Treść opublikowana przez gucia
-
[B6 BAU] Silnik nie kreci Help !
Nie rozumiem co chciałeś powiedzieć w poprzedniej wypowiedzi. Ale przedmówca ma rację spróbuj na krótko od akumulatora. Tylko weź grubszy przewód.
-
[B5 1Z] Sprzęgło
Po wymianie może być tak, że będzie w innej pozycji wysprzęglało (bo jest nowe) i tyle. Jeśli wymieniasz całe sprzęgło razem z dociskiem, to może trochę tak jakby z oporem chodzić. Pisze jeśli, bo spotkałem się, że szpenie wymieniali tylko sama tarczę. Przecież to czasami podwójna robota.
-
[B5 1Z] Sprzęgło
A co chcesz regulować? Założyłeś nowe i wszystko. Sprzęgło jest wysprzęglane hydraulicznie i nie regulowane.
-
[B5 1Z] Koło zamachowe
Wystarczy wymiana sprzęgła, miałem to samo w swoim.
-
[B6 BAU] Silnik nie kreci Help !
Czy po przekręceniu kluczyka na uruchomienie, przygasają kontrolki? Jeśli tak to rozrusznik jeśli nie to kostka stacyjki. Może spadł kabel zasilający od rozrusznika lub się uszkodził. Sprawdź ten kabel przy rozruszniku (mniej z tym roboty niż z kostką).
-
[ADR B5] Problem z licznikiem Szalejąca wskazówka Prędkości!
Zaświecenie Air Bag to efekt jazdy bez licznika. Podłącz Vag'a i skasuj błąd.
-
[B5 AFN] Problem z centralnym zamkiem.
Ja sprawdziłbym sam alarm, może nie przekazuje sygnału do pompki.
-
[B5 AFN] Złośliwa półoś...
Na pewno za mało wcisnąłeś przegub. Zrób tak jak poradzili wyjmij półoś i poskładaj jak należy. zapinkę możesz kupić na szrocie od innej półośki. (Ja tak zrobiłem rok temu i do tej pory jeżdżę)
-
[ALL B5] Problem po wymianie licznika
Przedmówca ma rację marka też ma znaczenie. Orientujesz się z jakiego rocznika jest ten licznik? Nowsze liczniki od 1998 roku miały immo w liczniku. Nasze maja osobno. Byłoby dobrze jeśli miałbyś skąd podmienić licznik na próbę. Weź Vaga i sprawdź błędy. Podłączenie jest jednakowe, ale może licznik trefny.
-
[B5 AFB] Niedziałajacy prędkościomierz
17 instruments -
-
[B5 AFB] Niedziałajacy prędkościomierz
Wyszła Ci inspekcja, w tym roczniku niestety tylko vagiem to możesz zrobić. Jest to przegląd ogólny In 1. Opisane w książce dostępnej na forum w formacie PDF.[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 09:53_________________________________________________Jeśli sam czujnik to koszt około 100 zł + KW (sprawdź wygląd coś takiego http://allegro.pl/audi-a4-a6-vw-passat-b5-czujnik-predkosci-czujniki-i1697319373.html) Jeśli rozchodzi się o wymianę to kanał i trochę zdolności manualnych. Nie orientuję się czy od TDI i benzyniaka ten czujnik jest taki sam. Jeśli chcesz to od TDI mam wiadomość na PW. Według etki taki sam, ale niech wypowie się ktoś inny w tym temacie.
-
[B5 AFN] Po wymianie pompy wyje i nie ma wspomagania
Sprawdź zawór zwrotny w przewodzie od pompy, który wkręcony jest w magiel. Może on szwankuje. (zaznaczony na zdjęciu)
-
[B5 AFN] kontrolka ABS
Podepnij Vaga, inaczej to "wróżenie z fusów".
-
[B6 AWX] Blokowanie kół przednich
Podobnie można sprawdzić, popuszczając lekko przewód hamulcowy od danego kola przy pompie. Ja tak robiłem w swoim (przy rozwalonym serwie) żeby dojechać do domu.
-
[ALL B5] Tajemnica grzejącego się koła - przód prawy.
Sprawdź jeszcze czy przewód od tego koła nie jest zagięty lub lekko spłaszczony. Będzie to powodowało niedostateczne cofanie się płynu.
-
[B5 1Z] szukam skrzyni biegów do silnika1Z
Symbol jest na górnej części obudowy (kielicha) Tak jak napisał Doman13 "EEN, DHF lub od VW Pasata DHL. Trzeba tylko przerobić mocowania. Ja na taką zmieniłem.
-
[ALL B5] Brak napięcia przy oświetleniu nóg
Ściągnij sobie instrukcję sam naprawiam. Może to Ci pomoże.
-
[B5 AHU] Wycieraczki
Może wina leży w przełączniku zespolonym. Spróbuj odpiąć złącze od przełącznika i włącz zapłon.
-
[B6 AWX] Blokowanie kół przednich
zyzio1980 sprawdź czy pedał hamulca odbija do końca. Spróbuj podciągnąć go stopą od dołu. Mam jeszcze takie pytanie jeśli chodzi o serwo, hamulce są "lekkie" czy musisz mocno przyciskać na pedał żeby wyhamować? Pytam się, bo u mnie zawiniło serwo. Nie odpuszczało do końca hamulca. Załatwiłem tak kpl. tarcz i kloców Jeśli chodzi o ABS to tylko Vag pomoże.
-
[B6 AVB] Drgania karoseri przy stałych prędkościach
Sprawdź łożysko prawego koła czy nie ma luzów.
-
[B5 AFN] Dziwny odgłos co to może być? prosze o pomoc
według mnie jak koledzy napinacz paska. Tylko kup porządnej firmy. Z tanią firmą gra nie warta świeczki.
-
[B5 1Z] Od czego jest ta wtyczka z zdjecia ?
Tak jak napisali od zbiorniczka. Dla pewności weź miernik i zobacz czy po włączeniu zapłonu jest napięcie. Jeśli nie to zewrzyj te dwa piny i zobacz czy zapali się lampka od niskiego poziomu płynu hamulcowego.
-
[ALL B5] Notoryczne krzywienie tarcz? Poważne problemy z hamulcami
Ja "docierałem" w swojej 80-ce w taki sposób, że przez około 150-200 km nie hamowałem gwałtownie i tyle. Nadmieniam, że był to kpl. ATE i jeździłem na nim 2 lata bez przeszkód (chodzi o tarcze)
-
[B5 AHU] Bananowy Sedan :)
Kolor z zewnątrz świetny (tez mam taki), wewnątrz rzadko spotykany. Na tym polega jego oryginalność.
-
[ALL B5] Wężyk serwa hamulca
1. Niech wypowiedzą się ludzie co maja klimę 2. Tak ten element można wymienić i nic się nie zapowietrzy. Węże muszą być szczelne to zapewnia większa siłę hamowania. Sprawdź jeszcze czy to wina gumy czy może zakończenie rurki (żebrowana część) nie jest uszkodzona. 3. Możesz wymienić uszczelkę która wchodzi w serwo.