Treść opublikowana przez gucia
-
[ALL B5] Kontrolka ABS i ESP
Same półośki czy z przegubami. Podepnij Vag'a zobacz czy pokaże jakieś błędy. Może uszkodził "się" czujnik?
-
[B5 AFN] Wibracje
Przełóż opony z przodu na tył i zobacz jaki będzie efekt. Jeśli ustąpi to wina kół.
-
[ALL B5] Brak jednego światła
dołączam się do opinii bell23, Nie musisz dołączać do aku , wystarczy gdziekolwiek do masy (śruba wkręcona w karoserię)
-
[B5 1Z] spalony licznik
Liczniki różnią się wtyczkami z tyłu, sprawdź jakie masz kolory tych wtyczek.
-
[ALL B5] Witam. Może ktos wie co to za kabelek w tylnej kanapie?
czy jest na kostce jakiś numer? Kabel wchodzi w kanapę czy w wiązkę?
-
[B5 AFN] Po czym poznać że jest źle rozrząd ustawiony
Ustawiasz na znaki i muszą się pokrywać. "mówił ze mój tdi klekocze i że to wina zle ustawionego rozrządu i że to zawory tłuką o tłoki i tak klepie" Kolega jest w błędzie, ponieważ jeśli zawory tłukły by o tłoki to czekałby cie remont. Jedno uderzenie i masz nieszczelny zawór.
-
[B5 AFN] Stukające popychacze
30 tyś. to trochę dużo. Według mnie powinieneś to zmienić, ponieważ krzywki mogą się "stłuc". Poczekaj może wypowie się któryś ze znawców tematu.
-
[B5 ABC] Półośki manual a automat czy to to samo?
Raczej nie to zupełnie inne skrzynie i półośki maja inne mocowanie.
-
[B5 AFN] Numer kostki stacyjki
Według Etki
-
[B7 BPW] Problem z porannym odpaleniem
Tak sprawdzić świece
-
[ALL B5] Jaki numer tarczy sprzegła i docisku a4 1.9 tdi 99r
Etca podaje numery części orginalnych wejdź sonie na inter cars isprawdź sobie numer orginalny i zamiennik luka
-
[B5 1Z] Problem z przełożeniami po wymianie skrzyni biegów
Odczytaj oznaczenie i będziemy wiedzieć. Inaczej to po prostu wróżenie z fusów. Ja do swojego (również 1Z) założyłem od Passata DHL. Po małych przeróbkach mocowania śmiga super. Co do pomysłu zamontowania od benzyniaka to trzeba zauważyć jakie obroty ma benzyna , a jakie diesel. Odpowiedź nasuwa się chyba sama, prawda?
-
[B7 BRE] Olej/maź w zbiorniczku płynu chłodzącego/ubytek oleju
Miałem podobny problem w Oplu. Przyczyną była pęknięta głowica. Miała mikropęknięcia i musiałem ją wymienić.
-
[ALL B5] Twardy pedał hamulca + awaria centralny zamek
Centralny zamek nie ma nic wspólnego z hamulcami. Sprawdź serwo.
-
[B6 AWX] Jak wymienic olej w skrzyni i czy zrobie to sam ?
Sprawdź najpierw jaki jest korek spustowy w skrzyni. Jeśli trzeba będzie kupować specjalny klucz to na allegro widziałem za 30 zł + przesyłka. Czyli lepiej oddać do mechanika 30 minut i po sprawie.
-
[ALL B5] Światła wsteczne-jak poprowadzić instalację
Sygnał w manualu idzie z czujnika który znajduje się na skrzyni biegów. Nie mam pewności co do wtyczki przy twojej skrzyni. Spróbuj zewrzeć przewody (powinny być dwa) tej wtyczki przy włączonym zapłonie i zobacz czy się zaświecą. Dla pewności możesz wziąć miernik lub próbówkę i sprawdzić czy gdy włączysz zapłon w którymś przewodzie jest napięcie.
-
[B5 AHU] Drgania podczas jazdy-co robić?
Prawa jest dłuższa od lewej ( z tego co znalazłem na IC to lewa 506 mm a prawa 594 mm).
-
[ALL] Światło wstecznego
Panowie on ma Audiczkę z 1996 roku. Czujnik jest na górze skrzyni biegów. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5551ed225b40c505.html Sprawdź jak powiedzieli wcześniej zewrzyj dwa kable. Na moje to wina czujnika (raczej włącznika świateł cofania).
-
[B5 ABC] Problem z przegubami
Potrzebne jest więcej informacji. Tzn. 1. Które przeguby (lewy , prawy, zewnętrzny czy wewnętrzny) 2. Jakiej firmy kupujesz te przeguby? 3. Jak auto prowadzi się po wymianie?
-
[ALL B5] W sprawie tłoczków hamulcowych.
Podnieś koło i zobacz czy sa hamulce. Jeśli są to rzeczywiście linka do regulacji. A propo nie uważasz że jeśli założyłeś nowe klocki to ręczny powinien lepiej łapać? Odpal silnik naciśnij hamulec i podciągnij kilka razy ręczny lub sam ręczny. W ten sposób nastąpi regulacja.
-
[ALL B5] Wycieraczki załączają się razem ze światłami mijania
Przyczyny mogą być dwie; 1. pająk się posypał 2. przewody są przetarte i kable się zwarły
-
[ALL B5] Zawór sterowania turbiną problem
W twoim silniku znajduje się taki sam w tym zdjęciu podanym przez Sztomela. Masz dwa takie, ponieważ twój silnik ma zmienną geometrię. Widać to po twoim zdjęciu. Zdjęcie Sztomela to inny typ silnika.
-
[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego
Najpierw sprawdź czy po włączeniu zapłonu zapal się lampka od małej ilości płynu w zbiorniczku na zegarach. Jeśli się zapala to wyłącz zapłon, wyjmij wtyczkę od zbiorniczka (po spodem) i przewodem zewrzyj piny w kostce.
-
[B5 AFN] Późno gaśnie kontrolka AirBag około 3 min
Podepnij Vaga. Najprawdopodobniej przerwa w obwodzie poduszek powietrznych. Za pomocą Vag, skasujesz błąd i dowiesz się przyczyny.
-
[B5 1Z] Problem z Grzaniem
W 1Z jest jeden czujnik zespolony, tylko trzeba zwrócić uwagę na kolor pierścienia plastikowego na nim. Vagiem wyeliminujesz( tak jak mówili przedmówcy) uszkodzenie czujnika. Jeśli nie masz Vaga to można to zrobić omomierzem.