Treść opublikowana przez FLB
-
Remont tylniego zawieszenia a4 b5
Witam chcę autko troszkę podrobić.. Ruszam na początek z generalnym remontem tylniego zawieszenia i zadbania o bezpieczeństwo.. Co panowie radzicie zmienić ? Wymieniłem ostatnio 2 sprężyny tłnie i gumy na amorkach oraz klocki. Do wymiany wiem że czekają 2 amortyzatory (tył) + 2 tarcze ( Przymierzam się do BOSH`a będzie ok ? ) oraz łożyska. Co wchodzi jeszcze w budowę zawieszenia ?
-
1,8 125KM 98r
Takie cudo zalane ze względu na dwie audice w rodzinie które latają na tym samym
-
1,8 125KM 98r
Pompa już założona, wymieniony olej + filtr+ uszczelka misy. Samochód ucichł 80% tego co było przed wymianą. Czy jest szansa że te zworki które delikatnie teraz słychać nasmarują się po kilkuset KM ? ---------- Post dopisany 21-09-2013 at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2013 at 19:15 ---------- samochód sporo ucichł lecz po rozgrzaniu słychać lekko szklanki jeszcze . 1/10 tego co było na filmiku. Trzeba rozbierać dalej motor ?
-
Olej w skrzyni biegów
Witam , wymieniał ktoś ostatnio olej w skrzyni biegów? Zaobserwowaliście poprawę w pracy skrzyni ? Jaki koszt takiego zabiegu ?
-
problem z szarpaniem mial ktos cos takiego ?
miałem coś podobnego a4 b5 1.6 takie przycięcia i szarpnięcia i okazały się kable zapłonowe + kopuła.
-
1,8 125KM 98r
to jeszcze nie tak strasznie, oglądałem pompy to ponad 1000zł byly.. aż się przestraszyłem :grin: może ucichną te szklanki po wymianie jak nie to trzeba będzie robić ---------- Post dopisany 09-09-2013 at 16:55 ---------- Poprzedni post napisany 06-09-2013 at 14:24 ---------- Wracająć do tematu autko w serwisie, mają wymienić olej filtr przy okazji + w miarę ogarnięta pompa jaką mi zaproponowali to firma FEBI - 460zł dobra firma ?
- 1,8 125KM 98r
-
1,8 125KM 98r
Jaka cena takiej pompy wgl ? Będę prowdził do warsztatu po weekendzie także chce się przygotować
-
1,8 125KM 98r
Pompa oleju do roboty faluje cisnienie na zimnym 2.5bara bylo na rozgrzanym tylko 1.7 i zaczal klepotac . Dajc8e strone gdzie można kupic oryginalna pompe oleju:)
-
1,8 125KM 98r
Dziękuje. Jutro się okaże mam nadzieje że to ten nie napinacz bo poleci po kieszeni
-
1,8 125KM 98r
wczoraj troszkę go przegoniłem to chodził strasznie głośno oto filmik; Przed południem dodam pomiary ciśnienia oleju
-
1,8 125KM 98r
no i dzięki panowie za konkret odpowiedź . To po weekendzie trzeba będzie zostawić u mechanika. Jakie koszty tego remontu będą (przepuszczalnie) // jutro rano będę sprawdzał ciśnienie . Ma ktoś jakieś parametry ile powinien mieć ? bo w innym poście była tabelka chyba ale już wygasła
-
1,8 125KM 98r
czy jazda z klępiącymi popychaczami może uszkodzić silnik ? Bo mechanik powiedział przy wymianie oleju że malutko klekoczą(tak było) i żebym jeździł. ale teraz zaczął chodzić gorzej od diesla.
-
1,8 125KM 98r
Radzicie najpierw sprawdzić ciśnienie ? Czy od razu wymienić pompę ? Dodam że autkiem chce polatać kilka lat także nie będę bardzo szukał oszczędności ile taka pompa może kosztować ?
-
1,8 125KM 98r
Witam mam taki problem, samochód jak odpalam to obroty skoczą do 2000 obrotów i wtedy zaklepią zawory.. Potem normalnie kręci na 900obrotach.. nic nie klepie. jak samochód zacznie się nagrzewać po (4-5 minutach) zacznya klekać, i przestaje. i tak w kółko. Na mocno rozgrzanym silniku to chodzi gorzej niż diesel.. Jakieś pomysły od czego zacząć ? Dodam że w zimę przy odpalaniu potrafiła zapalić sie na chwilę kontrolka oleju ale na bagnecie jest full.
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
u mnie za 4tysiące będzie przejechane 200.000 1.8 ADR. 125km
-
dziwne dzwonienie w okolicy tylniego kola
Proszę tutaj jest filmik jak to dzwoni z tyłu: Filmik trzeba pobrać na komputer i włączyć bo jest w dziwnym formacie i online nie działa nigdzie (przepraszam za kłopot) Zippyshare.com - audi.mp4 Co to może być ?
-
Woda w tłumiku A4 B5 1.8
Dzięki za odp. Z tyłu stała kobita jak odpalałem auto akurat i zauważyła Był to jednorazowy wyczyn chyba, wszystkie płyny w normie niczego nie ubywa Dzięki za odpowiedzi
-
dziwne dzwonienie w okolicy tylniego kola
witam mam dziwny problem z tylnego koła dochodzi dźwięk , jakby ktoś dzwonkiem rowerowym dzwonił , dzieje się tak tylko gdy jadę po nierównościach typu (droga żwirowa z kamieniami , nierówności na drodze typu - przejazd kolejowy czy też jazda po bruku, czy też podczas wjechania w studzienke) dodam że tego nie słychać przy zamkniętych szybach tylko jak są otwarte. Podnosiłem koła sprawdzałem czy przykręcone wszystko trzyma się dobrze. Jakieś wskazówki jak znaleźć przyczynę ?
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Na następnego spota przybędę i ja
-
Woda w tłumiku A4 B5 1.8
Witam , samochód postał 2-3 dni bez odpalania i po odpaleniu z tłumika wyleciało z 2-3Litry wody przez pierwsze 2-3sekundy woda trysnęła całym tłumikiem. Tak mi się wydaje że to woda , troszkę śmierdziała benzyną. Sprawdzałem płyn chłodniczy nic nie ubywa, sprawdzałem nakrętkę olejową - czyściutka. Był to jednorazowy wybryk - innego nie zauważyłem. Oraz dzisiaj rano poszedłem odpaliłem autko to nic nie ciekło. Zna ktoś przyczyne ? Paliwo lipne? Bo LPG nie używam.
-
Audi A4 B5 1.8 1998r Silver Porszaki 18`, MTS ;)
Dzięki panowie, po niedzieli będę chyba zabierał się za malowanie zacisków także dorzucę foty ---------- Post dopisany 19-07-2013 at 10:17 ---------- Poprzedni post napisany 17-07-2013 at 22:29 ---------- LEDY na tablice i w bagażniku założone, teraz czas na wnętrze - troszkę więcej zachodu będzie Zamówiłem również białe boczne kierunkowskazy ---------- Post dopisany at 13:32 ---------- Poprzedni post napisany at 10:17 ---------- // Kolejny mod - będę kombinował coś takiego (podświetlenie klameczki) jak panowie mówicie , gdzie to najlepiej podłączyć ? http://anonymous.laohost.net/vw/mod5/2.jpg
-
Audi A4 B5 1.8 1998r Silver Porszaki 18`, MTS ;)
Gwint jest, szukam tylko odpowiednich felg
-
Audi A4 B5 1.8 1998r Silver Porszaki 18`, MTS ;)
Specjalnie dodałem ją od samych początków bo chce byście mogli śledzić po kolei każdy krok w zmianach
-
Audi A4 B5 1.8 1998r Silver Porszaki 18`, MTS ;)
Audi a4 b5 1998r Silver 1.8 92KW ADR Parę słów o samochodzie... Audi zostało sprowadzone z Niemiec 12 stycznia 2013 roku ,gdzie miało 2 właścicieli z przebiegiem 190400KM jaki był naprawdę, wolę nie widzieć... Wyposażenie: ================================================== - Wspomaganie kierownicy - Regulacja kierownicy - Climatronic - 2x poduszka powietrzna - ParkTronick - Immobilizer - Światła przeciw mgielne - Elektryczne szyby - Elektryczne lusterka - Centralny zamek - ABS - Podłokietnik tylnej kanapy - Podgrzewana tylna szyba # Dodatki : - wymiana żarówek z wnętrza na LED BIAŁY. - wymiana żarówek podświetlenia rejestracji na LED BIAŁY. - Wymiana ramki rejestracji na wieśniackom :grin: Pierwsze wymiany... =================================================== .. 190 600 KM - Wymieniony olej oraz filtr oleju wraz z uszczelka misy - Wymieniony filtr paliwa , filtr kabinowy.. - Wymieniony komplet klocków hamulcowych - Wymiana radia z oryginalnego Audi na radio ALPINE CDE-111R. --------------------------------------------------- .. 194 000 KM - Wyczyszczone kanaliki odprowadzające wodę - Wymiana świec zapłonowych - Wymieniony znów filtr kabinowy , odgrzybianie klimatyzacji , nabicie klimatyzacji o zapachu jabłkowym. - POLECAM przyjemniejsza jazda:) --------------------------------------------------- .. 195 500 KM - Wymiana tłumika środkowego troszkę głośno warczał (siedział tam jeszcze od nowości) - Wymiana dwóch łączników rury wydechowej.. - Wymiana 2 łączników stabilizatora - Firma LEMFÖRDER --------------------------------------------------- .. 196 200 KM - 2x tylne sprężyny KYB amortyzatora + gumowe osłony amortyzatorów --------------------------------------------------------------------- .. 197 020 KM - Nowa pompa ciśnienia oleju (FEBI) - Nowy olej + filtr + uszczelka misy 200 150 km -wahacz lewy dolny krzywy LEMFÖRDER 203 000 - felgi porsche 18` + oponki 225/35/18 + dystanse 207 000 km - nowy olej filtry - troszkę niżej - rolki wymienione // czeka na zamontowanie CB radio oraz w najbliźszych planach obniżenie kilka cm. Więcej zdjęć zapodam po prysznicu autka i odkurzaniu