Treść opublikowana przez marko777i
-
[A4 B6 1.9 AVF] Auto raz odpala raz nie - brak komunikacji ze sterownikiem
Witam, mam problem z moim audi ponieważ czasami auto kręci ale wgl nie chce zapalić, gdy podłączyłem VCDS'a nie można było połączyć się ze sterownikiem silnika (inne łączyły się bez problemu aigbag, ABS itd.). Po odłączeniu akumulatora i podłączeniu wszystko wróciło do normy ale często się ta sytuacja powtarza. Szukanie problemu chciałem zacząć od demontażu dokładanej przez poprzedniego właściciela blokady antykradzieżowej ale po pierwsze za nic nie mogę znaleźć tej centrali. I tutaj mam pytanie. Czy ktoś się orientuje czy ta blokada może być powodem tej awarii? A jeśli tak to w którym miejscu szukać podłączenia jej z obwodem? Dla jasności wstawię schemat tego systemu antykradzieżowego może ktoś to rozkmini gdzie odłączyć. Myślę że na początek wystarczyło by odłączyć te czarne przewody od pompy paliwa (schemat) ?
-
Wysokie spalanie oraz BIP-y w A4 B6 1.9TDI
Dobra czyszczenie wtryskow było, oleju 2T też firmy LM dałem 500 ml na cały zbiornik. Jest może delikatna poprawa, choć rano jeszcze trochę trzęsie silnikiem, później jest już lepiej. Ma ktoś instrukcję lub wskazówki jak ustawić te pompki na 180 ° ? Bo korekcie są ok więc raczej pompek bym nie wyjmowal jeszcze.
-
Wysokie spalanie oraz BIP-y w A4 B6 1.9TDI
Pompki jakie u mnie siedzą to 038 130 073 BA . Więc chyba oryginał, spróbuje teraz z czyszczeniem chyba
-
Wysokie spalanie oraz BIP-y w A4 B6 1.9TDI
W sobotę ogarnę trochę ten temat. Ile tego oleju 2T lejecie? 500 ml na pełny zbiornik to nie za dużo ?
-
[B6 AVF] Kopcenie na biało
A widzisz ja myślałem że to doładowanie jest w normie przy tych obrotach ;] tak więc słuchaj co piszę kolega wyżej
-
[B6 AVF] Kopcenie na biało
Nie no korekcje jak najbardziej ok, Bipy ok, synchronizacja ok. Pompki wyglądają na zdrowe
-
[B6 AVF] Kopcenie na biało
Hmm, no w mojej ocenie logi wyglądają w porządku. Turbo wstaje, nie przeładowuje. Ale skądś to dymienie musi się brać, może rzeczywiście turbo puszcza. Niech się jeszcze inni wypowiedzą
-
[B6 AVF] Kopcenie na biało
http://vaglogi.pl/ wejdź na tą stronę i przy jej pomocy przekonwertuj te logi i tutaj wrzuć linki bo tak to się tego nie da odczytać normalnie
-
[B6 AVF] Kopcenie na biało
Zrób logi to będzie można coś powiedzieć
-
[B6 AVF] Kopcenie na biało
No chyba bez logów się nie obejdzie, gdy silnik bierze olej to dymi tak biało-niebiesko
-
Wysokie spalanie oraz BIP-y w A4 B6 1.9TDI
Co rozumiesz przez samodzielne cofnięcie pompowtryskow na 180 stopni? Tzn. W jaki sposób to zrobić? Numer pompki zobaczę przy sobocie. Kupiłem też liqui moly do czyszczenia wtryskow, lepiej puścić bezpośrednio czy dodać do paliwa?
-
Wysokie spalanie oraz BIP-y w A4 B6 1.9TDI
Witam, po zakupie auta zastanowiło mnie dość wysokie spalanie. Podłączyłem kompa i jedyne w sumie co mnie niepokoi to bardzo wysokie BIP-y, (konektory próbowałem już doginać ale nie dało to żadnej poprawy). Nie zwróciłem jeszcze uwagi czy pompki są oryginalne ale raczej powinny być. Auto ma rzekomo program zrobiony przez poprzedniego właściciela ok. 160 KM/360 Nm. Konsultowałem to z pewnym tunerem z okolicy i podobno jest to dobrze zrobione i nie powinno być powodem wysokich Bipów. Ale ja jakoś tej mocy wgl. nie czuję. Auto czasami puści kopcia przy zmianie biegu, są wyczuwalne drgania (szczególnie przy niskich obrotach) oraz spalanie (nie da się zejść poniżej 7 l/100 km jak by nie jechać. Widzicie coś niepokojącego w tych logach? Z góry dzięki. Basic settings: Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_0362ph.html Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_aILM1s.html Statyczny: (grupa 23 dwa razy bo raz na biegu jałowym raz 2-3 tyś. obrotów) Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_oUnlGP.html Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_iP7nEo.html Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_VzftPz.html Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_dtOda.html Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_nLZy20Z.html Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_WceLg.html Dynamiczny: Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_ozHV3.html Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_FqKnr.html Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_Pq7zlI.html Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_67H8WD.html Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_6Lbj0.html Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_9gLKp.html Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_X3T5q.html Grupy 010, 011: http://vaglogi.pl/log-010_011_COsd0.html Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_2K0Nb.html Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_l8i9Iv.html
-
Czy da samemu radę podejrzeć w jakim stanie jest pasek rozrządu?
U mnie B8 2012 rok 2.0 tdi jest to 2 min roboty. Demontaż osłony silnika z góry a następnie zaczepów osłony paska rozrządu, później jedynie trzeba się chwile pobawić aby dobrze wszystko poskładać. Ale zajrzeć tam to nie problem
-
Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Ok Panowie to pytanie jeszcze czy w tych autach jest tylko jeden filtr paliwa (ten przepływowy pod autem) ? Nie wydaje wam się to za mało jak na tak wrażliwy na zanieczyszczenia układ paliwowy ?
-
Jaki silnik 2.0TDI wybrać w Audi A4 B8?
Nie ma na to reguły, jednemu wtryski wytrzymają 500 kkm bez roboty a innym dużo mniej, wiele na pewno zależy od paliwa
-
Jaki silnik 2.0TDI wybrać w Audi A4 B8?
Wiem wiem, mają sporo różnic rzeczywiście ;]
-
Jaki silnik 2.0TDI wybrać w Audi A4 B8?
W związku z tym, że nikt nic nie pisze to opowiem wam do czego sam doszedłem. Silnik z pierwszego zdjęcia to jednostka CJCB produkowana od 2011 roku, posiada już elektromagnetyczne wtryski ( możliwa regeneracja), inny zawór DPF oraz posiada inną pompę wysokiego ciśnienia od CR. Podejrzewam, że w tych silnikach nie występował już problem zatartej pompy paliwa. I wgl są to już nowsze jednostki od CAHA, CAGA itp. choć w serwisie audi twierdzili że części do jednych i drugich są takie same. Jeśli jestem w błędzie proszę o sprostowanie ;]
-
Jaki silnik 2.0TDI wybrać w Audi A4 B8?
Panowie mam do was Pytanie. Silniki 2.0 TDi z lat 2008-2010 mają wlew oleju z przodu natomiast rocznik 2011 i wyżej ma wlew oleju z tyłu silnika. Czy występują w tych silnikach jeszcze jakieś różnice ? Może silniki z końca roku 2011 są takie same jak w wersjach polift? Czy to jest jakaś mało istotna zmiana ? Poniżej wstawiam zdjęcia dwóch samochodów z silnikiem 2.0 TDI, jeden z rocznika 2011 jeden 2009 i widać na nich opisaną różnicę.
-
napęd pompy oleju
Z tego co wiem w autach od 2010 roku problem napędu pompy oleju jest rozwiązany a Ty mówisz że u Cb było coś nie tak ?
-
Wymiana wtrysków
Wtryski zazwyczaj padają jak pompa zacznie opiłkować, a było już na forum że pompy po lifcie podobno są ok i że nadają się też do wcześniejszych modeli więc teoretycznie aby zapobiec uszkodzeniu całego układu można wymienić pompę na tą nowego typu zanim zacznie się z nią coś dziać. Mam rację ?
-
[A4 B7 1.8T] Niskie ciśnienie oleju
Nie no temat był taki że znajomy szuka takiego auta i w Niemczech właśnie był taki model ale teraz dzwonił i już sprzedany, a szkoda bo cena była okazyjna a koszt naprawy z tego co mówicie nie wielki
-
Wymiana wtrysków
No ale z tego co mi wiadomo to wtryski piezoelektryczne nie podlegają jak na razie regeneracji ? Czy się mylę ?
-
[A4 B7 1.8T] Niskie ciśnienie oleju
Witam, Panowie mam pytanie odnośnie silnika 1.8T, chodzi o to, że występuje w nim problem zbyt niskiego ciśnienia oleju i chciałbym się potencjalnie dowiedzieć co może być tego przyczyną? Wystarczy wymiana samej pompy czy to bardziej skomplikowany problem? A jeśli komuś się coś takiego przytrafiło kiedyś to powiedzcie może jaki jest koszt takiej wymiany. Pozdrawiam
-
Wymiana wtrysków
jaki jest koszt takiej zabawy?
-
Sprowadzanie samochodu ze Szwajcarii
Wszystkie formalności załatwiali za Ciebie ? Cło płaciłeś w Niemczech czy w Polsce?