Treść opublikowana przez SZYCHA
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie
termostat oponki.....dać sobie spokój ! Tyle razy wałkowano....na ty to sie kazdy zna. I tak wątek rozrośnie się do 1000 postów i ogóla kupa nic co może się przydać. Jak nie wiesz to nie pisz.
-
[B5 AFN] Wentylator klimatyzacji pracuje na drugim biegu
Witam, Pytanie: Kiedy wentylator powinien pracować na drugim biegu (maksymalne obroty)? Przy załaczeniu klimy włącza się (dziala) tylko nie na maksymalnych obrotach (jak go zepne na krótko to obraca się na maksa). Ciekawostka jest to że gdy go załącze na krótko (maks obroty) klima chlodzi. I jak tu piwo chłodzić? Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie
to mi sie podoba...jest dyskusja "automatów" .....MOŻE WARTO ZMODYFIKOWAĆ TEMAT WĄTKU NA : WYSOKIE SPALANIE- AFN AUTOMAT Ja ma skrzynke po kapitalce...7000 tyś i nie ma różnicy w spalaniu. uwagi do posów wyzej. trasa 20 km a 5 km to nie to samo. Już przy 4 km mam 90 oC. Napewno jest gdzies przyczyna.... ciekawe jest to że automat ma kompa który dobiera biegi do calej reszty. I pałować go do 3000 obr/min nie pozwala (można oczywiście ale z natury przy ok 2250 biegi zmienia) więc gdzie tu ta energia. Myślę że skrzynia to nie jest główny przyczyna. PROPONUJE ZROBIĆ ZESTAWIENIE: AFN AUTOMAT 4 biegowy - Spalanie (samo miasto/sama trasa): 11-12/5-6 ..................... SZYCHA
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie
Panowie...termostat to nie wszystko. Mam ten sam problem Automat AFN....jazda tylko miasto, krótkie odcinki, korki, światła itp. spalanie 11-12 l/100 km. ale co tu mówić ...przy ruszaniu Fis pokazuje spalanie 16-30 l/100 km i tak kiladziesiat razy ruszanie zatrzymywanie i zbiornik pusty. Napewno u mnie do ognia dodaje jeszcze zmiana w sofcie (poprzedni właściciel coś tuningował, niewiele) i EGR mam wyłączony w sofcie. Oponki 225/45/17 ale różnica do 195/65/15 jest około 0,5l/100 km (test na oponkach zimowych) Na trasie....bajka tylko to miasto ... Pozdrawia SZYCHA
-
[ALL B5] Test sprzęgła elektromagnetycznego ZEXEL
Witam, Oj bieda z tematem diagnostyki kilmatyzacji.... Pytanie: Ile razy powinno załączyć się sprzęgło elektromagnetyczne podczas testu VAGiem ? u mnie 1 raz i koniec trzeba przejść dalej. W przypadku np. testowania ERG`a zaworek sobie chodzi w nieskończoność. Pozdrawia SZYCHA
-
[ALL B5] Diagnostyka klimatyzacji - parametry
Myślę że da się zrobić małe zestawienie.....pracuję nad tym. ZEXEL ...na tapetę idzie....
-
[ALL B5] Diagnostyka klimatyzacji - parametry
No to ładnie. Ale dla potomności i wzajemnej pomocy...myślę żę warto było by zamieści kilka tabelek.
-
[B5 AFN] Pytanie o nasycenie altenatora ?
RAV....O to mi chodziło ... szkoda że znów nie ma tolerancji Grzanek ...oświeć mnie zacisk DF ... co to ? ...altelnator jak go sprawdzić...bo ładowanie jest a obciążony jest na maksa. Dodam że akumulator nówka S4 BOSCH katalogowy. co ciekawe gdy wyłącze światła to nadal jest 99 nic nie drgnie. Altelnator 120A. Pozdrawia SZYCHA
-
[ALL B5] Diagnostyka klimatyzacji - parametry
Przeglądając masę stron i wątków niestety nie znalazłem danych na temat diagnostyki VAG Klimatronika II, 1. Login ? 2. Adaptacja ? 3. Wartości mierzone (jakie powinny być). Wszędzie tylko kody błędów .... Mam nadzieję że są tacy co mają jakieś materiały Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Pytanie o nasycenie altenatora ?
Panowie, W grupie silnika (VAG), blok 16 jedna z pozycji określa nasycenie altelnatora. Domyślam się że chodzi o ładowanie i obciążenie altelnatora. NIestety nigdzie nie ma dopuszczalnego zakresu. Pozdr. Szycha
-
[B5 AFN] Problem z klimą- działa tylko przy ustawieniu na 20.5oC
Witam, Ot ciekawostka: Mierząc temperaturę z kratek środkowego nawiewu niezależnym termometrem cyfrowym zaobserwowałem, że klima działa tylko przy ustawieniu w kliamtroniku na 20.5 oC i nawiew 4 kreski. wówczas przy temperaturze otoczenia 20 - 25 oC z kratek wieje powierze o temp 11-14 oC. (przeważnie 14 oC). Było by super ale gdey zmienię na 18 (na cokolwiek innego) klima nie działa. Brak błedów w klimatroniku, Brak błędów na VAG (masę razy ustawiałem BS, testy, i nic) Wiatrak działa (nowy) filtr kabinowy czysty Elektrozawór łączy (słychać klima kręci) Kodowanie zmieniałem 000040, 000041, 000043 ...bez zmian Niem mam pinu i adaptacji zrobić nie mogę. Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Pytanie o nasycenie altenatora ?
Witam Przyjrząłem się grupie 016 (silnik) i mam nasycenie altenatora 99% i tu pytanie: Jakie powinno być nasycenie altelnatora 120A? Przeszukałem wątki i masę stron w necie i nic nie znalazłem w temacie. Pozdrawia Szycha
-
[B5 AFN] Lekkie szarpanie - automatyczna skrzynia biegów
może czas na olej i filtr oleju. Zgrzelec......no nie wiem czy tam macie servis.....polecam wrocław Łaboda....drodzy ala problemów nie ma. Elektrozawory....w warsztacie mogą ci sprawdzić...."Super" Vag do skrzyń. Pozdrawia SZYCHA
-
[ALL B5] Pełen FIS a korekta licznika VDO 109 za pomocą Tacho II
sprzedany......
-
[B5 AFN] Problem z układem chłodzącym - wyciek ze zbiorniczka wyrównawczego
....jasne R to do hamulcy... A co tam na poligonie .....lepiej/ gorzej .... pisać można ale czy są efekty?
-
[B5 AFN] Klima sie nie załącza
.... Takie naprawy są najprzyjemniejsze, bo kasa zostaje w kieszeni A w warsztacie ustłyszał byś masę usterek klimy (akcja z filmu Usterka) Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Klima sie nie załącza
george .... a kto ci mówił o wtyczce Wiatraczek już działa? Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AHU] Dziwne zachowanie się prędkościomierza
jest wszystko w wątku Diagnostyka....i chyba kodowanie sterowników. Możesz to zrobić ale tylko Vagiem.
-
[B5 AFN] Klima sie nie załącza
jak wiatrak nie działa to nie wskazane jest używanie klimy ....możesz ją zajechać....a wtedy ....koszta. Wiem coś o tym bo przerabiałem ten temat na swojej A4 Poczytaj o wiatraku....było już o tym.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów (duże spalanie)
adaswawa ..... co ty z tym przebiegiem ....od poczatku nikt tu nie mówił o przebiegu .... jak nie masz pojęcia o czym tu mowa to nie pisz Zadaj sobie pytanie co dobrego wniosłeś do sprawy hardyego
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów (duże spalanie)
ot i jestem. Wywołany do tablicy odpowiada. Jak zwykle zadnia w tej materi sa podzielone. Z doswiadczenia wiem a kiedyś docierałem zawory V6 VW ....dotarte popwrawnie zawory widać odrazu....spartolona robota pogłebia się z czasem...... szkoda że nie zrobniłeś pomiaru kompresji przed i po i miałbyś namacalny dowód....bo zakłądam ze nie uśmiecha ci się zrzucanie głowicy dla samego sprawdzenia.....nagar z wtryskiwaczy z komory spalania....też nieco zmienia parametry (i niekiedy samo czyszczenie czyni cuda) co do korekcji.....jak ruszali tylko same wtryski to no jest lepiej....ale jak coś dłubali jeszcze (kolerktor, podmiana wtryskiwacza pilotującego itp....) to efekt marny. Z tego co zauważyłem korekcje zmieniają się (i to sporo) w zalezności od jakości ON oraz od stylu jazdy (dziadek/buuut). Z ciekawości zapytam a jak tam silniczek chodzi ....trzęsie /nie trzęsie motorkiem na wolnych obrotach (widok na silnik po otwarciu maski). Co do fis.... miato i fis niepotrzebne nerwy....mi pokazuje 10 -11 l/100 km......wystarczy że śmigne kawałek trasy i już o połowę mniejsze..... Postój na światach (korek) w oczach spalanie rośnie 0,1 co ok. 20 sek. i takim sposobem z oszędnego Diesla wychodzi na to że jedziemy Starem. System pomiaru FIS jest niedopracowany .... ale fajna to zabawka. Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AWT] Klimatronik się nie załącza
wiem że zaczynasz przygodę z forum.... opcja górny prawy róg ułatwi ci życie.... Słowo znajdziesz tam
-
[B5 AHU] Dziwne zachowanie się prędkościomierza
sprawdz błedy wskaźników...... ale mi to cos wygląda na licznki mówi pa pa. Nic nie kombinowałeś z akumulatorem ostatnio....jak tam ładowanie. Automat działa nie działa..... Pozdr. Szycha
-
[B5 AFN] Klima sie nie załącza
coś mi się wydaje że jest przy chłodnicy....zeontuj prawą przednią lampę i oblukaj sprawę zdejjmij i załóż wtyczkę i vag kasowanie......może teścik zapodaj A jak tam wiatrak od klimy działa ? Pozdrawia Szycha
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów (duże spalanie)
pewnie że może....tak samo jak układ korbowo-tłokowy....wszystko co ma wpływ na kompresję ma wpływ na korekcję wytryskiwaczy.