Treść opublikowana przez mareqww
-
Wymiana rozrządu w B6 1.8 T - BFB
Witam, Kopię, kopię i nie mogę znaleźć informacji dotyczących wymiany rozrządu w 1.8T BFB 163HP (silnik ma przejechane >200 tyś i nie mam pewności kiedy i co mogło być wymienione): - czy jest to pasek czy łańcuch (na stronie Intercars są i paski i łańcuszki pod ten silnik :-( ? - co należy wymienić, a przede wszystkim jakich producentów części należy użyć (wymiana u znajomego mechanika - serwis odpada)
-
1.8T 150hp czy 163hp pod gaz
Odpowiedz masz w pierwszym poście(zaraz po twoim zapytaniu). Tematy z reguły rozwijają się w innym kierunku niż zamierzono:wink: Z mojej strony polecam BFB:thumbup1: I tak też chyba zrobię - BFB 163 hp Tyle że nie dostałem informacji jak ten silnik ma się do gazu - myślę że będzie OK
-
1.8T 150hp czy 163hp pod gaz
No to "stawiasz" ale czy tak było??? Tak jak pisałem - więcej wątków się pojawi na temat innych silników
-
1.8T 150hp czy 163hp pod gaz
Przeszukuję forum i niestety nie znalazłem w pełni odpowiedzi na pytanie: który silnik wybrać do zgazowania B6 - 150 czy 163 kuce? Nie ważne ile i gdzie będę jeździł - nie chcę więc wątków na temat diesla czy też innej jednostki benzynowej (tego typu temat zawsze się rozwija właśnie w tym kierunku stąd ten wątek). Zamierzam więc zmienić furkę i przesiąść się z A4B5 1.6 na A4B6 1.8t. Z tego co się m.in. dokopałem: silnik AVJ 150km 12/2000-06/2002 silnik BFB 163km 07/2002-12/2004 Kupić można bez problemu auta z w/w jednostkami - ceny są porównywalne (zależy to też od stanu, rocznika, co auto posiada, kiedy co wymieniono itp itd) Nurtują mnie pytania - czym te jednostki się różnią (poza mocą i rocznikiem), któraś może jest lepsza (szczególnie do zgazowania), - któraś bardziej niezawodna, - no co zwrócić szczególną uwagę przy ewentualnym zakupie Będę wdzięczny za każdą podpowiedź - z góry dziękuję i pozdrawiam w Nowym Roku
-
Jakie kupić serwo
Dzięki - tak też będę brał tzn pod silnik 1.6
-
Jakie kupić serwo
Witam, Poczytałem co nieco o układzie hamulcowym, a konkretnie o serwie i pompie - opisane usterki i objawy pasują do tych które mnie nękają od pewnego czasu. Jestem zmuszony wymienić serwo (pewnie dla świętego spokoju z pompą) - na allegro jest tego dostatek. Mam motor 1.6 AHL z 1999r i nie wiem czy dowolne serwo mogę zakupić (nie znalazłem opisanego tego typu tematu), czy tylko pod mój silnik? Czym się sugerować bo ceny zaczynają się załóżmy od 40 zł a kończą na około 100 zł. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
-
[B5 AHL] Trysnął olej silnikowy
Auto naprawione To co znalazłem (rys) na forum passata okazało się dobrym strzałem - element między 16 a 17 rys uszczelka do wymiany Otóż - najprawdopodobniej przy odkręcaniu filtra poluzowała się jego podstwa i tu olej miał swoje ujście. Uszczelka która się tam znajduje była już oczywiście stara, sprasowana, sztywna, spękana i poluzowanie chłodnicy oleju spowodowało że należało ją wymienić. Należało odkręcić i zdjąć chłodniczkę oleju (rys 16) i wymienić uszczelkę. Do realizacji tego zadania - należało z owej chłodniczki zdjąć węże płynu chłodzącego - straciłem około 100 - 150 ml płynu, ponieważ cały płyn z chodnicy zbierałem w pojemnik pod samochodem. Czas pracy - około 5 godzin (łącznie z przeczyszczenie przepływomierza, wymianą filtra powietrza i kabinowego) Straty - olej który został wyrzucony - około 2 litry (na szczęście nie więcej) Przyczyna usterki - najprawdopodobniej podczas odkręcania filtra poluzowała się nieznacznie jego podstawa (nakrętka na rys między 18 a 16) - filtr był xxx dość zassany i nie był najsłabszym elementem w ogniwie, ale odpuścił i dał się odkręcić co było zmydleniem oczu. Dobra lekcja dla mnie i mechanika -na przyszłość przed wkręceniem nowego filtra sprawdzić sztywność podstawy filtra. Dziękuję wszystkim za próbę pomocy z tym "nietypowym" a może "typowym" problemem - mam nadzieje że ten post komuś kiedyś może pomóc Narka
-
[B5 AHL] Trysnął olej silnikowy
Znalazłem podobną sytuację na forum passata - zdjęcie Czyżby to uszczelka podstawy filtra? Byłbym wdzięczny za podobny schemat z Etki do mojego silnika
-
[B5 AHL] Trysnął olej silnikowy
To znaczy, że rurka mogła się poluzować??? Czyli jest ona wkręcana ??? Jeśli tak to wystarczy ją dokręcić - tylko jak. Rozmyślam i dochodzę do wniosku że pompa podaje ciśnienie, które "ucieka" - a uciec może chyba tylko przez filtr - jego uszczelnienie. Nasuwa mi się, że albo filtr nie przylaega do podstawy, albo sama podstawa się rozszczelniła (o ile jest taka możliwość - tzn jest pomiędzy nią a blokiem silnika uszczelnienie które niewiadomo dlaczego popuściło). Noc długa - może jakieś rozwiązanie się znajdzie - ale zanim wezmę się do rozbiórki góry auta sprawdzę jeszcze tą "rurkę" czy oby nie ma luzu
-
[B5 AHL] Trysnął olej silnikowy
Uszczelkę przy filtrze zawsze smaruję (tym olejem który spuszczam) - jedyną siłę jaką należy użyć to jest odkręcenie filtra - kluczem. Dokręcenie nowego filtra - mocno ale rękoma. Co to za matrix nawet mechanik nie ma pojęcia, dlatego będziemy rozbierać "górę" żeby można było się przyjrzeć okolicom mocowania filtra
-
[B5 AHL] Trysnął olej silnikowy
Dziś miałem zamiar wymienić wszelkie filtry oraz olej silnikowy. Odkręciłem filtr oleju, spuściłem olej - odczekałem zakręciłem nowy filtr (Bosch) zalałem olej (Shell 10W40 HX7). Po rozruchu silnika usłyszałem wyciek jakiegoś płynu (dobrze że nie założyłem pokrywy pod silnikiem - dobrze było słychać jak kapie dzięki temu), wysiadłem z auta i zauważyłem że to olej tryska. Wyłączyłem silnik - oględziny za dużo nie dały, razem ze znajomym mechanikiem założyliśmy poprzedni stary filtr, dolałem oleju iii - ponownie to samo. Wynika , że założony nowy filtr raczej jest dobry, ale skąd ten wyciek - tryska z okolic filtra i to pod sporym ciśnieniem. Czy może być uszkodzona tzw. podstawa filtra, jakieś uszczelnienie???? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie - jutro zamierzam rozbierać kolektor itp żeby od góry dostać się do miejsca filtra. :wallbash
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich Klubowiczów - miłośników Audi A4 B5 W końcu stałem się szczęśliwym (mam nadzieję :>) posiadaczem tego auta Pozdrawiam