oczywiście końcówkę.
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
No i po wszystkim SWAP zrobiony turbo nowe i teraz spokój z głowy a rozrząd wymieniam latem,bo na razie portfel zrobił się pusty
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
To ja bym wymienił odrazu. i wtedy następne 2000 tys zł do wywalenia
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
jeżeli zmieniałeś niedawno to nie ostatni raz rozrząd był wymieniany przy 100 tys a teraz mam 172 tys a następny powinien być zrobiony przy 200 tys.
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
a po swapie trzeba też wymienić rozrząd?
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Kolego opłacało się,serwis za naprawę policzył mi 2200 euro,za nowy zestaw naprawczy + koszta za nowe turbo(jakieś 1200 euro) co daje razem wynik 3400 euro,jeden mechanik co to przerabia policzył mi 1800 euro + koszta za nowe turbo (jakieś 1200 euro) co daje wynik 3000 euro A w Polsce za naprawę wyjdzie mnie to jakieś od 5000zl do 5500zl + laweta 2000zł za wszystko,czyli przerobienie tego zasranego napędu i nowe turbo,to na euro wyjdzie mnie to coś o koło 1300 euro.
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Mi to tak szybko nie grozi,dużo latam po auto banach,więc DPF ma się gdzie wypalić. A co innego jest jak bym miał latać tylko po mieście-to na pewno by się zapchał.
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
kolego ale przerobisz i masz zajebistą B7
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
DLA WSZYSTKICH KTÓRZY POSIADAJĄ 2.0 TDI ROK PRODUKCJI OD 2005 ROK Z SYMBOLEM BLB BPW NIE OSZUKUJCIE SIĘ ŻE WASZ ZBIERAK BĘDZIE TRZYMAŁ WIECZNIE!!!!! JA TEŻ MYŚLAŁEM ŻE MÓJ ZBIERAK JEST WIECZNY jEDNA RADA-TYLKO KAJSTARCJA POMOŻE I ŚWIĘTY SPOKÓJ Z GŁOWY
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Moja furka już czeka na SWAP sam nie mogę się już doczekać