Treść opublikowana przez akita
-
Temperatura silnika/ogrzewanie
czyli ze niby to normalne?
-
Temperatura silnika/ogrzewanie
Zastanawia mnie fakt nagrzewania silnika do 90 st a mianowicie na wolnych obrotach musi on pracować minimum 30min jak nie wiecej przy tem na dworze okolo 0-3st . Czy to normalne? Zauważyłem że przy uruchomieniu ogrzewania temp spada patrzac na VAGa . Ogólnie wydaje mi się że chyba za wolno się nagrzewa i się zastanawiam czy może mieć to coś wspólnego z tym że auto stało 2 miesiące. dodam jeszcze że podczas jazdy trzeba przejechać przynajmniej 10 km aby temp zblizyla się do 90 st
-
sprzegło SACHS - spór z SACHSEM ! FILM
gdzie mozna takie wartości zdobyć? znaleźć?
-
sprzegło SACHS - spór z SACHSEM ! FILM
Witam, chciałem zasięgnąć opinii forumowiczów na temat mojego przypadku a więc po przejechaniu 1000km rozleciał się nowy zestaw koła dwumasowego firmy sachs. Jestem właśnie w sporze z firmą sachs a mianowicie że jest wszystko ok. Luzy które pokazane są na filmie nie występują w nowych częściach z półki również mam to udokumentowane. Spór trwa dwa miesiące... Twierdzą że wszystko jest sprawne i n ie chcą rozpatrzeć reklamacji taka to postawa firmy SACHS... Część była rozpatrywana w FOCIE nastepnie SACHS POLSKA a nastepnie laboratorium SACHS w Niemczech. Proszę o opinię. Oto link do filmu. https://www.youtube.com/watch?v=r2DsOGGf7vI&feature=youtu.be Dodam że w starym zestawie po przejechaniu 200tys km równiez nie ma takich luzów.
-
Krzywa tarcza sprzęgła do reklamacji ?
Witam, mam taki przypadek reklamowałem cały zestaw dwumasy ze sprzegłem poniewaz przy wciskaniu sprzęgła występowało skrzypienie. Okazało się że jest krzywa tarcza sprzęgła i podobno w niemczech coś tam prostowali... Ma ktoś wiedze na ten temat czy podczas reklamacji mogą coś takiego robić? Czy moze powinni wymienic na nową? Norma krzywizny jest 0,6 moja ma 0,9 podobno po pomiarach w niemczech ma 0.4. Jeszcze to do mnie nie dotarło więc proszę o wypowiedzi w tym temacie.
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Ile przejechałeś kolego osobiście tym autem? Robiłeś już coś przy takim przebiegu?
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
Ogólnie cały zestaw do reklamacji po 1000km się rozpadł. Tarcza sprzęgła krzywa, luzy że wszystko się ledwo trzyma kupy. W PL nie ograneli reklamacji więc wysyłąją do laboratorium w Niemczech. Wszystko to firmowy SACHS.
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
Wszystko podobno było zrobione jak nalezy smarowene itp Jutro wymiana wysprzeglika . Zaczynamy od tego ponieważ ciezko stwierdzić , drgania za mocno sie rozchodzą.
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
Na pewno nie od pedału sprzęgła.
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
a czy możliwe jest to skrzypienie w połowie naciskania sprzęgła włąsnie przez takie niedociągniecie?
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
Czyli mam rozumieć że trzeba by zrzucić skrzynię i posmarować?
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
Gaszenie auta tak samo na wciśniętym sprzęgle
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
to jest cena za nowy wysprzeglik? Tak to jest cena za nowke Podstawowa zasada zgadzam sie z tym inaczej nie mogę odpalić auta bez wcisnietego sprzegła taka automatyczna blokada
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
W piątek mam jechać aby sprawdzili co tam dolega. Mnie wymiana dwuamsu złapała przy 200tys ale wiedziałem że powoli sie kończy już wcześniej . Przed wymianą nie było słychać tego delikatnego skrzypienia dopiero po wymianie zauważyłem. Czuc to tez delikatnie na pedale tak w połowie jak się go wciska. to jest cena za nowy wysprzeglik?
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
Ten wysprzęglik jest w skrzyni czy można jakoś wymienić go inaczej bez zrzucania skrzyni? Jest możliwe ze jakoś się uszkodził po wymianie dwumasy ?
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
a co to może być?
-
Skrzypienie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła
Witam, wymianiałem kompletny dwumas z łożyskiem 2.0 TDI CAGC i po przejechaniu około 1 tys km pojawiło sie skrzypienie jak wciskam i jak puszczam pedał sprzęgła odgłos dochodzi gdzieś z okolic silnika . Ktoś poradzi co to może być?
-
Błędy 01321,4710 i 00473 w Audi A4 B8 2.0 TDI
Może nie katastrofa ale mały wydatek
-
Różnica pomiędzy dwumasem sachsa i luka - silnik 2.0 TDI
lepsza niz w pierwszym lepszym sklepie
-
Różnica pomiędzy dwumasem sachsa i luka - silnik 2.0 TDI
koledzy macie może namiary na dobrych dostawców części w dobrych cenach, chodzi mi o dwumas aby dostać go w dobrej cenie.
-
Różnica pomiędzy dwumasem sachsa i luka - silnik 2.0 TDI
o łóżysku to nie słyszałem że sa dwa rodzaje:) Czyli jest różnica czy można zakładać jedno i drugie pomimo w wyprofilowaniu słoneczka? W cenie jest różnica:) ---------- Post dopisany at 23:39 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ---------- wg sewisu były montowane dwa rodzaje do tego auta i bez rozebrania podobno nie można stwierdzić który tam jest wsadzony. Więc jeżeli mówią że trzeba zobaczyć to chyba nie jest to bez różnicy co wsadzimy czy sachs czy luk. Przynajmniej biorąc to na logikę
-
Różnica pomiędzy dwumasem sachsa i luka - silnik 2.0 TDI
Zbieram się do wymiany dwumasy i chciałem bez rozbierania kupić ową część ale podobno się nei da bo może być albo LUK albo SACHS i jest w nich podobno jakas różnica. Posiada ktoś wiedze na ten temat co w nich jest innego? Może ktoś wie gdzie można w dobrej cenie kupić cały komplet? Za info wielkie dzięki.
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Obecnie 200tys konczy sie dwumas juz od 40tys ale zauwazylem ze juz niebawem bedzie jego koniec Pytanie czy ktos wie jaka jest roznic a pomiedzy sachsem a lokiem podobno sa montowane dwa rodzaje dwumasu i szukam różnicy konstrukcyjnej za pomoc wielkie dzięki
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
prawda kolego:)
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
mówisz że szrot i takim jeździsz?