Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kicoro

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kicoro

  1. kicoro odpowiedział(a) na kicoro temat w Audi A4 B6/B7
    oczywiscie te 250 to szacowowany koszt płytki do samego testu wskazówek, tzn uproszczona i pomniejszona płytka bez złącz, z wyprowadzonymi 6-10przewodami do podmiany pinów we wtyczkach licznika, a zamiast obudowy w specjalna gruba koszulka termokurczliwa z klejem koszt wersji pelnej z obudowa i mozliwościa wyswietlania na FIS byłby gdzies dwa razy wyższy
  2. kicoro odpowiedział(a) na kicoro temat w Audi A4 B6/B7
    Pytanie czy warto, bo zrobienie plytek na zamowinie + elementy + montaż będzie w pewno w okolicach 250zeta
  3. kicoro odpowiedział(a) na kicoro temat w Audi A4 B6/B7
    J ateż to już próbowałęm i też bez żadnego efektu.. ---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:43 ---------- To jeszcze dla TFSI, ciśnienie paliwa w obwodzię o niskim i wysokim ciśnieniu, ciśnienie zadane przez ECU, ewentulanie różnica (odchyłka) Tak samo z doładowaniem, ciśnienie żądane przez ECU (specific), aktualne i ewentualnie różnica Myślę sobie że różnica pozwoli wcześniej wykryć stan niedoładowywania/przeładowywania turbo , lub wyjechaniej pomy wysokociśnieniowej a dla diesla, to moze sie jeszcze przydać stan DPF..
  4. kicoro odpowiedział(a) na kicoro temat w Audi A4 B6/B7
    W tej chwili musi byc kolorowy FIS i B7 i B6, w nastepnym etapie bedzie dzialalo też na czerwonym FIS W tym celu przydałby się ktoś z Gliwic lub Katowic co posiada czerwony FIS oraz navi, i jest chętny na spotknie 1-2 godzinne w celu podpięcia VFIZ i zlogowania komunikacji Navi z czerwonym FIS.. W zamian mogłbym np taniej zrobić VFIZa W B6 z multifunkcją z B7 bez problemu powinno działać, sterowanie z konsoli centralnej też powinno dać się zrobić To wrócę jeszcze to pytań z mojego pierwszego posta, może ktoś potrafi pomóc.. Jedyne co mi przeszkadza to że jak aktywuje się wyświetlanie na środku wyświetlacza FIS (również w trybie Navi) to do drugiej linii RDS "wskakuję" temperatura zewnętrzna, pytanie czy ktoś wie czy da się to wyłączyć, dokładnie wyświetlanie temperatury w RDS ? np poprzez odpowiednie zakodowanie licznika ?
  5. kicoro odpowiedział(a) na kicoro temat w Audi A4 B6/B7
    Dużo wiekszej czccionki nie znalazłem, wiec raczej cieżko będzie, ale po co jeszcze jedno wskazanie prędkości skoro na tarczy obok jest - co prawda trochę wiecej wskazuje (~8 dla 100km/h, 15 dla 200km/h...) i kto na to patrzy.. Lepiej wyświetlić np Boost i temp oleju.. jestem programista i elektronikiem
  6. kicoro odpowiedział(a) na kicoro temat w Audi A4 B6/B7
    W sumie przystosowanie do a4/b7 zajęlo mi ok pół roku, jednak wcześniej już miałem wersję działającą vw/seat/skoda (mk4) (miałem toledo2), początek prac to 2-2.5roku temu.
  7. kicoro odpowiedział(a) na kicoro temat w Audi A4 B6/B7
    Komunikaty z can-bus sam rozpracowałem, niestety nie wszystko jest jeszcze zrobione, chcę jeszcze np. zrobić rysowanie wykresów, (na białym wyświeltaczy można osiągność 8 róznych kolorów Koszt trudno powiedzieć, sporą część stanowi koszt samych wiązek i złącz. W sumie to w okolicach ceny licznika FIS. Jak ktoś chce dalej drążyc to na PW. Na kostce u góry można podłączyć dodatkowe czujniki np EGT i jest też wyjście z przekaźnika (tak na przyszłość). USB jest do aktualizacji oprogramowania np z laptopa o nowe funkcję (jest wyprowadzony u mnie na stałe ale schowany pod osłonami) Zrobiłem dodatkowe wiązki i komputer wpinam miedzy licznik a instalację samochodu, nic nie trzeba ciąć, całość mieści się w konsoli pod licznikiem z lewej strony i wygląda tak:
  8. kicoro odpowiedział(a) na august temat w Audi A4 B5
    Cześć, zrobiłem coś podobnego, tyle że działającego i wyświetlającego na oryginalnym FIS z B6/B7, prawdopodobnie mogło by to też działać na B5, wydaję mi się że komunikacja w B5 z FIS odbywa sie po 3LB, Poniżej link do podobnego projektu na B7/B6, http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?228446-VFIZ-on-Audi-B6-B7
  9. kicoro opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam, Chciałem przedstawić wynik działania zrobionego przeze mnie komputera VFIZ nadzorującego pracę silnika w moim A4 B7. Umożliwia wyświetlanie wybranych parametrów tylko w polu RDS lub wyświetlanie całej ich listy (ale tylko z wybranymi parametrami) na całej powierzchni FIS. Obsługa odbywa się za pomocą kierownicy multifunkcyjnej, a dokładnie przycisków po lewej stronie. (Mode/Up/Down) Dodatkowo obsługuję m.in. test zegarów (open ceremony), zgłaszanie alarmów po przekroczeniu zadanych parametrów, Planowane jeszcze wyświetlanie Boost, diagnostyka a'la vcds - odczyt grup pomiarowych i błędów Proszę o konstruktywne uwagi i pomysły na następną funkcjonalność Jedyne co mi przeszkadza to że jak aktywuje się na środku wyświetlacza (również w trybie Navi) to do drugiej linii RDS "wskakuję" temperatura zewnętrzna, pytanie czy ktoś wie czy da się to wyłączyć, dokładnie wyświetlanie temperatury w RDS ? Wydaje mi się ze po małych przeróbkach dałoby się to uruchomić w B5, B5 ma czerwony FIS sterowany przez linie 3LB ? pozdrawiam Mariusz
  10. Cześć, Zmieniłem auto z Toledo 2 na A4 B7 które mam zamiar trochę ulepszyć, głównie opcjonalne wyposażenie fabryczne oraz zrobić też do niego komputer VFIZ. pozdr Mariusz

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.