Treść opublikowana przez rosk
-
Stuki podczas kręcenia kierownicą w A4 B8
zna ktoś nr. poprawionego przewodu wspomagania
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Głupie pytanie skąd łapaliście masę w lampkach dzwi bo u mbie na samych drzwiach słaba masa i dziwnie świecą te lampki
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
witam możecie podać mi nr czerwonego gniazda pod fotelem,jest to gniazdo do regulacji odcinka lędzwiowego
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
jak by co to obsługuje
-
Ograniczenie obrotów silnika
Przecież to objawy uszkodzonej turbiny a nie problem z olejem
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
witam czy 8KO 907 063 k obsłuży qq1
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
u mnie po wymianie łożysk luz wzdłużny praktycznie zniknął
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
skrz mój mechanik nie widział w tym problemu,zaprowadziłem na 8.00 a o 16 audi było do odbioru koszt 300zł + części Zazdraszczam... Czy ta wymiana wymaga zdjęcia skrzyni z auta ? Btw... Mam nadzieje, że łożyska nie różnią się pomiędzy 1.8Tfsi a 2.0Tdi mój mechanik nie widział w tym problemu,zaprowadziłem na 8.00 a o 16 audi było do odbioru koszt 300zł + części Zazdraszczam... Czy ta wymiana wymaga zdjęcia skrzyni z auta ? Btw... Mam nadzieje, że łożyska nie różnią się pomiędzy 1.8Tfsi a 2.0Tdi ? nie ma potrzeby wyciągania skrzyni,ja zamawiałem łożyska od 2.0 manual a mam 2.0 automat i w mechanizmie różnicowym są takie same łożyska
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
mój mechanik nie widział w tym problemu,zaprowadziłem na 8.00 a o 16 audi było do odbioru koszt 300zł + części
-
odwalilem... z rozpedu spuscilem olej ze skrzyni zamiast z silnika... co teraz zrobic.
zasada wymiany oleju w multi jest taka sama jak w tiptronic poszukaj manuala np.do a4b6 z tym że w a4 b6 śruba wlewowa i spustowa były osobno a w a4 b8 wlewowa spustowa i kontrolna jest jako jedna
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
ja wymieniłem obydwa i nie wiem czy wymiana prawego zniwelowałaby luz na prawej półosi jak pisałem wcześniej większy luz był na łożysku stożkowym lewym zeszło bez ściągacza.Ogólnie lewe i prawe łożysko odpowiada za luz na kole talerzowy co powoduje luz na prawej krótkiej półosi
-
odwalilem... z rozpedu spuscilem olej ze skrzyni zamiast z silnika... co teraz zrobic.
w multi korek spustowy jest korkiem wlewowym do prawidłowego sprawdzenia poziomu oleju potrzebny vcds
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Kolego rosk, czy na tej liście łożysko kulkowe znajduje się zarówno na lewej półośce jak i na prawej ? Bo z tego co zrozumiałem to po prawej stronie mamy w sumie 3 łożyska. 1x kulkowe i 2x stożkowe. Niestety ja także muszę wymienić łożyska po stronie prawej... gniazdo ma spory luz. Przepraszam za jakość ale nagrywane grzebieniem... Z prawej strony nie ma łożyska kulkowego aby zniwelować luz z prawej strony należy wymienić 2 łożyska stożkowe u mnie też był taki luz
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
tak
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
ze skrzyni bez ściągacza ale z wałka to już nie Będę się zabierał do prawej strony bo mam mały luz i trochę mi telepie nadwoziem w przedziale 60-75km/h. Łozysko to wiem jakie potrzebne , ale nie wiem jakie uszczelniacze i co ewentualnie jeszcze kupić. Możesz podpowiedzieć. wg.schematu co wstawiłeś to nr.,10,14,19 jeżeli jedno łożysko,a jak zdecydujesz się na drugie stożkowe lewe to wiadomo nr.20 ale do jego wymiany wydaje mi się że trzeba wyciągnąć koło talerzowe, no i jeszcze itr oleju do mechanizmu różnicowego bynajmniej u mnie w automacie w mechanizmie różnicowym jet inny olej niż w skrzyni jest osobny wlew
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
ze skrzyni bez ściągacza ale z wałka to już nie
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
u mnie był większy luz na 0B4409123E nie trzeba było podobno użyć ściągacza aby je ściągnąć
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
telepanie ustało zero luzów na półosiach,podobno można zastosować podkładki regulacyjne,ale do tego według mojego mechanika trzeba wyciągnąć skrzynie,aby dobrac dobre podkładki
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
jestem po wymianie łożysk w mechanizmie różnicowym koszt- uszczelnienie wału -27,86zł x2 0B4409399C-0B4409400D pierścień uszczelnienia-18,51zł WHT004074A łożysko stożkowe-210,90zł x2 0B4409123E-0B4409218C łożysko kulkowe-86,57zł 0B4409294D kapa łożyska-19,70 zł 0B4409175E olej-50zł robocizna-300zł u mnie z lewej strony luzu nie było natomiast z prawej był dosyć duży, a efektem tego było trzęsienie przy przyspieszaniu(objaw ja przy uszkodzonym przegubie wewnętrznym) najciekawsze jest to że serwis twierdził że w mojej skrzyni nie występują łożyska stożkowe, zasięgnęli informacji u producenta i dostali odpowiedź że nie występują a producent zaleca wymianę mechanizmu różnicowego
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
no faktycznie opisane jest jako łożysko lewe i prawe masz może schemat do skrzyni automat 8 biegowy wydaje mi się że mechanizmy się nie różnią ponieważ łożysko kulowe jest takie same.W środę zaprowadzam audi do mechanika dam znać jakie będą efekty
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
jeszcze nie robił bo nie miałem łożysk,twierdzi że nie ma możliwości regulacji jedynie wymiana twierdzi również że po lewej jest jedno kulkowe a po prawej na wałku 2 stożkowe,serwis ich nie widzi i moja etka też ,jak masz nr łożyska będę wdzięczny ,bo jeżeli nie znajdę wg nr.to demontaż i szukanie po sklepach z łożyskami
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
etka pokazuje lewą stronę na prawej nie pokazuje żadnego łożyska dzwoniłem do serwisu i twierdzą że na prawej (strona pasażera )nie ma żadnego łożyska ,wczoraj odebrałem audi od mechanika,odkręcił pokrywę przekładni i twierdzi że są dwa łożyska stożkowe
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
zrobiłeś coś z tym luzem na prawej półosi,z tego co się dowiedziałem to z prawej strony w przekładni są dwa łożyska stożkowe które powodują ten luz
-
Measuring Blocks 08 w 2.0 CR czy wystepuje ?
szukaj w adv.meas.values
-
Multitronic w A4 B8 2.0TDI szarpie
gdzie w vcds 12,12 szukac temperatury oleju w skrzyni measuring blocks podświetlone na szaro