Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

serfin

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez serfin

  1. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie przypomnijcie bo zapomnialem...po zmianie MCE w aucie musze przyuczyc do VIN bo inaczej bede mial blad 01794. Wchodze do 09-Cent.Elect. wybieram Adaptation i wpisuje tam kanal 81 tak? A potem jaka mam wpisac wartosc i zrobic save? Bo uleciala mi ta wartosc :/ Sam ogarnąłem Aż dziw boerze, że nie ma tego w kazdym watku modu spryskow fotochromu itp gdzie ma miejsce mod mce
  2. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Zrobilem 1.5km to nie moge wypowiedziec sie. Ale odpale autko na zimnym to zobacze czy z przodu auta ustaly te dzwieki tarcia. Ale sam podejrzewalem, juz od roku, że to raczej z alternatorem cos nie tak bylo tj z rolka itp teraz mam spokoj i ponoc ladowanie lepsze wiec na moich mega krotkich dziennyh dystansach to w ostatecznosci na Plus. Seba wracajac do oringow tj tych gumek na wtryskach myslisz, że wystarczy że je kupie i wymienie i problem skonczy sie? Ktos to u siebie przerabial? Pomoglo czy to byl tylko krotkotrwaly efekt na + i szybko wrocilo to stanu sprzed wymiany?
  3. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kurna 1.5 h czekania i postawili mnie pod faktem dokonanym. Zamontowali mi jakis zregenerowany alternator bez oznaczen. 400zl skadowali i powiedzieli że w moim ori Valeo padł komutator i sprzęgiełko. Teraz pytanie czy nie powinni oddac mi mojego starego? Bo np sam regulator napiecia jest troche wart. A tu na zregenerowany rok gwarancji. Stary I nowy zregenerowany Teraz to ja nie wiem jaki zamiennik regulatora napiecia mam moze jakis shit za kilkadziesiat zlotych a wzieli ori Valeo z moim starym alternatorem. Ponoc stary ladowal ponizej 14V a ten "nowy" laduje prawidlowo ponad 14v. Czy wszystko tu jest ok czy zostalem nabity w butelke?
  4. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Duzy koszt tych czesci i jak z robocizna $$$ zastanawiam sie czy nie postawic do Salonu Skody u siebie? A jezdzenie z takimi "zawilgotnialymi" gniazdami wtryskow czym skutkuje?
  5. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Wlasnie podjechalem powlaczalem wszystko aby max obciazyc do tego gazowalem i ladowanie aku jest wzorowe. Zadnych niepokojacych dzwiekow. Ale podjalem sie aby wymontowali wzieli na stol i sprawdzili wszystko, moze tak cos wynajdą wszak 14 lat juz auto i altek mają :/ Ktoś moze przy okazji podpowie mi jezeli przerabial to u siebie, jakie sa koszty usuniecia wyciekow z gniazd wtryskow? Na 4 w 3 gniazdach widac w kolo slad nieszczelnosci i mysle aby to ogarnac :/
  6. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Czyli tak w alternatorze padaja i podlegaja wymianie: szczotki, łożysko, regulator napiecia, i co jeszcze? O dziwo dzis ustapila usterka z wczoraj ale wole to sprawdzic
  7. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    No tak :/ juz licze sie z tym że skasuja mnie do ok 300-350zl :/
  8. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    rok temu zmieniałem kompletny w pełni ori rozrząd i wszystkie paski z napinaczem włącznie i podczas odpalania auto na począttku mi hałasowało w pobliżu alternatora takie szuranie było, to mi pewna mądra głowa powiedziała, że to nowy pasek się dociera itp a teraz juz chyba wiem, że było to zapewne łożyska alternatora, które dawało o sobie powoli znać
  9. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    ok dzieki za info pojade dzis do expertów od regeneracji. Ciekawe tylko ile taka usługa może kosztować min-max i czy nie lepiej byłoby zakupić używany marki Bosh? Jakie parametry powinien mieć alternator do mojej Audi? 1.8T AVJ ?
  10. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Cały czas poruszamy sie w obrębie alternatora tak? z tymi diodami kierunkowymi? Warto bawić sie w regenerację i jak tak to do jakiej max kwoty? A kiedy lepiej kupic uzywany? I czy wowczas nie rozwazyc altka od BOSHa?
  11. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Tylko tak czytam sobie o tych alternatorach Valeo że są dupne i lepszy bylby Bosha. Regulatory napiecia polecane sa tylko ori bo zamienniki czesto potrafia padać? Ori regulator valeo nowy to koszt kilku setek plnów bawić sie w regeneracje czy lepiej zakupić uzywanego bosha? I czy obecny Valeo o parametrach 120A i 14V to nie za duzy altek do mojej benzy 1.8TAVJ?
  12. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kolego moglbys troszke wiecej szczegółów? Co to gdzie tego szukać? Sam to kupie i wymienie czy musze oddac cos do regeneracji i dokladnie co i ile mnie to moze kosztowac? Jak podjezdzalem pod dom to znowu usluszalem dziwny dzwiek i ikona akumulatora zniknela jak i ustal dziwny dzwiek spod maski
  13. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie dzisiaj jechalem sobie przez centrum i postanowilem wyprzedzic żółwia przycisnąłem pedał gazu i trach na konsoli pojawila sie ikona akumulatora i slychac bylo tyrkotanie spod maski i tak gdy jechalem to ta ikonka pojawiala sie i znikala, pojawiala sie zawsze gdy przyspieszalem i wskakiwal silnik na obroty. Co mogło puścic Alternator, sprzegiełko alternatora? Szczotki? Rok temu zmienialem kompletny rozrzad na ori czesciach, wszystkie paski oraz tlumik drgan takze, tylko altek mi zostaje jako sprawca zamieszania Moj altek
  14. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    czytaj mnie ze zrozumieniem, a nie byle jak i potem paplanie głupot. dyskusja trwała na temat RNSE i do nich nigdy nie miałem problemu, że nie działały przekładka pinu K i mostek jest banalny Czytalem kaju po łebkach i po kilku butelkach wiec tak mi napisalo sie [emoji14] don't be angry wiekszosc jak nie wszyscy sprzedawcy na allegro sprzdajacy przejsciowki z ISO na Fakra tj quadlock to sa do podlaczenia RNSE. I aby podlaczyc na tym Concerta III to tak trzeba dodac pin 16 i zmostkowac z pinem 15 oraz przelozyc z kostki B pin5 do kostki obok C do pinu 7 tj kabelek od linii K
  15. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Slo a ty szukasz tego quadlocka do Concerta 3? Jak tak to pytaj Kaja skad on bierze te przejsciowki, że jak on to napisał zawsze sa idealne i nic w nich nie musiał poprawiac i dokładać. A RNSe nie miales nie chciales przypadkiem wstawic?
  16. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Greg2505 wszystko wyjasnil. Dzisiaj podjalem probe podmiany przedniego panela z elektronika tj z wyswietlaczem z concerta 3 z A4B7 do Bebechow Concerta 3 z A3 i powiem, że nie nie podejdzie wyskoczyl mi na wyswietlaczu komunikat Invalid mode i d*pa :/ przelozenie samej plytki z wyswietlaczem z A3 do obudowy panela z A4 tez nie uda sie bo troszke inny jest uklad stykow od przyciskow takze ku przestrodze nie probujcie tego bo nie da rady :/ wiec radyjko concert 3 z A3 bede musial odsprzedac :/
  17. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nie wiem czy tez jakiegos kabelka odpowiedzialnego za telefon nie trzeba przepiac lub linii K. Bo ja tak musialem zrobic przy Concercie 3 a kiedy wlozylem RNSe to musialem znowu przepinac kabelki. No i nie wiem jak zachowaloby sie RNSe w takiej wtyczce pod Concerta 3 gdzie sa 2 piny na 12V ustawione, czy w RNSe czegos nie uszkodzi.
  18. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Chorus III to padaka wzgledem Concerta III nawet nie jestem do konca pewien czy Chorus III czyta plyty z mp3. Z uwagi, ze mam padniete radio Concert III i ciezko jest dorwac takie radio z A4 B7 a jest wysyp tego radia z Audi A3 to kupilem wlasnie z A3 przeloze jedynie panel przedni i pozamiatane. Jak juz dojdzie do mnie radyjko to zdam relacje czy wszystko poszlo gładko. A co do sprawy dolozenia pinu i zmostkowania 15 i 16. To ch6ba jeszcze trzeba przelozyc jeszcze 1 kabelek przynajmniej musza zrobic to te osoby ktore zakupily przejsciowke z ISO na Fakra pod RNSe
  19. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Stety niestety ale zderzaka nie wyslesz poczta zmierza i powiedza ze jest powyzej 1.5metra i do widzenia. Zapisz sie na sendit.pl i tam nadaj paczke wydrukuj protokol i list przewozowy a potem do punktu kuriera w zaleznosci przez ktorego pojdzie. Ja placilem grosze za przedni gore zderzaka
  20. serfin odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Chyba z koncowka D ?
  21. serfin odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    to gdzieś obok, silnik cały czarny, przy wciśnieciu gazu przy otwartej mase buchnęło czarnym nagarem :/
  22. serfin odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    eh..siostra napisała z holandii, że auto unieruchomione bo do warsztatu zawiozła, mechanik powiedział, że ktoś kto regenerował turbo zrobił to w pośpiechu i zamontował tak samo, poszła jakaś uszczelka od Turba i jest problem ze znalezieniem oddzielnie takiej uszczelki bo niby jest tylko w zestawach sprzedawana...normalnie porażka
  23. serfin odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Hej chłopaki mam pytanie co może być w a4 b7 2.0tdi BRD, że podczas jazdy świeci sie ikona swiec żarowych? Sa też spadki mocy. W aucie zostal przywrocony soft do ori fabrycznego, zmieniona zregenerowana pompa olejowa, zregenerowane turbo, pompowtryski nowki z akcji serwisowej. A wymieniany byl tez czujnik poziomu oleju na nowy. Teraz doszlo cos nowego tj. Ta ikonka swiec zarowych na desce i sa spadki mocy :/ nie wiem co poradzic dla siostry
  24. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dzieki Andrzeju dobrze jest widzieć jeszcze ludzi ze starej ekipy, na której można polegać...
  25. serfin odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kurcze widze, że zmiany nastąpily i w tym wątku, gdzie kiedyś można było zapytać o niemal wszystko i były osoby życzliwe. A tu mi uwagi posyłasz kolego jak dla świeżaka-gnojka. Jeżeli nie masz zamiaru udzielić pomocnej rady i Twój komentarz ma nic nie wnieść to prosze nie udzielaj się ok? To forum było przyjazne ale pojawiło się kilka osób, które niestety skutecznie zasiewają niechęć do odwiedzin tego forum.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.