Treść opublikowana przez trezor4
-
[B5 AFN] Rolka napianacza paska alternatora
Witam piszczy mi od jakiegos czasu cos w silniku wymienilłem alternator ale nie pomogło pompa wody wymieniona pół roku temu , wiec pozostaje napinacz ale nie jest przekrzywiony a wiec zastanawiam sie nad wymianą samej rolki . czy ktos moze podac numer częsci tej rolki , jaka kupić itd . dzieki[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 21:27_________________________________________________jeszcze pytanie czy ta sama rolke napinacza ta sie wyciagnac bez odrecania i całego napinacza?
-
[ALL B5] Demontaż licznika
Witam zabieram sie do naprawy buzera i mam pytanie czy do okrecenia 2 srub mocujacych licznik potrzeba torxa ? czy to jakas inna koncowka ? druga sprawa czy bez stresu mozna odlaczyc licznik ? jezeli chodzi o ilosc przejachych km to chyba w komputrze jest zapamietane i po odlaczeniu i podlaczeniu wszystko bedzie pamietal ?
-
[B5 AFN] Demontaż alternatora
a jeszcze moze podpowiesz czym to wyłamałes i jak zebym nic nie zepsuł ?
-
[B5 AFN] Demontaż alternatora
spoko dzieki w takim razie wyłamuje te zabki w razie co i nie bede sie bawil z tym
-
[B5 AFN] Demontaż alternatora
chodzi o wylamanie 2 ząbków tych metalowych ?
-
[B5 AFN] Demontaż alternatora
a wie ktoś jaka to sruba napewno M8 ale jaka długośc ? bo jak bym obciąl to chce miec przygotowana nową - krótszą
-
[B5 AFN] Demontaż alternatora
Witam jutro muszę wymienić alternator i chciałbym to zrobić szybko czytałem że jest problem z 1 śrubą bo jest za długa , dużo osób ja obcina i mam pytanie jaka śrubę kupić i jaką długość jak bym ja uciąć i zamienić ? w którym momencie ja uciąć ? drugi sposób jaki znalazłem to że niby jakoś da sie wyciągnać bez obcinania śruby ... trzeci to demontaż wentylatora i mam pytanie jak i gdzie i co wsadzić zeby zablokować go i czy potrzeba długiego imbusa do okrecenia ? jak ktoś ma doświadczenie to proszę o pomoc bo jutro musze go wymieć i chce wczesniej skompletować narzędzia potrzebne z gory wielkie dzięki
-
[B5 AFN] Alternator do AFN
Czy ktoś może mi sprawdzić czy alternator BOSCH o numerze 028 903 028 E , 0 124 515 010 286 będzie pasował do AFN rok 97 z klimatornikiem i grzanymi fotelami , obecnie mam alternator BOSCH 028 903 028 , 0 123 515 003 . Z góry dzięki
-
[B5 AFN] Numer alternatora
Witam czy może ktoś mi sprawdzić jaki alternator pasuje do mojego AFN , 97rok , numer VIN : WAUZZZ8DZVA227046
-
[B5 AFN] Piszczące łożyska alternatora
ale dlaczego w drugą stronę działa sprzęgiełko ? kierunek obrotów opisywałem względem mnie stojącego przodem do auta , czyli zgodnie ze wskazówkami obracałem rolką w prawą stronę , w kierunku przeciwnym do wskazowek zegara kręciłem w lewo czyli w kierunku napinacza - to tak do jasności w która stronę co sie dzieje. Jeżeli chodzi o to ładowanie to zdarza mi sie żadko żeby wskazówka się zawiesiła i musze go przygazować do 1500 żeby ładowanie wzrosło do 14v , ale napisałem o tym żeby łatwiej było zdiagnozować . A co może powodować luz wzdłużny ?
-
[B5 AFN] Piszczące łożyska alternatora
napinacz tez jest ok .... jak krece rolka alternatora to wlasnie slychac to piszczenie .... wiec to jest napewno przyczyna
-
[B5 AFN] Piszczące łożyska alternatora
narazie chce rozwiazac problem piszczenia wiec regulator napiecia mnie nie interesuje.... chyba musze jutro wyciagnac altek z auta i rozebrac
-
[B5 AFN] Piszczące łożyska alternatora
Witam od jakiegoś czasu walczę z piszczącym paskiem ... dzisiaj ściągnałem pasek z alternatora i sprawdzałem sprzęgiełko alternatora i jak kręce rolką powoli to wirnik kreci się w obie strony , jak krece szybko to przy kręceniu w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara to napędza wirnik a jak kręce zgodnie ze wzkazówkami zegara tak gwałtownie i zatrzymuje to wirnik robi jeszcze 3-4 oborty wiec wygląda na sprawne sprzęgiełko ? ale jest duże bicie wzdłużne ok 2mm jak ruszam rolką na alternatorze i jak krece to słuchać piszczenie jakby zatarte łożyska , czy mogły sie zatrzeć tylko łożyska wew, alternaotra ? czasem mam tak też ze jak zapale silnik to pali sie kontrolka aku dopiero jak obroty zwieksze do 1500 to gasnie i wskazowka na dece idze na 14v . Moze ktoś pomoże w diagnozie mojego alternatra ? czy to sprzęgiełko jednak czy łożyska ...
-
[ALL B5] Objaw zużytych siłowników klapy
zamek sie reguluje tymi odbojami bo bokach ? bo to juz zrobilem jak szarpie za klapę to nic nie slychac i ladnie przylega a na dziurach cos stuka
-
[ALL B5] Objaw zużytych siłowników klapy
klapę podnosi , delikatnie puszcza olej , ale zastanowiło mnie to bicie jak ruszam nim dlatego napisałem może ktoś sprawdzi jak ma u siebie ? bo irytuje mnie to stukanie na dziurach i nie wiem co to jest...
-
[ALL B5] Objaw zużytych siłowników klapy
Witam nie mogę sobie poradzić ze stukaniem z tyłu pojazdu, podejrzewam siłowniki klapy bo jak złapałem za tłoczysko przy otwartej klapie (avant) i poruszam to jest duzy luz miedzy tłokiem a tłoczyskiem i sluchac bicie , czy tez tak macie , czy to swiadczy o zluzytych silownikach ? klapa ladnie sie otwiera itd , przy mrozach opadala troche ale to chyba normlabne dla tegfo rodzaju silownikow - sprezyn gazowych
-
[B5 AFN] Ustawianie napinacza paska klimatyzacji
na weekend wejde po auto i przysłucham się dokładnie co to piszczy.... a wogole to jak były mrozy -17 to nie piszczało teraz sie ociepliło i znowu piszczy
-
[B5 AFN] Ustawianie napinacza paska klimatyzacji
no piszczy caly czas nawet nie wiem ja by piszczał czy załaczonej bo mrozy są wiec nei moge właczyc .... widocznie to nie piszczy
-
[B5 AFN] Ustawianie napinacza paska klimatyzacji
Witam, byłem dzisiaj u mechaniki bo mi coś piszczy w silniku ... najprawdopodobniej pasek, mechanik powiedział że może to być źle napięty napinacz paska klimatyzacji , czy dużo z tym roboty żeby to zrobić ?
-
[B5 AFN] Numer kostki stacyjki
Witam czy może ktoś mi sprawdzić jaka kostka stacyjki pasuje do mojego AFN , 97rok , numer VIN : WAUZZZ8DZVA227046 z góry dzięki
-
[B5 AFN] Samoczynne zwiększanie prędkości wentylatora dmuchawy
mam to samo i mnie wkurza popiero jak 4-5 razy zminiejsze to przestaje rosnąć
-
[B5 AFN] Sprawdzenie brzęczyka Vagiem
dzięki sprawdzę jutro [br]Dopisany: 21 Luty 2011, 21:29_________________________________________________no jednak nie działa chyba padł jednak brzeczyk
-
[B5 AFN] Sprawdzenie brzęczyka Vagiem
Witam jak sprawdzić brzęczyk Vagiem bo mimio zapalonych światel i otwartych drzwi nie brzęczy...
-
[B5 AFN] Rolka pasowa na sprzęgle wiskotycznym
sprawdziłem wisko na zimnym silniku bez problemu sie zatrzymało .... wydaje mi się jednak że to rolka pasowa na napędzająca wisko ... jaki ma numer częsci może ktoś podać ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
:good: :good: :good: kupowałem u nich juz wiele razy dzięki wielkie zamawiam wiec oliwę dla mojej niuni :D:D