-
VAG-COM Windows 10 + Sterowniki do kabla OBD II w Audi A4 B6/B7
Tak podpinalem. Juz wiem co zrobilem zle, pomylilem wartosci przy ustawieniach kabla w porcie 3. Teraz juz dziala jak nalezy. Dzieki bardzo za pomoc. A wiesz moze gdzie znajde instrukcje do zrobienia logow dynamicznych do B6 1.8T BEX?
-
VAG-COM Windows 10 + Sterowniki do kabla OBD II w Audi A4 B6/B7
Dzieki za link. Zrobilem wszystko jak jest opisane w instrukcji. VAG na kompie dziala ale i tak nie wykrywa interfejsu mimo zainstalowania najnowszych sterownikow. Laptop wykrywa kabel za kazdym razzem i VAG tez lecz tez pokazuje ze interfejs jest niegotowy lu go brak. Cos mi sie wydaje ze bede musial kupic nowy kabel.
-
VAG-COM Windows 10 + Sterowniki do kabla OBD II w Audi A4 B6/B7
Na kablu wlasciwie to nie ma nic napisane oprocz OBD II. Kupilem go w 2008 roku na angieslkim ebay. Kabel wczesniej dzialal na windows 7 32-bit bez problemow, ale teraz mam windows 10 i gdzies zgubilem plyte do tego kabla. Pamietam ze uzywalem tego kabla z Poski-VAG 4.9 i chyba VAG-COM release 311-2 oraz 409-1.
-
VAG-COM Windows 10 + Sterowniki do kabla OBD II w Audi A4 B6/B7
Witam Wszystkich, Poszukuje VAG-COM, ktory bedzie dzialal na windows 10 z kablem OBD II. Zainstalowalem juz kilka roznych wersji VAG-COM (wlacznie z najnowszym), ale niestety nie moge go uruchomic. Jesli probuje odpalic VCDS 18.2.1 to jest zero reakcji na kompie. Do tej pory jedyny VCDS, ktory dal sie odpalic to VCDS 12.12, ale i tu napotkalem problem gdyz program nie widzi kabla OBD II, laptop go widzi na kazdym z gniazd USB. Probowalem sciagac rozne sterowniki ale bez sukcesu. Przepraszam za bledy. Z gory dziekuje za pomoc.
-
Turbo dziwnie laguje miedzy 3 a 4 tys obrotow na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania
Witam. Poszukuje pomocy/porady gdzie szukac przyczyny lagowania Turbo podczas przyspieszania silnik 1.8T 190KM (BEX) 2004 rok. Przegladam forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale nie udalo mi sie nic znalezc co by moglo mnie naprowadzic na trop. Auto normalnie odpala bez zadnych problemow, obroty nie faluja i zadne bledy sie nie pojawiaja. Gdy przyspieszam spokojnie do 3 tys obrotow auto zachowuje sie normalnie natomiast gdy depne mocniej gaz to powyzej 3 tys obrotow na biegach 3 i 4 dziwnie przyspiesza tak jakby co 1 sec brakowalo mocy. Czy ktos z was napotkal juz podobny problem? Co takiego moze byc przyczyna? Dzieki z gory za pomoc.
-
[B6 AVJ] Kontrolka EPC, Check, wariacja obrotów ,odcięcie przy 4,5 tys
tak sie sklada ze mialem identyczne objawy opisane w pierwszym poscie tego tematu a VAG pokazal mi dokladnie te same bledy ktore wyskoczyly koledze z wklejonego przeze mnie tematu tylko ze w jezyku angielskim. wymiana tegoz czujnika ktory nazywa sie dokladnie Engine Speed Sensor zalatwila sprawe. nie pislabym nic na ten temat gdybym nie mial takiego przypadku. pozdrawiam
-
[B6 AVJ] Kontrolka EPC, Check, wariacja obrotów ,odcięcie przy 4,5 tys
spoko, spoko... objawy sa dokladnie te same co w tym przypadku: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_alt_all_b6_gasnacy_silnik_i_kontrolka_epc-t142945.0.html tu takze jest odpowiedz jak to zrobic
-
[ALL B6] Gasnący silnik i Kontrolka EPC
tak wiem zaraz poszukam zdjecie, taka tylko sugestia ze latwiej jest dojsc od gory tu jest pelny opis i zdjecia: http://www.audizine.com/forum/showthread.php/104097-B6-A4-1.8T-Engine-Speed-Sensor-%28G28%29-Replacement pozdrawiam
-
[B6 AVJ] Kontrolka EPC, Check, wariacja obrotów ,odcięcie przy 4,5 tys
hmm... z tego co widze kolego to raczej bedziesz musial wymienic czujnik polozenia walu. jak chcesz wiedziec skad wiem to pisz na prv. powodzenia
-
[ALL B6] Gasnący silnik i Kontrolka EPC
mialem to samo czeka cie wymiana czujnika polozenia walu. jesli jestes w anglii to sie nazywa Engine SPeed Sensor i kosztuje okolo 80 funtow plus wymiana. ja zrobilem to sam. nic trudnego tylko troszke gimnastyki, po wymianie czujnika wszystkie bledy znikna. powodzenia
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
jesli chodzi o moj styl jazdy to i ak moja sprawa. w zyciu juz nalatalem powyzej 1 miliona kilometrow i wiem jak mam jezdzic samochodem (doswiadczenie robi swoje)
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
a co powiecie na to: od dwoch tygodni nie dolalem ani kropli oleju bo stan sie trzyma w okolicach max sprawdzalem to o roznym czasie ale najczesciej 15-20 min po zgaszeniu silnika i caly czas stan jest ten sam tzn MAX. nikt mi teraz nie wmowi ze wina za to jest odpowiedzialna odma albo zly olej, etc... pytanie jest takie: Dlaczego zapala mi sie ten je..ny czujnik jesli oleju mu nie brakuje? dla pewnosci go sposcilem (niedawno mialem wymiane, jakies 2 tygodnie temu) i bylo q.wa okolo 4 l. ja juz wymiekam, niedlugo jade na wizyte do audi i bede zmienial u nich czujnik na nowy, ale cos czuje ze to i tak nic nie da...
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
a co chcesz od multitronica??? ja mam taki i jestem zadowolony mimo ze musialem wydac kase na naprawe ECU w skrzyni. tak sie sklada ze audi po wymianie daje min 2 lata gwarancji na ta czesc a zeby sie to popsulo to trzeba nalatac ze 100 tys km lub wiecej co pewnie w przypadku wiekszosci kierowcow na tym forum to zajmie jakies 3-4 lat pokonanie takiego dystansu. ja jestem zadowolony z tej skrzyni. mam przynajmniej 6 biegow i nic mi nie wyje podczas jazdy
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Ale gdyby owa pompa była uszkodzona - chyba VAG by to wyłapał ? owszem i wylapuje jako blad Vaccum Boost, a to czy ona jest uszkodzona mechanicznie to niestety moze stwierdzic tylko serwis audi po podlaczeniu do konkretnego kompa
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
byc moze to wlasnie ta pompa jest przyczyna naszych problemow, ale nie ta co jest na zdjeciu. nasze autka posiadaja jeszcze jedna pompe ktora znajduje sie dokladnie za (pod zbiorniczkiem plynu do wspomagania). zreszta jesli sie przypatrzycie trojnikowi i pojdziecie tropem weza to znajdziecie ta pompe (jest to pompa elektroniczna niestety i nie mam pojecia jak dziala). gdzy bylem na wizycie w audi w celu wymiany ECU w skrzyni biegow to zasugerowano mi ze ta pompa jes popsuta i ze razem z nia jakis bezpiecznik (ktory nie mam pojecia gdzie sie znajduje) pompe wymienilem sam bo to 10 min roboty ale co do tego bezpiecznika (a moze to jakas kostka jest spalona) to nie wiem co mam zrobic. bynajmniej moja sugestia jest taka zeby poszukac innych przyczyn znikania oleju bo jesl wszyscy powymieniali odmy, kierownice powietrza i uszczelnili caly uklad, rozumiem ze olej tez jest odpowiedni zalany a problem nie zniknal wiec musi byc zupelnie inna przyczyna. w moim przypadku odnosze wrazenie ze wine za to ponosza zle odprowadzane gazy.
docktor82
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta