
trebron82
Pasjonat - Nowicjusz-
Postów
22 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Manuale
FAQ
Galeria
Ogłoszenia
Sklep
Blogi
Treść opublikowana przez trebron82
-
Temat do zamknięcia - problemem okazał się zestaw pompy oleju i wałków balansujących.
-
Moje B7 2.0tfsi - walka o lepsze jutro
trebron82 odpowiedział(a) na trebron82 temat w Audi A4/S4/RS4 B7
R.I.P AUDI Pomyślałem że napiszę to dla potomnych może komuś to kiedyś pomoże. A więc tak silnik został odnowiony jak powyżej. Przejechał ok 25tyś kilometrów od tego czasu i tydzień temu auto przy zapalaniu po przestanej nocy zaczęło wydawać takie dzwięki: https://drive.google.com/file/d/14Jb2gmVZBmiKFTB4-oC4AloUX_CsYMGW/view?usp=sharing Próbowałem dojść o co chodzi i zaczeły się "niepotrzebne naprawy": Podałem się w końcu i zdecydowałem że czas oddać sprawę w ręce profesjonalistów. Niestety do warsztatu już nie dojechałem. Było głośne jebnięcie i zaraz zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju. Nierozbierałem silnika i nie mam nawet zamiaru ale na 99% wiem że wałki balansujące rozjebały pompę oleju. Więc jakby ktoś napotkał podobne dzwięki trwające kilka sekund po zapaleniu na zimnym po przestaniu nocy to radzę pierwsze co sprawdzać to czy nie ma jakiś opiłków w filtrze oleju no i dalej co się dzieje z pomp oleju i wałkami. Niestety pomiar ciśnienia oleju nic u mnie nie powiedział - był idealny przy testach na postoju. Pompa i wałki wygądały na super stan podczas naprawiania silnika - żadnych luzów czy czegokolwiek. Szkoda mojej pracy i pieniędzy. Kolejna droga lekcja życia. Czas szukać kolejnego auta bo to tego straciłem już zapał i serce. Pozdro -
Wymieniłem wszystkie popychacze hydrauliczne i dzwigienki na nowe. Stuki przy opaleniu jak były tak dalej są Idzie się delikatnie zdenerwować szczególnie jak się gwint obrywa przy przykręcaniu pokrywy łańcucha używając klucza dynamometrycznego i wskazań serwisówki. Zamówiłem też w końcu pompę paliwa do baku i moduł kontrolny - kiedyś to mnie wstrzymało żeby zrobić remap. Po skanach VCDS grupy 106 wyszło że mam na pozycji 2 wynik 59.2%. Według Rosstecha powinno być 35 do 55% na wolnych obrotach. Taka mnie myśl nachodzi że może kiedy auto przestoji całą noc to ciśnienie w układzie paliwowym spada i przy pierwszym zapaleniu zimnego silnika słychać pompę wysokiego ciśnienia dlatego że ta w baku nie podaje wystarczającej ilości paliwa. Miał ktoś coś podobnego?
-
Tak niestety zostały stare. Teraz mi się przypomniało że przy pierwszym odpaleniu silnika po remoncie był podobny dzwięk. Ja wtedy myślałem że to szklanka pompy wysokiego ciśnienia nie dostała smarowania. Przegoniłem wtedy auto na wyższych obrotach i odeszło.
-
Po przewartowaniu podobnych tematów i poczynionych naprawach postanowiłem założyć nowy temat bo mi już pomysłu brak. Zacznę od tego że ok 25tys km temu rozbierałem silnik (eliminacja spalania oleju). Tu lista wszystkiego co było robione: https://a4-klub.pl/topic/428801-moje-b7-20tfsi-walka-o-lepsze-jutro/?tab=comments#comment-5336613 Wszystko było ok aż do teraz. Problem jaki się pojawił to dziwny stukot w pierwszych sekundach po odpaleniu (po przestaniu nocy). Owocuje to też nieprzyjemnymi drganiami całej budy samochodu, szczególnie na wolnych obrotach. Jak się silnik rozgrzeje stuku nie ma za to zostają drgania całej budy. Tu nagranie(telefon uczepiony na sztywno do budy): https://drive.google.com/file/d/14Jb2gmVZBmiKFTB4-oC4AloUX_CsYMGW/view?usp=sharing Jak do tej pory wykonałem: - wymiana napinacza i łańcucha na OEM Audi (miałem wsadzony zestaw INA) https://drive.google.com/file/d/1offMdICQVVzfqyYtdH3tw9XFUNL4zzXe/view?usp=sharing - wariator faz rozrządu Rozbierałem też wariator. Chciałem sprawdzić czy nic się nie połamało w środku. Żadnych wielkich wytarć czy luzów. Wiem żaden test :-( https://drive.google.com/file/d/1P2EFDpaTOINQpHIu8vLbJ3ocFISTAN9k/view?usp=sharing - pomiar ciśnienia oleju Po odpaleniu na zimnym: 4 bar Po rozgrzaniu auta aż się załączą wentylatory: 1200-1300rpm - 2.4 bar 2000 rpm - 4 bar na jałowym - 1.6 bar - wymienione uszczelki w pompie vacuum Jakieś pomysły za co wziąć się dalej? Zastanawia mnie czy ten chałas to czasem nie jest z hydraulicznych popychaczy zaworowych?
-
Witamy na forum. Mam nadzieję że kolega czytał cześniej na temat 2.0tfsi i jakiego kodu silnika szukać przed zakupem. Wątek znikania oleju mam tu na myśli - niby z 2012 rok powinno być już ok
-
Myślę że obaj dobrze rozumiemy zasadę działania zmiennych faz rozrządu w tym silniku Wracając do mojego problemu i tego odgłosu to nasuwa się pytanie czy wariator jest w stanie wydawać takie dzwięk? Pierścienie o których mówisz wyżej są u mnie ok. Za wielkiego sprawdzenia wariatora też nie zrobię w warunkach domowych - jeszcze go nie odkręciłem bo czekam na blokady. Jak się będzie chciał w ogóle odkręcić. Czy jest ktoś kto wie czy nowy napinacz łańcuszka rozrządu puszcza olej w okolicy tłoczka? To jest pewnie nie łatwe pytanie bo większość z nas zagląda tam jak już ma jakieś problemy. Próbuje za wszelką cenę nie być wymieniaczem który wyda 3 tyś i dalej będzie w d*pie.
-
Zawór N205 też miałem zmieniony, dwa razy przez durne oszczędzanie ponownie bo kupiłem chyba właśnie Vaico i za niedługo zaczeło wywalać będy. Teraz siedzi orginał Audi. Błędów żadnych nie ma. Jak dobrze pamiętam to otowór olejowy do napinacza wychodził z głowicy a nie z zmiennych faz rozrządu. Bo niby czemu miałoby się napięcie łańcucha zmieniać.
-
Ok 25tyś km temu robiłem remont silnika i wymieniłem napinacz wraz z łańcuchem. Niestety nie na OEM tylko zamiennik(bardzo tego żałuje) i jak dobrze pamiętam to zestaw od Swag. Dwa dni temu usłyszałem to: https://youtu.be/tJQDdg1Fq5o Dzwięk tylko po odpaleniu auta na zimnym. Jak już się rozgrzeje to cichnie. Stawiam że to napinacz ale dziwi mnie że tak szybko padł. Wydawał się szytywny przy wciskaniu ale co przykuło moją uwagę to że olej wyciekał z okolic tłoczka tak jak zaznaczone tu: Czy dobrze myślę że olej powinien cofać się do głowicy a nie wyciekać z powyższego miejsca?
-
Jak chciał to znalazł. ? Jakby tu ktoś trafił z podobnym problemem to trzeba wziąć pod uwagę że sensor G179 był montowany w słupku B w autach do 10/2004 a potem przeniesiono go na środek przednich drzwi. U mnie problemem były przerwane kable w osłonie gumowej pomiędzy drzwiami a karoserią. Tak gdzieś ok 10cm od kostki. Na pierwszy rzut oka wyglądały ok.
-
Trochę się zdziwiłem jak rozebrałem osłonę słupka u siebie i go nie znalazłem. Jeżeli nie tam to gdzie go szukać? Mam taki błąd: 01221 - Czujnik wypadku bocznej poduszki powietrznej; strona kierowcy (G179) 011 - Przerwa w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrozona: Stan bledu: 11101011 Priorytet bledu: 2 Czestosc bledu: 63 Wew.licznik bledów: 255 Wskaznik czasu: 0 A tu zdjęcia:
-
Moje B7 2.0tfsi - walka o lepsze jutro
trebron82 odpowiedział(a) na trebron82 temat w Audi A4/S4/RS4 B7
Co do koloru to nie wiem nigdy tego nie sprawdziłem. Wiem że jest szary ? Reszta poszła na priv. -
Moje B7 2.0tfsi - walka o lepsze jutro
trebron82 odpowiedział(a) na trebron82 temat w Audi A4/S4/RS4 B7
U mnie niestety spada na ok 3 bar więc zdecydowałem że lepiej to najpierw doprowadzić do normy. Mogłyby być problemy z wystrojeniem. Ty już poszedłeś grubo z kucykami ja mam zamiar zostać na hybrydzie i dp. Mam ośkę więc nie ma sensu rezać tego bardziej. -
Moje B7 2.0tfsi - walka o lepsze jutro
trebron82 odpowiedział(a) na trebron82 temat w Audi A4/S4/RS4 B7
- Jedyny błąd jaki mi się pojawiał to umierający katalizator - Nie z zapłonami problemu u mnie nie było - nie mam jeszcze remapu - Zawory miały grubo nalotu ale szczelność była zadowalającą nawet bez docierania, popychacze miały minimalne wytarcie - nie wiem czy to miałeś na myśli Jesteś pewny przebiegu różnie z tym bywa? Kto ogarniał Ci program, jakiś zaufany tuner w pl? Mówisz że masz Stage 2. Co z ciśnieniem paliwa? Czy pompa z baku trzyma Ci ciśnienie na wysokich obrotach? One lubią niedomagać w naszych autach. To mnie zatrzymało po remoncie silnika żeby zrobić program. Mam spadek ok 1 bara przy 5-6 tyś obrotów. -
Moje B7 2.0tfsi - walka o lepsze jutro
trebron82 odpowiedział(a) na trebron82 temat w Audi A4/S4/RS4 B7
Tak jak pisałem wyżej. Turbina jak najbardziej została zrobiona na hybrydę - ta decyzja nie zajęła mi długo ? -
Tak wygląda z zewnątrz moje A4 - standardowy s-line SE z 2.0tfsi pod maską. Kiedyś może zrobię lepsze fotki. Już od jakiegoś czasu nosiłem się żeby rozebrać i złożyć jakiś silnik. Żaden ze mnie mechanik raczej hobista więc miałem trochę obaw o powodzenie tego przedsięwzięcia. Obawy jednak minęły po tym jak zainstalowałem Elsawin - wszystko czarno na białym co i jak ma być. Od pewnego czasu denerwowało mnie dolewanie oleju do mojego 2.0tfsi w B7. Nie było dramatycznie ale po trasie z UK do PL musiałem dolać już około 0.5l oleju. Hmmm ... a może to już był dramat ? Oprócz oleju z autem nic się nie działo, silnik chodził jak trzeba ale przy wymianie czegoś innego znalazłem dużo oleju w rurze intercoolera. Obstawiałem turbo. Na liczniku nabite już 162 tyś mil. Po przeczytaniu kilku historii z forum stwierdziłem że aby rozwiązać problem brania oleju trzeba zajrzeć do środka i zrobić wszystko kompleksowo. Jak to mówią raz a dobrze. Tak więc do garażu i lecimy z tematem. Tu jeszcze z silnikiem. Tu już bez: Po wyjęciu i rozebraniu silnika stan głowicy, wałków rozrządu, tłoków, cylindrów i samego bloku okazał się bardzo zadowalający. Wszystko okazało się być w normach producenta - oczywiście sprawdzone w domowych warunkach bez specjalnego oprzyrządowania. Duże obawy miałem o pompę olejowa z wałkami wyważającymi. Niepotrzebnie bo żadnych luzów czy śladów zużycia nie było. I dobrze bo nie miałem planu co zrobię jak będzie do wymiany. ? Poniżej lista przeprowadzonych napraw/wymian: 1) wymiana pierścieni na wszystkich tłokach - były nawet w dobrym stanie, to samo tyczy się tulei cylindrów. Wsadziłem nominalne rozmiary. 2) panewki korbowodów zostały stare - stan był bardzo dobry więc wolałem je zostawić niż wsadzać zamienniki. 3) wymiana napinacza łańcucha i samego łańcucha napędzającego pompę oleju - miałem tutaj mały dylemat bo wałki wyważające nie był u mnie ustawione w stosunku do rozrządu tak jak to serwisówka podawała - Hans miał gorszy dzień w robocie? Ustawiłem według serwisówki czas pokaże kto miał rację. 4) wymiana napinacza łańcucha i samego łańcucha wałków rozrządu 5) wymieniony kompletny rozrząd z pompą wody 6) wymiana uszczelniaczy zaworowych - myślę że to przez nie u mnie najwięcej znikało oleju. Były twarde i nagar na zaworach był jakiś taki inny ? 7) wyczyszczenie kanałów dolotowych i wydechowych - było tego tam trochę, kilka godzin moczenia chemią i czyszczenia ale efekt końcowy zadowalający 8. turbina oddana do regeneracji - jako że już dawno o programie myślałem to turbina poszła na przeróbkę na hybrydę do Perun Turbo. Możliwa moc oszacowana na 290 KM - czas pokaże; Jeszcze nie doszedłem co się stało z fotką po regeneracji. Tu widoczna świeżo wyjęta. 9. wyczyszczenie kolektora dolotowego - był zasyfiony jak się można domyśleć 10. Czyszczenie i przytarcie zaworów - przeszły 12h próbę szczelności za pomocą mleka. ? Można byłoby już pewnie je wymienić bo ranty był już dosyć szerokie. Zostały z powodów ograniczeń czasowych całego przedsięwzięcia; 11. Wymiana wszystkich filtrów, oleju silnikowego, płynu chłodniczego i płynu wspomagania oraz nowe świece; 12. Usunięcie kata i wstawienie dp - tu podziękowania dla Bartka z forum; 13. Wymiana napinacza oraz paska alternatora i kompresora a/c; 14. Alternator i rozrusznik oddane na sprawdzenie i ewentualną regenerację; 15. Wymiana dwumasu i sprzęgła na komplet Luka - śmierć tych elementów byłby tylko kwestią czasu, łzy 'szczęścia' przy płaceniu ? Już mi się dzisiaj nie chce więcej pisać więc wrócę do tematu wkrótce. Jest jeszcze kilka refleksji którymi chciałbym się podzielić. Podsumuję tylko że wydałem ok 9,6 tyś zł na części i regeneracje. Ileż to oleju można by za to kupić!! ? Jak do tej pory przejechałem ok 4000 km i oleju nie ubyło praktycznie wcale ? Oby tak dalej. Aktualizacja 16/08/18: 16. Odma wymieniona na obecnie sprzedawaną przez Audi plus przewody wyczyszczone pod ciśnieniem - nie jestem już pewien jaka litera rewizji była ale dopiero co mieli update. Ciekawą była informacja w ETKA żeby autoryzowane serwisy nie używały już tych które mają jeszcze na stanie. Coś na rzeczy musi być. Z rzeczy które mi przyszły na myśl po remoncie to że ja auto kupiłem z przebiegiem ok 100k mil(ok 162 tyś km). Z moich info wynikało że był to cały czas longlife serwis czyli co około 30 tys km. U mnie zeszło to od razu na ok 14 tys km. Lałem cały czas 100% syntetyka Motula i czasem Millersa. Silnik po rozebraniu w środku wyglądał nienagannie - warto było płacić ekstra. Zmieniłem teraz interwał na 12 tys km. ? Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu silnika co mnie zdziwiło to klekot ze szklanki pompy paliwa przy silniku. Do tego stopnia że myślałem że coś zjebałem podczas składania. Rozebrałem to żeby zobaczyć jak wyglądała. Tu fotki: Widać że się trochę przytarła. Wymieniałem ją jakieś 60 tys km temu . Problem ustąpił dopiero po przejechaniu ok 20 km i wkręceniu auta na wyższe obroty. Wydaje mi się że olej nie doleciał tam wystarczająco szybko na wolnych obrotach. Wymienię na nową przed remapem. Z powodu braku czasu, urlop dobiegał już do końca więc po przejechaniu ok 500km po remoncie pojechałem na remap do Pawła z turbodiesel.pl. Szacunek i podziękowanie dla niego za profesjonalne podejście do tematu. Zadowolenie klienta na pierwszym miejscu - rzadkość dzisiaj. Niestety po zrobieniu logów dynamicznych wyszło że pompa z baku nie trzyma ciśnienia. Spadek ok 1 bara przy wysokich obrotach. Ja za dwa dni musiałem już wyjeżdżać do UK więc padła decyzja że nie będziemy robić remapu do czasu ogarnięcia pompy. Wyciął mi tylko drugą sondę żeby błędów nie wywalało. Jeszcze nie miałem czasu się zabrać za temat. Jakby ktoś miał jakieś podpowiedzi w tej materii chętnie posłucham. Rzeczy które wyszły po naprawie: - zaczął mi lecieć płyn z przewodów wspomagania, tych do chłodniczki - niestety skręcane nie oryginalne opaski nie zdały tu efektu, już wymienione na prawidłowe - mały wyciek płynu chłodniczego z przewodu do chłodzenia turbo - tu znowu zemściło się nie używanie oryginalnych podkładek, dokręcenie śruby z siłą podaną przez serwisówke było za małe. Już dociągnąłem śrubę o kilka stopni i jest ok. Dostęp był makabryczny musiałem improwizować z kluczem. - wyskoczył błąd P0011 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced) - tu myślałem że może coś z rozrządem źle ustawiłem ale po przemyśleniach nie było bata żeby było coś nie tak. Przypomniałem sobie że wsadziłem nie tak dawno nie oryginalny zawór faz rozrządu - kiedyś się nauczę że nie ma dróg na skróty. Po zrobieniu logów z VCDS nic nie wskazywało żeby nie działał prawidłowo. Błąd skasowany i jak do tej pory nie powrócił. Jak będzie wymienię czujnik na ten z ASO i zobaczymy czy to on tu miesza. - kolejny wyciek płynu z pod czujnika temperatury płynu chłodniczego - pokorna lekcja życia to wymieniać wszystkie oringi na nowe przy takich akcjach. Niestety musiałbym mieć miesiąc czasu żeby to wszystko skompletować i potem kolejny żeby zaradzić rzeczom które powychodziły w praniu. Np kolanko wodne w którym siedział ten sensor się ukruszyło przy wyciąganiu z bloku silnika. Plastik zgrzał się z metalem. Albo przewód od turbiny który nie dał się zdjąć - guma wżarła się w metal. Jak to przewidzieć nie wiem. Uszczelka zamówiona wymiana wkrótce. Przed wyjazdem do PL dodałem jeszcze tempomat bo nie ma nic lepszego na długie trasy moim zdaniem ? - szczególnie niemieckie autostrady. Narazie tyle - walka trwa ?
-
Załączyłem dwa schematy z radia które miałem czyli Audi Concert i radia RNS-E z Seata. Wzorując się na opisie złączy z RNSE jako że mają przypisane numery kabli i oznaczenia literowe kostek w przeciwieństwie do starego Concerta zamiana ma wyglądać tak: W starym radiu kabel K-ltg jest w złączu C pin nr 7 a w nowym ma być w złączu B pin nr 5. Teraz pytanie od czego jest ten kabel oznaczony BOSE w starym radiu siedzący w złączu B pin nr 5? Ja mam u siebie system głośników Bose w aucie. Powyższa zmiana spowoduje że kabel BOSE będzie w złączu C pin nr 7. W RNSE to jest miejsce na Mic in(+) a kabel BOSE powinien być tak naprawdę w złączu B pin nr 7. W starym układzie opisany jako AUX-R. Będzie cud jak już tego nie pomieszałem.
-
Panowie odgrzeje kotleta. Czy mamy jeszcze kogoś kto usunął lub odłączył wałki balansujące w 2.0tfsi i chciałby się podzielić wrażeniami? Niby u mnie problemu narazie nie zauważam ale chce trochę grzebnąć niedługo przy silniku i przy okazji oględzin pompy olejowej myśle czy nie warto by się tymi wałkami zająć. Jeżeli wyciąłeś tylko tryby dlaczego miałbyś cokolwiek zaślepiać jeżeli reszta gratów została na miejscu?
-
Co za wyczucie czasu ;-) Dzisiaj likwidowałem mały wyciek płynu chłodniczego i aby mieć lepszy dostęp do kraniku ściekowego zdjałem tą krótka rurę od intercoolera i tu niespodzianka... wyleciało na oko z pół albo i więcej szklanki oleju. Więc w dolocie były śladowe ilości za to w rurze od intercoolera mnóstwo. Więc obstawiam że umierające turbo i u mnie jest przyczyną znikania dużych ilości oleju. Nie tylko bo zaworem N205 też olej wykatywał ale to już zrobione. Dodam że nie dymi specjalnie i żadnych błędów nie pokazuje. Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
-
Przedyskutowałem sprawę ze znajomym mechanikiem i przekonał mnie że finansowo to w UK nie ma najmniejszego sensu w aucie z 2007 chyba że mam jakiś specjalny sentyment do niego. Z moim przebiegiem generalka silnika to ok 2/3 obecnej ceny auta. Więc narazie zlikwiduje mały wyciek oleju z zaworu wałków i może pokusze się o łańcuch i napinacz dla spokoju. Kupię większą ilość oleju :-) i szykuje się do zmiany auta. Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
-
Przyszedł czas na naprawy i u mnie. Sprawdzam jeszcze raz ale wychodzi że dolałem 1 L oleju na 1200 km. Dolewam od zawsze ale to już patologia. Sprawdziłem dziś dolot do turbo i widzę tam trochę oleju - jak widać na zdjęciach. Silnik BUL z przebiegiem na dzisiaj 251 tys km(przeliczone z mil jako że to anglik). Dopiero co wysrał się katalizator i mam wrażenie że turbo mu w tym pomogło. Mam jeszcze wyciek z zaworu zmiennych faz rozrządu ale to nie takie ilość żeby to było przyczyną znikania - oczywiście do wymiany i tak. Czy myślicie że turbo do wymiany? Chcę ogarnąć kilka rzeczy od razu jako że łańcucha wałków rozrządu i napinacza nie zmieniałem jeszcze a zaczyna się odzywać, szczególnie jak olej zejdzie do minimum.
-
Właśnie edytowałem u góry posta. Dzwoniłem do ASO i w UK wołają za niego 98 funtów. Lekki szok za takie małe gówienko. Czy możesz mi dać znać jaki zamiennik kupiłeś bo chyba nie szarpnę się na oryginał w tej chwili? Poważniejsza naprawa przede mną się szykuje.
-
Zauważyłem że mam ten sam problem. Wtyczka jest cała w oleju i widzę że tył silnika jest mokry od samej góry. Wymieniłeś już może? Zamiennik czy oryginał? Dzwoniłem do ASO w UK i wołają za niego £98,40. Rewizja z A zmieniła się już na C. Jak oni te ceny ustalają.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
trebron82 odpowiedział(a) na Bart-S temat w Audi A4 B6/B7
Od pewnego czasu denerwuje mnie fakt że tył auta stoi niżej niż przód. Mam B7 2.0tfsi FWD. Mam u siebie zawiechę 1BV z następującymi kategoriami wagowymi: przód 0JG = WR7 tył - 0YH = WR8 Jak mierzę odległość od gleby przy oponie do rantu błotnika to wychodzi: Przód: Lewa strona 66,5cm Prawa strona 66,5cm (Można przyjąć że po 66cm jako że opony na przodzie mają mocno odstającą ochronę rantu felgi) Tył: Lewa strona 65cm Prawa strona 64cm Auto nie stało na wypoziomowanym gruncie ale fakt jednej strony na tyle niżej jest zauważalny gołym okiem nie tylko w miejscu pomiaru. Pomiary wykonane przy pełnym zbiorniku paliwa. Czy myślicie że jeżeli wymienię sprężyny na tyle na nowe ori to się to powinno wyrównać? -
longerooo pamiętasz może jaki kod silnika masz w aucie?