Treść opublikowana przez nitro3241
-
[B5 AJM] Regulacja pompowtryskiwaczy-jak?
kolego snajper i jak wkońcu ustawiłes te pompki czy wpłyneło to na głosność pracy pompowtrysków?
-
[B5 AJM] Głośny silnik
własnie o to mi chodzi czy jak patrze z góry na koło zebate wiadomo osadzone ono jest na tłumniku drgan tzw.piasta która ma blaszki co ustwia sie rozrzad i oprócz tego mam pierscień metalowy dokoła tego tłumnika czy ma dotykac koła zebatego czy ma byc luz załaczam zdiecie [br]Dopisany: 18 Grudzień 2011, 14:14_________________________________________________http://nitro3241.wrzuta.pl/obraz/0syWEOACUL6/tlum_walka_rozrzadu[br]Dopisany: 18 Grudzień 2011, 14:18_________________________________________________koledzy jeżeli silnik jest po modach tzn z 115 km zrobione na 143 czy wtedy pompowtryski robią się głośniejsze bo teoretycznie podnosi się dawkę paliwa i chyba ciśnie na pompowtrysku możę dlatego je bardziej słychać a blachę już poprawiłem i o wiele ciszej jest.
-
[B5 AJM] Głośny silnik
a powiedzcie mi tylko czy u was jak jest górne koło zębate wałka rozrządu pod nim jest tzw tłumnik drgań koła zębatego lub piasta u mnie koło zębate dotyka tej piasty czyli tych blaszek a słyszałem ze to tez może być przyczyna głośniejszej pracy niby miedzy kołem a piasta ma być luz 1.5 do 2 mm u mnie scisnięte to jest.
-
[B5 AJM] Głośny silnik
kolego miałem twarde węże w układzie zrobiłem test na obecność spalin w płynie i wyszło ze są wiec postanowiłem zrobić uszczelkę pod głowicą a przy okazji wymienić szklanki bo jak pisałem wcześniej tez głośno chodził ale myślałem ze to ich wina zawory dopolerowałem dla pewności i nowe uszczelniacze też, panewki dolne na wałku rozrządu były wytarte wiec cały komplet tez wymieniłem i oringi na popmpwtryskach tez nowe by bylo wszystko ok,nie porównywałem z innym ajm bo nie znam w okolicy nikogo z takim silnikiem ale z awx to duża różnica a silniki podobne
-
[B5 AJM] Głośny silnik
koledzy ja was pytam co może tak stukac a tu sie toczy rozgrywka czy afn czy ajm jest glośniejszy potrzebowałbym informacji co jeszcze może byc przczyna stuków oprócz szklanek co ewentualnie sprawdzić ?
-
[B5 AJM] Głośny silnik
kolego on bardziej stuka niż klekocze wewnątrz auta słychać i to mnie denerwuje u kolegi wewnątrz dużo ciszej
-
[B5 AJM] Pompowtryskiwacze regulacja
temat do zamknięcia ustawione na 180"
-
[B5 AJM] Głośny silnik
koledzy zastanawiam sie czy to nie panewka na korbie tak nie stuka bo ponoć ona tez potrafi brzmieć podobnie dzisiaj jedziłem z kolegą ma silnik awx i chodzi tak cicho ze nie słychać ze to diesel
-
[B5 AJM] Głośny silnik
panowie u mnie szklanek nie słychać mnie się wydaje ze to pompki tak chodzą
-
[B5 AJM] Głośny silnik
szklanki sprawdze jutro jaki nr bo daleko do garażu olej zalałem nowy do pd valvoline synpower mst 5w 30 aprobata505.01 [br]Dopisany: 15 Grudzień 2011, 20:49_________________________________________________ale gość ze sklepu według etki zmawiał i mówił że są bardzo dobre te szklanki bo miał tańsze po 20 zł za szt ale ponoć po 2 msc już się tłuka
-
[B5 AJM] Głośny silnik
kolego za komplet szklanek firmy ina dałem z rabatem 296zł a autko ma przejechane na liczniku 200000
-
[B5 AJM] Regulacja pompowtryskiwaczy-jak?
kolego powiem tak elsa podaje że 225" dla silnika ajm,bosch esi tronic dla tego samego silnika 180" czyli pompki boscha wiec możesz ustawić na 180" i będzie dobrze to jest tylko skok tłoczka w pompce
-
[B5 AJM] Regulacja pompowtryskiwaczy-jak?
kolego ja ustawiłem u siebie na 180 " miłem na 225 " i tez było dobrze
-
[B5 AJM] Głośny silnik
kolego ja szklanki kupiłem nowe firmy ina bo myślałem ze będzie ciszej a tu dalej głośny jak pieron czy pompowtryski aż tak głośno chodzą
-
[B5 AJM] Głośny silnik
witam koledzy mam pytanie robiłem uszczelkę pod głowica do tego polerowanie zaworów nowe uszczelniacze,szklanki,panewki walka rozrządu,oringi na pompki nowy rozrzad a silnik chodzi bardzo głośno jak wcześniej myślałem ze to popychacze ale jak chodził tak chodzi i zastanawia mnie co tak morze cykać,tłuc się link do filmiku który nagrałem jak chodzi:
-
[B5 AJM] Pompowtryskiwacze regulacja
witam koledzy mam pytanie jak maja być ustawione pompowtryski w silniku ajm chodzi mi o skok pompowtryskiwacza bo sa rózne dane gdzies na forum golfa czytałem ze ktos tam ustawia na 120" jeszcze gdzie indziej że 180" w moje elsa pisze że 225"dla mojego silnika .wymieniałem oringi na pompkach i chciałbym wiedziec jak ustawic nalepiej powiem ze zaraz po zamotowaniu utawiłem na 180" i chodziło wszytko ładnie ale po 4 dniach zminiełem na 225" i wydaje mi sie że sa troszke głosniejsze.co o tym myslicie
-
[B5 AJM] prośba o ocene logów
tak koledzy macie race chciałbym zrobić mu program by miał troszkę więcej mocy,tyle ze jak wcześniej w innym poście pisałem że było podejrzenie o przeładowania turbo i czy takie minimalne doładownie to coś poważnego czy tylko taka mała anomalia? Ale widze że piszecie ze to taka kosmatyka
-
[B5 AJM] prośba o ocene logów
witam wykonałem ponownie logi proszę o ocenę statyczne 000 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40671.html 001 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40672.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40673.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40674.html 007 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40675.html 013 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40676.html 018 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40677.html 023 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40678.html statyczne bs 003 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40679.html 011 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40680.html dynamiczne 000 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40681.html 001 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40682.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40683.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40684.html 008 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40685.html 010 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40686.html 011 http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40687.html logi z grupy 011 dynamiczne były robione 3 razy ,koledzy tak jak radziliście.
-
[B5 AJM] logi do oceny
czyli mam rozumiec ze nie jest dobrze bo jednak przeladowuje do 1.5 bar i co dalej z tym robic dawac turbo do regeneracji czy robic program na tym co jest teraz,czy pogonic jeszcze autko by kierownice i sztanga sie bardziej rozruszaly[br]Dopisany: 25 Marzec 2011, 01:46_________________________________________________a zapytam jeszcze co zregulacja ciegna gruchy moze tutaj wystarzy mala korekta?
-
[B5 AJM] logi do oceny
koledzy ten tuner mi powiedzial ze turbo juz tak pompuje ze chyba jest na wykonczeniu i ze rzezi jakby sie mialo rozpasc ,sprawdzilem luzy na turbawce i jest dzlikatny gora dol okolo 1mm ale nie ma promieniowego ,auto nie kopci i nie bierze oleju przebieg to 189000 olej syntetyk,wydaje mi sie jakby luz byl duzy to by brala olej lub sie tukla a jej prawie nie slychac,sorki za brak polskich znakow ale w pracy mam francuska klawiature
-
[B5 AJM] logi do oceny
kolego co znaczy ze nie jest źle ? chciałem zrobić wirusa pojechałem do firmy tuningującej auta i powiedzieli mi ze turbo przeładowuje i nie zrobi mi programu bo sprężarka się rozleci i dlatego wstawiłem logi bo nie wiem co dalej robić chciałbym zawirusować autko ,powiem jeszcze ze błedów żadnych nie mam autko chodzi dobrze i nic się nie dzieje.
-
[B5 AJM] logi do oceny
witam proszę o ocenę logów dynamicznych : http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40487.html http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40498.html http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40498.html http://vaglog.rtnet.pl/monikamarcin_40500.html
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witam wszytkich