Treść opublikowana przez FLB
- Rozrząd
-
wahacz ?
Witam ten dzwięk prześladuje mnie przy: - ruszeniu agresywnym i wciśnięciu gwałtownie sprzęgła w podłogę. - Podczas hamowania na dołkach/górkach (na równej drodze / koleinach ) - w porządku. - po hamowaniu na kostce - mam też dziwny dzwięk podczas wchodzenia w zakręt przy prędkości ~~100km/h skrecajac kierownicą w prawą stronę mi coś postukuje. ten sam zakręt skrzecając kierownicą w lewą - cisza. Tak z ciekawości co przeczuwacie ? (łączniki - wymieniane 7k km temu na Lem.....)
-
Sprzęgło do mojej kozy.
o to widzę nie taki drogi interes jak w dieslach kumplowi do opla zawolali 3500zł za dwumas
-
Opinia na temat 1.8
Pali troszkę za dużo co do osiągów Ale służy mi samochód do jazdy i robienia przebiegu a nie wyścigów od świateł do świateł. Wymieniłem pompę oleju jak na razie, na wiosnę będę robił popychacze rozrząd i napinacz ceny części stosunkowo dobre.
-
Sprzęgło do mojej kozy.
Witam z tego co wyczytałem to moim autku 1.8 125 KM 98r jest już dwumas tak ? Jaki koszt jest tego sprzęgła , orientuje się ktoś ?
-
Kontrolka z oleju się zapala po zatrzymaniu dziwny nalot wokół korka
Jeśli po odpaleniu samochodu zapala Ci się kontrolka oleju i pyka, lub po dłuższej chwili na biegu jałowym (niskie obroty) jest to początek końca pompy oleju. Miałem taki przypadek ze na zimnym oleju pompa miała książkowe ciśnienie a po rozgrzaniu do 90 stopni pompa nie dawała sobie rade i ciśnienie spadało prawie do 1 bara.. dlatego co z olejem zaczynajmy od sprawdzenia ciśnienia. Pozdrawiam
-
Remont silnika
No to właśnie o to pytałem dzięki ;P zrobię to i może na trochę będzie spokoju ;P
-
Remont silnika
Ok dzięki parę złociszy wyjdzie biorąc pod uwagę że mam do wymiany sprzęgło i olej w skrzyni za jednym zamachem. Nasuwa mi się więc pytanie. Czy można podzielić tą robotę jakoś logistycznie na dwa etapy ? Rozrząd i napinacz a potem szklanki czy szklanki rozrząd a potem napinacz ?
-
Remont silnika
Przybliżony koszt takiego zabiegu ?
-
Remont silnika
Po wymianie pompy samochód bardzo ucichł ale wraz słychać szklanki. Z tego co zaobserwowałem przed wymianą pompy samochód nie brał mi oleju wgl. Teraz po wymianie lekko ubywa tzn. ~ około 200ml na 2,200Km dolałem żeby na bagnecie był prawie max. Pompa mi się rozklekotała w ten sposób że jak olej był zimny miała dobre ciśnienie , lecz jak olej się nagrzewał to spadało do 1,3 Bara przy 90 stopniach. Chcę się pozbyć tego klekotu bo lubię mieć coś zrobione na tip top. a jak rozbierać to zrobić wszystko. Co do łańcuszka i napinacza mam na zegarach 199200KM a ile w praktyce ciężko stwierdzić
-
Remont silnika
Warto nie warto zrobić trzeba ja dużo nie robie km , max 12k rocznie także chciałbym sobie ogarnąć autko żeby polatać nim z 5 lat
-
Remont silnika
Witam zabieram się za remont silnika bo slychać dosyć głośno szklaneczki , wymieniłem pompe olejową bo była padnięta ale szanki nie ucichły Także zabierał się będe za wymianę szklanek i rozrządu co radzilibyście zrobić przy okazji ?
-
wymiana rozrządu
w a4 zmieniam co setke (łatwo zapamiętać) a mam audi 80 takie autko którym się lata a się nie robi >Wyczynowe< na jednym rozrządzie przejechane 320k
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Witajcie mam a4 b5 98r i chce zmienić sobie światła (oczywiście z homologacją ) te żółte światło jest okropne - są jakieś zestawy xenon lub led które polecacie?
-
[B5 AFN] Daily Car by fafnasty 19"
Ładny dupowóz:) Bezawaryjnej jazdy
-
wymieniona pompa oleju, wyczyszczona miska, nadal klekocze co dalej?
Też miałem problem z klekotaniem. Chodził jak diesel po rozgrzaniu. Wymieniłem pompe olejową chodzi o wiele ciszej ale wraz słychać jeszcze szklanki lekko ;/ Na razie polatam , dopiero na wiosnę wymienię rozrząd to i do szklanek zajrzę i wymienie:) jeżdżę zasadniczo mało ~~1-1,5k KM miesięcznie więc silnik pod d*pie nie powinien dostać jak przyczyna klekotania została usunięta
-
Skok obrotów na zimnym.
No to spokojna moja glówka . Mozba zabrac sie za rezanie
-
Skok obrotów na zimnym.
Dobrze, ogarnę ten temat co do tych obrotów to jeszcze mam coś takiego że po odpaleniu na zimnym motorze obroty utrzymują się na poziomie 1200 a powinny 900. Nie posiadam LPG.
-
Skok obrotów na zimnym.
Czyli to mamy z główki A teraz inne pytanie czemu raz na 40-60 odpaleń nie zapali mi na wszystkie gary , zgasze zapale jeszcze raz dodam gazu i jest ok. Świece wymieniane ok 5k km temu
-
Do wymiany srężyny ?
a jaki to dźwięk ja miałem "dzwonienie" przy uszkodzonej a dokładnie obszczerbanej sprężynie
-
Wymiana filtra paliwa
Tak z ciekawości co ile wymieniacie filtr paliwa bo ja co roku na zime
-
Skok obrotów na zimnym.
Witam czym spowodowane może być chwilowe skoczenie obrotów do 2000 przy odpalaniu? od razu spada do ~~900. Tylko w 1.6 tego nie mam jak odpalam od razu obroty na 900. Bez żadnego skoku.
-
Remont tylniego zawieszenia a4 b5
DZięki panowie . Lemfordera 2 tuleje - koszt 170zł . Mam nadzieje że nie ma żadnych wahaczy z tyłu ? Wystarczy że przód jest upierdliwy
-
1,8 125KM 98r
Zaleje na wiosnę takim jak nie pomoże to wymienie szklanki
-
Remont tylniego zawieszenia a4 b5
okej na pewno dopiszę do listy