Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Adam-Lewian

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Adam-Lewian

  1. Jak sobie wyobrażasz, że się tarcze wykrzywiają ? To jest żeliwo...
  2. Miedzi nie powinno się stosować z kilku względów, raz, że połączenia metali nie są dobre jak już wyżej wspomniano, dwa, że miedź ma dużo niższą wytrzymałość bo jeżeli chodzi o ciśnienie stałe to wytrzymuje do około 220bar, stal prawie 300. Kolejny powód jest taki, że może występować problem związany z przewodzeniem, znam przypadek, że w W204 po zmianie dosłownie metrowego odcinka na miedź zgłupiał ABS - inna oporność miedzi niż stali. No i najważniejsze - korozja elektrochemiczna.
  3. Ten sam poziom Ale i tak lepiej weź Ferodo
  4. Serio pytasz ? Zacisk to najważniejszy element w tej całej układance. Perfrorowane/nacinane tarcze poprawiają skuteczność ale nie mają wpływu na grzanie się
  5. Bardziej czepiał bym się tego jak to jest poskładane Podjedź do kogoś ogarniętego niech przejrzy Ci układ.
  6. To samo pomyślałem ale wiedziałem, że mnie wyprzedzisz Zapytaj tego "mechasa" gdzie na klockach jest oznaczona twardość i niech Ci doradzi o jakiej twardości masz kupić te klocki
  7. Przód 288mm Tył 245mm
  8. W moim odczuciu ATE szybciej łapie "zadyszkę" - druga sprawa - wszystko zależy co się trafi w tym pudełeczku ATE.
  9. ATE nie jest złe ale na pewno nie ma co ich porównywać do Ferodo.
  10. Normalna rzecz, że tarcza perforowana szybciej zużywa klocki, większe skuteczność = większe tarcie = większe zużycie - LOGIKA Jeżeli nie potrzebujesz tak dobrego, skutecznego hamulca to nie ma co się pchać w tarcze perforowane.
  11. Dev, bez sensu się czepiasz, pewnie byś chciał coś sprzedać a tu taaaaki ciul Trza się przebranżowić
  12. Ehh... No znowu nie trafiłeś ale nie zniechęcaj się, za którymś razem sie uda Co do mierzenia to jeżeli przez tego samego specjaliste, który wpadł na pomysł toczenia to pozostaje być dobrej myśli Koniec offtopa, bez odbioru
  13. 1mm progu to tarcza grubości poniżej minimalnej - druciarstwo lvl hard. Takie moje zdanie, nie bierz do siebie
  14. Tego samego zdania jestem i to samo zdanie mają nasi klienci wybierające te tarcze do wyżej wspomnianych aut, do M5 za tarcze wyczynową musiałby zapłacić co najmniej 2-3k/szt a tak ma zimmermanna za kilka stów, wytrzyma mu cały sezon czyli jakieś 10-15k km katowania z DS3000 i na kolejny sezon wlatuje nowy kpl. Podobna sytuacja z R8 tyle, że tam za wyczynową musisz dać ponad 8k/szt a pływające zimmermanny masz po niecałym tysiaku, problemu z biciem nie było jeszcze nigdy
  15. Źle odebrałeś Po prostu kuje mnie w oczy i serce jak widzę, że praktykuje się jeszcze na co dzień takie partactwo i druciarstwo. Tak jak wspomniałeś - koniec zaśmiecania
  16. Domyślam się jak wyglądają bo kilkadziesiąt takich kompletów zjeździłem, z tego kilka na torze. Tylko nie bardzo rozumiem co dziwnego jest w tym, że cywilna tarcza za dość niską cenę w połączeniu z wyczynowymi klockami wytrzymuje 20-30k km. Jakby nie było to nie są tarcze wyczynowe przeznaczone na tor, zgadza się ? A jednak wytrzymują i to nie tylko w lekkich autach ale i w M5, RS6. Za te pieniądze ? Znajdź coś lepsego
  17. Myślałem, że w końcu usłyszę jakiś sensowny argument uzasadniający stosowanie tego szopkarskiego zabiegu. no aleee...
  18. Musisz w takim razie zgłosić to do Audi że w RS6 czy R8 montują gówno, do Porsche, że w M3 i M5 montuje gówno no i do Porsche że w Panamerze i 911 montują również gówno BTW - znasz lepszą alternatywę ?
  19. Sory, nie znam się, w końcu tylko 23 lata specjalizacji w hamulcach.
  20. Toczenie tarcz - najgorsze co mogłeś zrobić. W sumie w jakim celu ? Po co ingerować w nie skoro są ok ?
  21. Jasna sprawa, Ci o których wspomniałem na co dzień zakładają DS a tylko na tor zakładają te DS3000
  22. Aaaa to zmienia postać rzeczy i to diametralnie. No to do takiego użytku spokojnie możesz DS2500 wrzucać. Mamy grupę klientów, którzy właśnie na Nordschlaife do BMW M5 stosują Zimmermann Sport z DS3000 ale to już trzeba bardzo ostrożnie układać żeby na początku tarcz nie zarżnąć.
  23. Dziwnie szybko, nie zdarzyło mi się jeszcze żeby tak szybko ktoś zajechał te klocki, czy z zaciskami na pewno wszystko ok ? DS2500 potrzebuje nieco wyższej temp dla właściwej skuteczności.
  24. Według mnie DS mało pyli poza tym nie wydaje mi się by ktoś kto takiego zestawu potrzebuje zwracał uwagę na pylenie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.