Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Regulacja pompowtryskiwaczy-jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam na wstępie ,

miałem robioną głowicę i wiadomo pompki zostały wyciągnięte , przy montażu zostały wymienione wszystkie o ringi itd.

Możliwe jest że pompki zostały za mocno wyregulowane ? mechanik mówił że ja miałem większy luz że on bardziej je dociągnął .

Dodam że pompki chodziły OK przed demontażem. Teraz mi pali 9 litrów :shocked: a palił maź 7 litrów .

Mógł by ktoś podpowiedzieć jak się je reguluje , czytałem trochę ale nie jestem pewien - dokręca się tylko właśnie nie jestem pewien czy do końca a potem cofamy o 180 stopni ?

Będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą :hi:

Opublikowano

najpierw tyrzeba sprawdzic prawidłowe ustawienie pompek wzgledem siebie

potem temat dokrecenie dzwigni, bo różnie podają, czasami 180 a czasami 225 stopni

poszukaj na www.TDI-tuning.pl było info

Opublikowano
  • Autor

Względem siebie czyli

1 cyl 332,2 mm

2 cyl 244,2 mm

3 cyl 152,8 mm

4 cyl 64.8 mm

myślę ze wymiary dotyczą mojego silnika :gwizdanie:[br]Dopisany: 06 Grudzień 2011, 21:03_________________________________________________Nie ma mądrego, czy za dużo wymagam :tongue4:

Opublikowano

nie względem siebie a względem głowicy..

wymiary są uzależnione od rodzaju pompowtryskiwacza.. chodzi o kształt cewki..

te co podajesz wyglądają tak:

07z130073f.jpg

a inne wyglądają tak:

pompowtrysk.gif?w=300&h=167

Opublikowano

Coś takiego znalazłem na dysku:

ustanieniepompek1.jpg

ustawieniepd.jpg

Opublikowano
  • Autor

A co by się mogło stać jak bym cofną śrubę regulacyjną troszkę , jest szansa zepsuć coś ?

Opublikowano

kolego ja ustawiłem u siebie na 180 " miłem na 225 " i tez było dobrze

Opublikowano

kolego powiem tak elsa podaje że 225" dla silnika ajm,bosch esi tronic dla tego samego silnika 180" czyli pompki boscha wiec możesz ustawić na 180" i będzie dobrze to jest tylko skok tłoczka w pompce

Opublikowano

Panowie 180 stopni. Chodzi tutaj tylko o to aby zapewnić bezpieczny luz w pracy pompowtryskiwacza - na zasadzie luzu zaworowego. Skok pompki regulujemy w najniższym położeniu popychacza-warto użyć czujnika zegarowego jak ktoś ma.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

kolego snajper i jak wkońcu ustawiłes te pompki czy wpłyneło to na głosność pracy pompowtrysków?

Opublikowano
  • Autor

Na razie nic nie ustawiałem , brak chęci i pogoda kulawa

Opublikowano

Ja ustawiłem tak jak pisałem wcześniej i silnik klekocze dość cicho w porównaniu z innymi PD.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.