Treść opublikowana przez SZYCHA
-
[ALL B5] Gdzie jest rezystor pierwszego biegu wentylatora klimatyzaji ?
Drugi bieg.....chodzi mi o to że wentylator klimy może obracac sie, pracować na róznych obrotach, biegach I i II (małe i duże jak samolotowe śmigło). U mnie gdy wlacze klime wiatrak obraca sie tylko na birgu I, obserwuje go i zmiana temperatury (np. powyżej 30 oc) nie powoduje zmiany w obrotach wiatraka i stad pytanie. Rezystor a jaka jest jego rola...poza sprawieniem oporu, i czemu ma ten opór słuzyć. Szycha
-
[ALL B5] Gdzie jest rezystor pierwszego biegu wentylatora klimatyzaji ?
Dołącze do pytania gdzie jest (czy jest) rezystor drugirgo biegu wentylatora klimatyzacji (jaką powienien mieć wartosć Ohm)? Wentylator u mnie cały czas nawet przy temp. ot 32 oC nie załacza się na drugi bieg, co jest grane? Wentylator nowy. Pozdrawia Szycha
-
[ALL B5] Parametry sprzęgła elektromagnetycznego sprężarki ZEXEL DCW 17D
Witam, Jak w temacie, na forum można znaleść klika wątków dotczących sprawdzenia kompresora i wtym elektrosprzegła metodą na zwarcie i metodą czy prąd dopływa do wtyczki kompresora. Potrzebuję wartość oporności - Ohm elektrosprzęgła koła pasowego klimy, wtyczka (wsówka, gniazdo zielone obok zbiorniczka do wspomagania) drugi biegun masa. Za wszelkie dane będę wdzięczny. A jakby kotoś się nudził, był ciekawy to szybki pomiar proszę. Reanimuję sprężarkę klimatyzacji, walka zostanie opisana także będzie coś za coś. Pozdrawia SZYCHA
-
[ALL B5] Naprawa kompresora klimatyzacji ZEXEL
Mentos....spokojnie nic ci nie każę robić, poprostu czysta ciekawość i tak jestem wielce wdzieczny za twóją pomoc. Części zamówiłem będę działał niebawem. Zrobie sprężarce kapitalkę. Pytanie nr 121342534 - Zalanie sprężarki olejem, jak zalewałęś (gdzie spust, gdzie wlew i jaki poziom, ile oleju)? Raz jeszcze Dzięki Pozdrawia SZYCHA
-
[ALL B5] Naprawa kompresora klimatyzacji ZEXEL
Mentos ...najlepszy test to taki: Gdy na dworzu słoneczko świeci i jest temp np. 25-30 oC, wkładasz termoment, najlepiej elektroniczny z sondą w srodkową kratke nawiewu w konsoli ustawisz klime na LO auto (można zrobić tez test na sam nawiew środkowy) i po 5 -10 mm obserwujesz temp, potem na 20 oC i znów obserwujesz. Ciekwy jestem jak u ciebie sie teraz klima mrozi. Można to samo zrobić Vagiem to co pamiętam do w opcji klimatyzacjia i grupa 003 - 008 tam sa temperaturki., ale mimo wszystko nalepszy termometr elektroniczny to taka jak pisałem wyżej. Pozdrawia SZYCHA
-
[ALL B5] Naprawa kompresora klimatyzacji ZEXEL
ceny mi też takie podali, Jeszcze zapytam A jakie miałeś objawy przed naprawą? Jaką masz teraz temp. w kratce środkowej jak masz klime włączoną? Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Zmiana oprogramowania skrzyni automatycznej - czy to się praktykuje ?
Panowie jak ktoś nie wie to niech lepiej nie pisze! Vandeur da rarde zmienić charakterystyke skrzyni automatycznej Masz do wyboru 3 charakterystyki 1- tryb ekonomiczna (i oto ci chodzi). Ja mam tak u siebie ustawiona i auto płynie jak limuzyna 2- tryb normalny 3- tryb sport Oprogramowanie zostaw w spokoju.Wystarczy zmienić kodowanie VAG. To co pamiętam to ekonomiczny był 000011 ale musze sparawdzić. Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Olej w zborniczku wyrównawczym - proszę o pomoc.
ok, bo już myślałem ze masz automata (a wierz mi miałoby to znacznia). No to problem rozwiązy. BRAVO.
-
[ALL B5] Naprawa kompresora klimatyzacji ZEXEL
Ricardo....a jak ci to sprawdził? tłoczków nie ruszałeś jak to rozumiec, rzobierałeś, regenowałeś spręzarkę? Pozdrawia Szycha P.S.. Ciekawe który z klubowiczów jesze klika o 3 nad ranem?
-
[B5 AFN] Olej w zborniczku wyrównawczym - proszę o pomoc.
Chłodniczka....która? co ty masz może automata? Pozdr. SZYCHA
-
Ukradli mi dekielki!
I mi zaj***bali 4szt od felg S4we Wrocławiu ul. B. Prusa i zacholerę nie moge teraz dostać takich jak miałem. Złodzowi wypalił bym mu na ryju znaczek OOOO.
-
[ALL B5] Naprawa kompresora klimatyzacji ZEXEL
Dzwoniłem do sklepu w Łodzi (mila obsługa), zamówiłem części i zobaczymy czy uda sie uratować moją. Apropos juz teraz wiem że na tłoczkach w tej sprężarce nie ma pierścieni tylko teflon. Mentos a jak ci działa teraz klima?
-
[ALL B5] Naprawa kompresora klimatyzacji ZEXEL
przydał by się katalog cześci do ZEXELA Czeka mnie uszczelnie sprężarki. Podobno mam wyciek gazu przy elektromagniesie. Czy ktoś wymieniał ten uszczelniacz? Na fotkach MENTOS`a widać pierscienie na tłokach co z nim, może warto je pomierzyć i czy da radę dokupić nowe. Bo ciśnienie tłoczenia może po wymianie uszczelek się nie zmienić....i robota na próżno. Panowie może coś o kosztach warto było by wspomnieć. MENTOS powinieneś dostać medal klubowicza , i PIVO, DUŻY BROWAR. Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Logi do oceny - dół strony nr 1
Zaczne od kolegi MECH mam coś na temat twojego błądu AIRBAG`a 01217 Side Airbag zapalnikiem, Driver's Side-N199 - Odporność wartość zbyt duża Możliwe przyczyny: przecięcty, nacięty kabel wiązki Boczne poduszki powietrznej jednostki, stronia kierowcy wadliwego Airbag Control Module-J234-wadliwe Możliwe skutki: Uruchomenie bocznych poduszek, lub brak zadziałania w potrzebie Działanie korygujące: - Naprawa okablowania zgodnie z okablowaniem diagramie.............. i tu zaczął bym od siedzeń ...wtyczki, kabelki itp. Jesli nie to obstawiał bym taśme w kierownicy. - Wymień boczne poduszki powietrznej jednostki, po stronie kierowcy....( hard opcja) - Wymień moduł poduszki powietrznej Kontrola-J234 - (hard opcja) A teraz Harysiek.... Chłopie tak żeś się wstrzelił w watek że nie wiadomo o co chodzi. A propos watek dptycvzy głóewnie spadku mocy silnika a tu AIRBAGI... Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Logi do oceny - dół strony nr 1
stawiam na nastawnik pompy wtryskowej Sprawdz wtyczki przewody przy pompie. A jak tam logi ? Pozdrawia Szycha
-
[ALL B5] Wymiana mieszka
Może z innej beczki ale czy ktoś demonował gałke skrzyni biegów i ... panel w automacie (mieszka nie ma)? Porysowany mam panel i słabo podświetlanie biegów swieci. Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Lekkie szarpanie - automatyczna skrzynia biegów
We wrześniu wymienię cały......następna wymiana za 40 000 km. Filt + olej = skrzynia działa (płynie). Pozdrawia Szycha
-
[ALL B5] Problem z adaptacją pilota centalnego zamka
Witam, Posty przejrzałem, jest w nich co prawda maly bajzel ale klika metod można znaleść (a nawet film). Metody bez vaga przestetowalem i efekt (dodam że w obu pilotach wyjąłem baterie) Kombinowałem na rużne sposoby i ot ciekawostka Działający wcześniej pilot 1 przestał działać, natomiast niedziałający pilot 2 zaczał. I znów kobinacje alpejskie (jeszcze troche i sąsiedzi Policje by wezwali.....i wsiadałem i wysiadalem i zamek i stacyjka ....). Za cholerę nie moge dodać pilota 2. VAG..... Modułu komfortu nie mam....więc pozostaje centralny zamek lecz w tym strowniku w adatacji nic sie nie pokazuje....nie dostepny. Login ....3 w niecie znalazłem lecz żaden nie pasuje. Może jakaś podpowiedź? Metod jest 8 i zadna nie działa. Pozdrawia SZYCHA znow
-
[ALL B5] Test sprzęgła elektromagnetycznego ZEXEL
super..... szkoda że są to tylko dane dla czujników tempereratury. Ciekawy program......może się pochwalisz ? masz może parAMETRY DLA POSZCZEGÓKNYCH BLOKÓW DLA ANALIZY vaG KLIMY. dzięki Szycha
-
[B6 ALT] Niedziałająca klimatyzacja
A ja zapytam tak ...ma ktoś dane (tolerancje ) dla grup pomiarowych dla klimatyzacji. Szukam od dłuższego czasu i bieda. Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AVG] Błąd 18062
Tak jaku u Spankiego.... AFN Automat......Zmieniłem licznik i błedu nie ma tak że czujnik oleju bym zostawil w spokoju.....
-
[B5 AAH] Brak chłodzenia podczas upałów
Zexel...myślę że nie ma kotroli obrotów....jeden przewód elektryczny idzie tylko do sprzegła....tak więc, info o obrotach jak piszesz może poprzez WIFI wysyła Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie
i znowu opony....ludzie dajcie sobie na wstrzymnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No ręce opadają pierdół będzie znowu 1000 wątków.
-
[ALL B5] Test sprzęgła elektromagnetycznego ZEXEL
Walnięty przekaźnik....wymiana i cyka sobie aż przejde dalej ..... A co z napięciami i opornością.....może jakieś dane? Pozdrawia Szycha
-
[B5 AFN] Wentylator klimatyzacji pracuje na drugim biegu
...II bieg to jaka temperatura? Ogólenie to ja wiem ...teraz niezbedne sa konkrety