Treść opublikowana przez sebek969.86
-
Silnik podczas jazdy zgasł - NASTAWNIK błąd 17969 P1561 Quantity Adjuster Deviation
Po to ktoś go wstawił żeby zwiększyć moc silnika.
-
Brak mocy czy to egr ??
sprawdź wężyki od podciśnienia może któryś się przetarł lub sparciał i nie ma sterowania turbiną .
-
Brak mocy czy to egr ??
mogę się mylić ale z tego co widzę w twoich logach to masz nie doładowanie przyczyny to albo nieszczelny dolot pęknięty wąż lub uszkodzone podciśnienia. Może ktoś wypowie się więcej na ten temat.
-
Brak mocy, zanikająca turbina
zacznij od diagnostyki vag i posprawdzania wszystkiego a potem dopiero rozbieraj i wymieniaj.
-
Brak mocy, zanikająca turbina
Temat wiele razy poruszany na tym forum przyczyną nie koniecznie mogą być zapieczone kierowniczki w turbinie lecz nieszczelny układ dolotowy.
-
próba przelewowa wtryskiwaczy
Raczej próby przelewowej nikt nie wykonywał bo te próbę stosuje się do wtryskiwaczy CR. Wtryskiwacz 2-sprężynowy sprawdza się ciśnienie otwarcia, jak rozpyla na chrypienie i czy końcówka nie leje. A to że kopci na czarno może być przyczyn wiele jak nieszczelny dolot, uszkodzony przepływomierz, lejące wtryski itd.
-
Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
Przy próbie pomiaru ciśnienia ważny jest stan naładowania akumulatora i sprawność rozrusznika jak te warunki nie będą spełnione pomiar nie będzie wiarygodny a ciśnienie pomiędzy pierwszą próba a ostatnią będzie się różniło. Próba olejowa pokaże czy to pierścienie czy zawory są zużyte.
-
Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
Silnik z dnia na dzień nie traci ciśnienia sprężania ale po co sprawdzić proste rzeczy jak można rozebrać silnik i zwiększyć o dodatkowe koszty naprawy tylko co wtedy jak to nie pomoże ?
-
Pompa Wtryskowa
2 – z1łącze wtykowe Do czujnika G28 liczby obrotów silnika. 3 – z1łącze wtykowe Do czujnika G80 skoku iglicy. nie jestem pewny czy oto pytasz ale jedno złącze jest czarne a drugie powinno być brązowe
-
Brak mocy czy to egr ??
nieszczelny układ dolotowy sprawdzałeś węże od turbiny do kolektora może któryś jest pęknięty i traci powietrze
-
[A4 B5 AFN 97r] Wpada w tryb awaryjny i wywala błąd 519
prawdopodobnie masz zapieczone kierowniczki w turbinie i to jest przyczyna tego błędu raczej ten czujnik się nie psuje. może też być uszkodzony wężyk w ECU
-
Pompa Wtryskowa
za mało wyraźne zdjęcie możesz je powiększyć ?
-
Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN
raczej niema to znaczenia ma się mieścic w tym przedziale. moja sugestia zacznij od porządnej diagnostyki vag sprawdź czujniki temperatury cieczy,paliwa,powietrza sprawdzenie świec żarowych nie podałeś jaki masz kąt wtrysku jaka dawka itd. to ma bardzo duże znaczenie upewnij się na 100% że układ paliwowy jest szczelny jak to nie pomoże to sprawdzenie wtrysków i ciśnienia sprężania pompę zostaw na koniec
-
Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN
wartośc wymagana 80-120 ohma
-
Dziurawa pompa wtryskowa
wszystko się da kwestia jest prawidłowe poskładanie żeby nie nastąpiła większa tragedia po takiej naprawie
-
Dziurawa pompa wtryskowa
to zależy jeśli tylko cieknie to sprawę załatwi sama wymiana uszczelek i po kłopocie jeśli nastąpiło zużycie mechaniczne to sam jej nic nie poradzisz kolega trepek wstawił świetny link to powinno wyjaśnic Ci wszystko
-
Dziurawa pompa wtryskowa
nieszczelny układ paliwowy
-
Turbina do wymiany :(
mogę się mylic ale wygląda mi to na zapinkę od filtra powietrza tylko nie wiem jak to się mogło dostac do turbiny
-
Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN
Też tak kiedyś miałem w moim przypadku przyczyną była nieszczelna pompa wtryskowa gdy był silnik zimny rano paliwo z niej ciekło a gdy się rozgrzał to wyciek ginął i palił cały dzień bez problemu.
-
Czyszczenie kierownic-problem i błędy
sprawdzałeś węże od turbiny do kolektora może któryś pękł podczas przeładowania i teraz traci powietrze
-
Czyszczenie kierownic-problem i błędy
jeśli bład się nie kasuje to oznacza ze usterka występuje cały czas i jej nie można usunąc może to świadczyc o braku przejścia na wtyczce przerwany przewód lu uszkodzony sam n 75 takie mogą byc przyczyny tego błedu
-
Czyszczenie kierownic-problem i błędy
pomiar od strony wiązki zapłon włączony powinno byc od 12 do 15 V pomiędzy zaciskiem 1 a masa rezystancja n75 zapłon wyłączony wtyczka odłączona pomiar od strony podzespołu pomiędzy zac.1 a zac. 2 od 14...20 Ohm brak wężyka ma znaczenie bo jest wtedy nie szczelnośc w podciśnieniach
-
Brak możliwości regulacji kąta wtrysku
powiedz coś więcej co robiłeś itd. czemu masz taki kąt wtrysku, wymieniałeś rozrząd ?
-
Wymiana świec żarowych
z dobra siła dokręciłeś 1,5 kGm to 15 Nm
-
Cieknie pompa wtryskowa
sączyc może się z kilku miejsc np. z przestawiacza kąta wtrysku taka zaślepka z prawej i lewje strony pmpy , z korka głowiczki lub z samej głowiczki