Treść opublikowana przez milart
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Ciekawe czy tylko w Polsce ASO tak działa czy w innych krajach też? Ciężko to opisać nie używając słów za które moderator może dać po łapach ?
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Od zakupu samochodu niepokoiły mnie dziwne dźwięki z silnika. Takie dziwne grzechotanie przy ok 2000 obr i delikatne drgania wyczuwalne pod siedzeniem na biegu jałowym. Było podejrzenie panewek ale po rozebraniu dołu i zdjęciu misy szczęki opadły. Na dnie misy leżał sobie sworzeń napinacza łańcucha rozrządu. Rozrząd wymieniony przez poprzedniego właściciela 20000 km temu w aso bmw tam gdzie był kupiony i serwisowany. To jakaś masakra po prostu. Cud że nie poszło w silnik i nie pogruchotało wszystkiego po drodze. Skoro już rozrząd do wymiany to panewki też wymienię dla świętego spokoju. Mam nadzieję, że nie znajdą jeszcze czegoś:( Silnik jeszcze na końcówce gwarancji więc robię fotorelację i dokładne sprawozdanie z usterki. Chyba komuś napsuję krwi.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Oj tak. Może to kwestia tego, że kupiłem samochód z przebiegiem ponad 100 kkm i trzeba było to i owo zrobić i poprawić pod siebie. Ogólnie jeżdżąc Audi nie myślałem o awariach a jeżdżąc BMW ciągle coś trzeba wymienić. Jak nie lambda to zawieszenie, hamulce czy za jakiś czas panewki.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Początkowo nie byłem przekonany ale po pomalowaniu jednego zacisku na stalowy a drugiego na miedziany zaryzykowałem z tym. Na samochodzie z nawiercanymi tarczami wygląda bdb. Dzięki. Też fanem nie jestem. Jak już zainwestowałem krocie w zrobienie samochodu pod siebie to nawet zaczyna dawać frajdę z jazdy. Teraz pewnie się prowadzi, czuć że jest dużo lżejszy i naprawdę dobrze trzyma się drogi. Niestety w miarę pedantyczne utrzymanie tego samochodu strasznie wysysa kieszeń
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Teraz ok 200km docierania i spokojnej jazdy. Na żywo wyglądają super. Samochód lżejszy i jest ciszej ale to pewnie też sprawa nowych przegubów. Na przyszły rok w planie zapobiegawczo nowe panewki. Obecne mają już 100 000 km, więc chyba już czas.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Ciąg dalszy serwisowania. Teraz na ruszt idzie układ hamulcowy. Będą nowe tarcze, klocki, regeneracja zacisków + ich piaskowanie i wymiana płynu. Do tego wszystkiego jeszcze padają mi przeguby zewnętrzne z przodu (pokłosie źle założonych manszet w ubiegłym roku po zakupie). Wszystko już czeka aż będę miał czas pojechać do warsztatu. Zastanawiają mnie jedynie tarcze bo oryginały mam po bokach nitowane (odzysk energii z hamowania). Te są dobierane po vin więc mam nadzieję że wszystko będzie ok.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Nie zostanie to bez echa. Z tego co mówią to trafia do nich sporo beemek po kreatorze.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Od prawie roku miałem problem z drganiami silnika na postoju. Sprawdziłem praktycznie wszystko i nic. W końcu trafiłem do BritCarParts w Rembertowie i okazało się, że j...y Kreator Mocy narobił burdelu w sterowniku. Błędne sumy kontrolne, uruchomione zabezpieczenie antykradzieżowe i różne inne cuda. Przy okazji wymienione sworznie wahacza poprzecznego z przodu, tylne amortyzatory i manszeta którą inni spece w ubiegłym roku źle założyli i po załamaniu zaczęła trajkotać podczas skręcania. Sterownik będzie teraz wyczyszczony i zostanie wgrane najnowsze seryjne oprogramowanie na bazie którego trochę podniesiemy moc. Jakoś pech mnie ciągle prześladuje przy tym samochodzie......- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Bak zrobiony. Może na hamowni coś by pokazało ale przy normalnej jeździe było jedynie głośniej i drożej. No i końcówka okopcona tak że masakra. Był strojony na 98 i nie ma co kombinować.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Niecałe 100km na vpower 100. Praca wydechu dużo dużo głośniejsza i okopcenie jak zimą w kominie. Spalanie na tym samym poziomie co na verva 98. No i 50-60 zł więcej za pełny bak.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Sonda wymieniona i po problemie. Silnik pracuje równo i spalanie na przyzwoitym poziomie.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Problem z obrotami zdiagnozowany. Jest coś nie tak z okablowaniem lambdy w katalizatorze. Tym razem zapalił się check engine. Inpa wywaliła błąd lambdy wiec poruszałem kablami i samochód zaczął normalnie jechać. Błąd narazie skasowany i zobaczymy co będzie dalej. Jeb..y el-tec. Pewnie naruszyli izolację montując katalizator. Oby tylko sonda nie była uwalona bo jutro jadę ponad 500km.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Dzięki. Na lakier 1,5 dnia bez pośpiechu przy browarku. Do tego kilka godzin na wnętrze. W przyszły weekend jeszcze wpadnie soft99 na szyby i koniec.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Tymczasem ze spraw przyjemniejszych, samochód już jest gotowy do sezonu letniego. Mycie szamponem (Zymol), IronX, znowu mycie, podkład Zymol HD Cleanse, dwie warstwy Zymol Glasur.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Lekko nie będzie.- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Ciekawe gdzie jest schowany u mnie?- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Ok znalazłem na iparts 120 zł- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
A ja w katalogu widzę wpis filtr niewymienny. Gdzie znalazłeś i jakie ma oznaczenie?- BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
No niestety. Paliwo jest jakie jest i nie zostaje nam nic innego jak regularnie wymieniać filtry itp. A jak by tak posłuchać zaleceń ASO to nie trzeba nic robić i najlepiej po 100 000 kupić nowy samochód - BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.