Treść opublikowana przez milart
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
W A4 B8 mieniałem i nie było problemu. Mann, Knecht itp itd. BMW ma dziwną taktykę a części znowu podrożały.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Masakra
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Zobaczę co będzie dalej. Jeżeli teraz nie przejdzie to wymienię od razu a jeżeli będzie ok to dla spokoju wymienię razem z olejem za jakiś czas. Nie widzę zamienników manna, knechta itp a bmw ponad 1 000 zł więc nie będę przyspieszał takiego wydatku.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Filtra paliwa się nie wymienia. Filtr powietrza (Knecht) wymieniłem i jest dużo, dużo lepiej. Dosłownie kilka razy zachwiało a pojeździłem ok 30 minut. Dało się wyczuć w kilku momentach. Teraz fajnie słychać jak zasysa powietrze. Myślę, że to wszystko to kumulacja kilku drobiazgów i kto wie czy jeszcze do tego nie dołożył się specyfik Millersa dolewany jakiś czas do paliwa i być może nienajlepsze paliwo z osiedlowego niewielkiego Orlenu. Na wszelki wypadek w środę jeszcze podjadę do warsztatu żeby mój magik zobaczył co i jak.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Mam nadzieję że tak jest i to wina filtra.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Świece wymieniłem na nowe jak pisałem wyżej. Te wyglądały tragicznie.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
No i pojawił się problem. Kilka dni temu zaczęły mi falować niskie obroty np. stojąc w korku na hold assist. Nie cały czas ale co któreś zatrzymanie. Samochód normalnie przyspieszał. Czasem pojawiało się zachwianie obrotów w niskim zakresie bądź jadąc na niskim biegu przy obrotach ok 1300-2000. Sprawdziłem świece i były pokryte nagarem. W sobotę wymieniłem i dzisiaj w trasie było dużo lepiej. Spalanie znacznie spadło i jadąc płynnie głównie w przedziale 90-120km/h na odcinku 180km osiągnąłem 6,8l/100km (aż ciężko uwierzyć). Niestety wahania obrotów jeszcze kilka razy się pojawiły tak jakby samochód się podduszał ale jak dodaję gazu to idzie bez żadnej zwłoki. Na próbę rozpiąłem obudowę filtra powietrza i jeżdżąc tak kilka minut wszystko było dobrze. Jutro lub pojutrze wymienię filtr i zobaczę co dalej. Komputera nie podpinałem ale sprawdzałem czy są jakieś błędy w trybie serwisowym na zegarach i nic nie było. Chyba, że to lipa i nie pokazuje wszystkiego. Nie nastawiam się przesadnie optymistycznie bo jakoś nie wydaje mi się żeby filtr po ok 10 000 km tak blokował przepływ powietrza. Zastanawiam się jeszcze nad cewkami ale to w dalszej kolejności. Miał ktoś coś podobnego?
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
To już kolejny wydech, który robiłem w tej firmie i uważam że ostatecznie wszystko zrobili ok. Wykonanie jest solidne i po dwóch korektach wszystko jest tak jak być powinno. Niestety jest też druga strona medalu i więcej u Lutomskiego raczej nic nie zrobię. Umawialiśmy się na konkretny przedział cenowy a ostatecznie koleś podliczył mnie prawie 1500 zł drożej. Po krótkiej dyskusji trochę upuścili ale ostatecznie po drugiej korekcie upomnieli się o to co zostało wcześniej wytargowane ponieważ musieli jeszcze popracować i zupełnie nie poczuwali się do tego, że zrobili układ wydechowy inaczej niż im zleciłem. Chyba po występach w TVN Turbo im się trochę w głowach poj....o. I jeszcze do tej pory nie dostałem faktury ani paragonu. Następnym razem chyba pojadę do konkurencji na Śląsku. Co do czasu pracy to zrobili w trzy dni. Z tym że później jeszcze dwa dni straciłem na korekty...
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Dzięki. Nie śpieszy mi się. Najważniejsze żeby byli rzetelni. Jutro zadzwonię się umówić Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
BMW F31
Niestety taki urok autostrad. Poprzedni samochód miałem czarny i co dwa lata malowałem przedni zderzak. Właściwie to można by tak robić co kilka tysięcy km
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Znalazłem na lakierze kilka delikatnych wgnieceń po gradzie lub innych spadających obiektach. Są prawie niewidoczne i trzeba się nieźle przyjrzeć żeby zobaczyć. Jest ktoś w stanie polecić jakiegoś dobrego fachowca, w Warszawie na Pradze Południe lub okolice Rembertowa, który coś takiego ogarnie metodą bez lakierowania?
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Niecałe 6kkm temu wymieniłem manszety. Oryginały za chore pieniądze. Jedna już słabo wygląda. Albo BMW robi takie słabe części albo czas zmienić warsztat. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
A tak wygląda zimny start. Ok 1,5 minuty dogrzewania katalizatora a następnie wyciszenie wydechu do normalnego poziomu:
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Dźwięk podczas jazdy: Na żywo słychać fajne "chrapanie" wydechu podczas przyspieszania na sportowych nastawach.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Skończone Tak teraz mruczy na postoju: Coś z jazdy nagram w najbliższym czasie jak znajdę wolną chwilę.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Wagner siedzi. Nie było tak lekko jak podaje producent ale mimo wszystko sam wymieniłem w niecałą godzinę. Dodatkowo wydech przechodzi ostatnie poprawki ponieważ wciąż było za głośno przy niskich obrotach. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Wagner taki zrobił do 2.0 więc powinien się spisywać jak należy. Zimnego i gęstego powietrza nigdy za dużo. Co do samochodu to potrzebowałem sporo czasu żeby się przyzwyczaić do stylistyki wnętrza po przesiadce z AUDI. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Zapowiada się pracowite popołudnie. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Środkowy Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
Kilka fotek całego układu. Katalizator 200 CPSI, duży wydech środkowy + końcowy, całość przelotu na 3". Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
A4 B8 Avant 3.0TDI Quattro 320PS Competition Plus 356mm/330mm 20Cali
Jeżeli takie małe to faktycznie żaden problem. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
A4 B8 Avant 3.0TDI Quattro 320PS Competition Plus 356mm/330mm 20Cali
A licznik będzie dobrze wskazywał? Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
A4 B8 Avant 3.0TDI Quattro 320PS Competition Plus 356mm/330mm 20Cali
Na 20 zawieszenie nie będzie miało lekko Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
A4 B8 Avant 3.0TDI Quattro 320PS Competition Plus 356mm/330mm 20Cali
No teraz mógłbym mieć problem z rozpoznaniem. Fajnie będzie wyglądał. Gratuluje zapału. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka