Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

komoornik

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez komoornik

  1. Zawór i wspornik wymienione. Zrobiłem dzisiaj jakieś 150km, błąd się nie pojawił.
  2. Może ktoś polecić kogoś ogarniętego? Myślę, że wypadało by u mnie wyczyścić dolot.
  3. A jakie to ma znaczenie?
  4. komoornik odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Leniuszek. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/245599-montaz-skladanych-i-podgrzewanych-lusterek/page-15#entry4689419
  5. To mój kolejny argument - elementy były demontowane przy zmianie rozrządu. Porządny mechanik zgłosił by zapotrzebowanie na ich wymianę?
  6. Zrobiłem wczoraj obszerne rozeznanie w internecie: https://www.drive2.ru/l/3482247/ http://www.club-q5.ru/forum/showpost.php?p=379101&postcount=20 http://www.golfgtiforum.co.uk/index.php?topic=262793.msg2496713#msg2496713 Osoby z praktycznie takimi samymi objawami, powymianie rozrządu błąd P0011 Jest tam jakiś delikatny zawór 06H 109 257 C, który ma chyba odwrotny gwint i powinien być przykręcony momentem obrotowym dokładnie 35 Nm. Wygląda na to, że może się w tym momencie zacinać i niepoprawnie pracują zmienne fazy rozrządu. Edit 26.01.2016 W końcu jakieś informacje po diagnozie i rozebraniu całości. Serwis potwierdził problem z zaworem 06H 109 257 C, który "stoi" i nie steruje poprawnie fazami rozrządu. Dodatkowo twierdzą, że należy wymienić wspornik łożyskowy 06H 103 144J - w miejscu gdzie styka się z zaworem jest mocno wytarty, poza tym elementem wspornika jest filtr siatkowy, który jest często problematyczny. Za robociznę mam nie płacić, jednak twierdzą że muszę ponieść koszt części (kilkaset złotych). Części mają zrabatować, tak że płaciłbym tyle co oni. Co o tym sądzicie? Jak wspominałem wcześniej, może to nie aż tak dużo ale zrobiłem 7 tys. km bez zupełnie żadnych błędów w sterownikach. A opisywany w temacie problem pojawił się od razu po wymianie rozrządu.
  7. komoornik odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    http://a4-klub.pl/index.php?/topic/345937-lopatki-zmiany-biegow/ Nikt nie ma łopatek?
  8. Minęło kilka dni, przeprowadzali diagnostykę. Mówią, że muszą ponownie to rozebrać, żeby dostać się do wałka rozrządu. Istnieje prawdopodobieństwo, że coś mogło się stać z samym wałkiem rozrządu, który podobno potrafi się uszkodzić. A dokładniej z wariatorem, który jest elementem integralnym wałka. Przedstawiają mi wstępne koszty części - wałek rozrządu i jakieś tam łożysko na około 3000. Jak do tego podejść? Auta nie posiadam długo, ma ono swój przebieg jednak od zakupu zrobiłem ponad 7 tys. km i z samochodem nie działo się nic niepokojącego, a na pewno nie występowały totalnie żadne błędy w sterownikach auta. A problem z występowaniem check engine'a pojawił się od razu po wymianie rozrządu.
  9. No to z momentem polecieli na 500 Nm czyli jak w 3.0 TDI, gdzie w B8 już nie stosowali S-Tronica. Nigdy nie wchodziłem w szczegóły jaki gdzie dokładnie jest model skrzyni. Jak będzie taki ZF jak w nowszych BMW to spoko, jak powtórka skrzyni 8-biegowek Tiptronic z B8 to niefajnie, bo ta skrzynia jest "mułowata".
  10. Montowałem kilka miesięcy temu takie ori nakładki do Leona 5F. Teraz zamówiłem do B8 chińczyki za ~ 140 zł i nie widzę specjalnie różnicy.
  11. U mnie też wywalało błąd. I have disabled the reverse light bulb error check with VAGCOM. Now running LED bulbs without any issue. Here are the steps: Module 46 Central Convenience > Security Access 16 > 16017 Adaption 10 > Channel 181 > Convert your decimal number to binary (for example my default number in decimal is 65535, converted to binary = 1111111111111111), then change bit 10 and 11 from 1 to 0 (my new binary value becomes 1111001111111111, which is 62463 in decimal) > Enter the new binary value > Test > Save Z tego co pamiętam miałem fabrycznie taką samą wartość, więc tylko podmieniłem. Zamontowałem za to dużo mocniejsze LEDy: http://www.aliexpress.com/item/2X-High-Power-T10-912-T15-Bright-Saving-CREE-30W-12V-CREE-XB-D-Car-Truck/32309793331.html
  12. komoornik opublikował(a) temat w Audi A4 B8
    Czy przy jeździe w trybie D lub S i użyciu łopatek zmiany biegów w kierownicy, skrzynia przełącza się w tryb manualny czy pozostaje w danym trybie?
  13. Witajcie, Panowie ile momentu wytrzymują skrzynie S-tronic (w B8 i A5) ? Jak wasze doświadczenia z chipowanymi autami z S-tronic? Czy może robiliście updaty softu w swoich S-tronic-ach? Pozdrawiam! Wg Audi ten S-tronic jest do 550 Nm
  14. Bo ładnie zwiększyli moc. Poza tym w 3.0 TDI będzie Tiptronic. Ale nawet w USA do 2.0 TFSI będą już montować S-Tronic.
  15. A rodzaj skrzyni zależy przede wszystkim od tego czy jest Quattro czy wersja dla ubogich.
  16. No właśnie, a można ożenić sterowanie MMI z Concert/Symphony?
  17. Ten Tiptronic nie ma launch controla. Przy normalnym starcie nie będzie większej różnicy w przyszpieszeniu. Ale w trakcie jazdy skrzynia jest zdecydowanie bardziej mulasta. Bez porówniania do S-Tronica czy np. 8 biegowych automatów ZF w nowszych BMW.
  18. Wszystko się rozchodzi o to, czy ktoś miał okazję jeździć z jedną i drugą skrzynią. I nie mówie tu o kilku km jazdy próbnej.
  19. Już miałem napisać, że jedyny sensowny setup A4. Ale ten Tiptronic blado wypada przy S-Tronicu.
  20. Tak, lampki mają świecić się cały czas. Jest to oświetlenie ambiente.
  21. komoornik odpowiedział(a) na wonszwro temat w Audi A4 B8
    Komunikat jest chyba trochę inny? Samemu chwilę zajeło mi ogarnięcie tematu. Włącz zapłon w aucie a następnie od razu w telefonie wyszukaj urządzenia bluetooth.
  22. Jak by było coś na tyle poważnego jak przeskoczenie łańcucha, nie było by już objawów? Na zimno odpalil bez problemu, nie katowałem go jakoś ale nie zauważyłem problemów z pracą silnika.
  23. 2795 - Bank 1: Camshaft A (Intake) P0011 00 [237] - Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced) MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 220602 km Date: 2016.01.14 Time: 21:12:34 Rozrząd wymieniony w ASO 13.01. Łańcuch + napinacz + inne pierdółki. Błąd pojawił się raz, po skasowaniu po krótkim czasie znowu, po kolejnym skasowaniu znowu. Nie obserwuje totalnie nic złego w pracy silnika. Z samego rana wstawiam auto z powrotem. Źle ustawiony rozrząd? Wadliwy napinacz?
  24. Ciekawa teoria. Śmiem twierdzić, że może w chipowanym 2.0 TDI FWD może coś dać opona 245. W przyapdku Quattro koniecznie 245? Nie widzę podstaw.
  25. Raczej nie ma co sprawdzać. Też tak mi się zachowuje układ kierowniczy, zauważyłem to właściwie wtedy gdy chciałem sprawdzić czy auto mi ściąga. I tak na początku myślałem, że mi ściąga na prawo jednak po odbiciu w lewo i puszczeniu kierownicy zaczął ściągać na lewo.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.