Treść opublikowana przez rojbert
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
a mozesz sie podzielic wiedza jakie wtyczni trzeba wymieniec ?? od lamp od kierunkow od silniczkow i jaki sposob jest najlatwiejszy
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
hej koledzy mam kilka pytan technicznych zwiazanych z montazem lamp zespolonych posiadam a4 '96 z oryginalnymi lampami boscha wraz z halogenami zamierzam zakupic lampy zespolone firmy depo zwiazku z tym mam pytanko jakie przerobki elektryczne mnie czekaja pytam gdyz wydaje mi sie ze wtyczki od lamp sa podobne jesli chodzi o przerbki blacharskie to naturalne ze trzeba troche wyciac, ale nie do konca wiem w czym jest problem z elektryka ??
-
[B6 AWX] Gdzie chip w dolnośląskim ?
ja skorzystałem z Dynosoft u Mirka i jestem super zadowolony a wykresik poniżej
-
[B5 AEB] Domykanie szyb z pilota
z zaciekawieniem czytam Wasze wypowiedzi, jako ze jestem zainteresowany wykonaniem takiego domykania w moim A4 zapoznałem się z wieloma wątkami na ten temat sprawa jest prosta jeśli chodzi o domykanie z nieoryginalnego alarmu, bo nawet gdy centralka nie posiada funkcji domykania to można zastosować dodatkowy moduł np. unster który przytrzyma na określony czas impuls i szybki pojadą w górę problem pojawia się wtedy gdy mamy do czynienia z oryginalnym alarmem audi. obecnie jestem w moim przypadku na takim etapie (od paru miesięcy) ze mam podłączony prawidłowo sterownik unster i gdy podam mu impuls wyzwalający to szybki jadą do góry mój problem polega ze nie wiem skąd pobrać impuls wyzwalający?? czy z oryginalnego alarmu (jeśli tak to gdzie on jest) czy może z pompki ?? bo przy nadkolu nie ma nigdzie sygnału który można by było wykorzystać do wzbudzenia sterownika może ktoś z kolegów przerabiał ten temat i podzieliłby się swoim doświadczeniem bo zapewne nie jestem jedyną osobą z powyższym problemem
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania
sprawa wygląda tak, - świeczki sprawdziłem próbówką i są sprawne ale wygląda tak jak by prąd nie dochodził gdzie szukać awarii ??
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania
Witajcie, Mam następujący problem, nie działa mi ogrzewanie. Termostat jest chyba ok, węże wchodzące go kabiny są tak średnio ciepłe, wąż z chłodnicy górny jest ciepły natomiast dolny jest zimny. Podejrzewam ze może nie działać dodatkowe elektryczne ogrzewanie. związku z tym mam pytanko w którym miejscu mogę znaleźć te świece grzewcze ??
-
[ALL B5] podświetlanie przycisków w drzwiach kierowcy
dzięki za info, trochę się uspokoiłem :>
-
[ALL B5] podświetlanie przycisków w drzwiach kierowcy
nie.... to znaczy?? nie, nie powinien świecić czy nie, powininien świecić
-
[ALL B5] podświetlanie przycisków w drzwiach kierowcy
mam pytanko do kolegów posiadających B5 jakie przyciski są podświetlanie w drzwiach kierowcy bo u mnie jest następująco: - przycisk szyb L i P - świeci - przycisk zamykania zamka centralnego - świeci - przycisk cztero-kierunkowy do reg. lusterek - świeci - przełącznik prawe / lewe lusterko - nie świeci czy ten ostatni też nie powienien świecić ??
-
[ALL B5] Elektryczne lusterka - grzeja od razu po przekręceniu stacyjki
co do tego termostatu do kolega chyba ma rację gdyż z prawej strony zachował mi sie jeszcze oryginalny wład i na tym plastiku jest jakiś element wygląda to jak brzęczek który znajduje sie w liczniku, natomiast lewa wkładka jest nie oryginalna i tego elementu nie ma być moze to jest ten termosta a jak nie to moze ktoś wie co to moze być
-
[ALL B5] Elektryczne lusterka - grzeja od razu po przekręceniu stacyjki
a czy ktoś może mio wytłumaczyć jaki jest sens załączania ogrzewania lusterek po stacyjce nawet gdy na dworze jest temperatura grubo dodatnia No masz racje, nie ma sensu! Może jednak coś sie komus przewidziało i jednak nie ma po kluczyku tylko razem z tyną szybą? Wiem, że w audicach (nie wiem konkretnie w jakich modelach) permanętnie grzane były tylko dysze spryskiwaczy, przez co wkładki termiczne paliły się bardzo szybko. wydawałoby sie ze koncern VW Audi wszystko starannie przemysli a jednak straszna pupa z tego wyszła miałoby to sens gdyby było to połączone z termometrem zewnątrznym i np temperatura poniżej +5' c załacza sie ogrzewanie bo po co komuś latem ogrzewanie lusterek
-
[ALL B5] Elektryczne lusterka - grzeja od razu po przekręceniu stacyjki
a czy ktoś może mio wytłumaczyć jaki jest sens załączania ogrzewania lusterek po stacyjce nawet gdy na dworze jest temperatura grubo dodatnia
-
[ALL B5] Elektryczne lusterka - grzeja od razu po przekręceniu stacyjki
to mówisz kolego ze były wersje co się włączło podgrzewanie po kluczyku a masz moze gdzieś jakiś opis tego zjawiska
-
[ALL B5] Elektryczne lusterka - grzeja od razu po przekręceniu stacyjki
Kolego po czym stwierdziłeś że grzeją lustra ? Grzeje się tylna szyba ? wiem ze grzeją gdyż rano widzę jak parują a tylna szyba nie grzeje, dopiero jak ją pstryknę wyłacznikiem gdy zauważyłem ze parują to mnie to zainteresowało i sprawdziłem i napięcie na przewodach pojawia się po przekręceniu kluczyka
-
[ALL B5] potrzeby rysunek lub foto węży od klimy
Poszukuję rysunku lub zdjęcia węży od klimy które idą pod silnikiem (wąż gumowy z rurką aluminiową) do audi A$ 1,9tdi '97r może ktoś dysponuje oporgramowaniem firmowym to proszę o zamiszczenie rysunku tych węzy z góry dziękuję
-
[ALL B5] Elektryczne lusterka - grzeja od razu po przekręceniu stacyjki
Witajcie mam następujący problem z elektrycznie ogrzewanymi lusterkami, grzeją od razu po przekręceniu zapłonu nie zależnie od temperatury na zawnątrz co moze być nie tak z tym sprzetem ??
-
[B5 AFN] Wyłączniki oświetlenie w przednich drzwiach
a można się do niego jakoś szybko i bezproblemowo dostać ?? lub jakoś go uruchomić ??
-
[B5 AFN] Wyłączniki oświetlenie w przednich drzwiach
witam kolegów, Gdzie w przednich drzwiach znajdę wyłącznik oświetlenia, gdyż po otworzeniu drzwi od pasażera nie pali lampka a moze to coś innego?? pozdrawiam
-
[B5 AFN] Wymiana turbiny z AFN na turbo od AWX
taki wynik można osiągnąć bez wydawania 1,5k zł więć czy jest sens jak by Ci to powiedziec ... to sa wartosci maksymalne ... a to nie jest najwazniejsze w dizlu ... liczy sie przebieg krzywych momentu i mocy ... i wlasnie dla ladnego przebiegu warto to zrobic ... co by byc bardziej konkretnym i przedstawic to w liczbach : przy ~4000 rpm seryjne turbulum [AFN/AVG] wedlug mapy pompuje 950 mbar natomiast po wymianie turbulum [na AWX] i korekcie softu pompuje przy tych samych obrotach 1350 mbar ... [chyba nie musze pisac co to oznacza ] wszystko jasne nie mam więcej pytań
-
[B5 AFN] Wymiana turbiny z AFN na turbo od AWX
taki wynik można osiągnąć bez wydawania 1,5k zł więć czy jest sens
-
[B5 AFN] Wymiana turbiny z AFN na turbo od AWX
dobra dobra ale my tu gadu gadu ale nie ma odpowiedzi na najważniejsze pytanie czego mżna sie spodziewać po wymianie szuszarki i zmiania softu ??
-
[B5 AFN] Tylne przeciwmgielne nie działa
czy posiada ktoś schemat połaczenie gniazda przyczepki ?? bo mam oryginalne chyba niemieckie gniazdo a chce przerobić na PL a btw podobno jak sie ma oryginalny hak to światło przeciwmgielne ma dodatkowy przekaźnik tak aby po podłączniu przyczepy świeciło tylko w przyczepce u mnie jest coś powalone bo nie świeci w aucie wogóle
-
[ALL B6] Diody LED zamiast postojówek
kolego "malik" powiedz mi co to sa za ledy ze musiałeś je z ameryki sprowadzać, masz może jakieś zdjęcie lub stronkę gdzie moża o nich poczytać bo świeca ładnie, ale czy na allegro nie kupisz podobnych ?
-
[B5 AFN] Chips - co o tym sądzicie ??
powiem Ci kolego jak było abyś nie żył w błędzie i nie opowiadła historii nie z tej ziemi 1.przyjechalem do majstra 2. przejazd samochodem z vagiem w róznych warunkach drogowych 3. demontaż komputera, montaż podstawki, wgranie nowego programu na podstwie pierwszej wycieczki 4. montaż kompa i ponowny wyjazd, robienie logów, poprawka pogramu 5. punkt 3 i 4 6. ponownie punkt 3 i 4 wganie finalnego programu 7. sprawdzenie logów na finalnym programi 8. pomiar mocy na hamowni przenośnej x2 - wynik średnia moc
-
[B5 AFN] Chips - co o tym sądzicie ??
ale chyba nie twierdzisz ze przed chipsem miał więcej niż po