Treść opublikowana przez darck_18
-
[B5 AFN] Problem ze skrzynią, jedynka i dwójka
Witam odgrzeje temat. Zastanawiam sie czy dwumasa tez do wymiany. Odpowiedzi odnośnie w/w pytań - jaki jest realny przebieg w aucie - teraz mam 257 000 ale szacuje ze może być więcej - czy auto jest używane bardziej po trasie czy po mieście - 70% trasa - czy sprawdzałeś kiedykolwiek poziom oleju w skrzyni - wymieniany był 4 lata temu bez wycieków - czy sprzęgło się nie ślizga i czy w ostatnim czasie nie było tak że obroty szły w górę a prędkość nie bardzo - tak ślizga sie na każdym biegu, gwałtowniejsze dodanie gazu to obroty w góre a auto nie przyśpiesza, a jak delikatnie dodam gazu to jakoś sie toczy - czy sprawdziłeś świece żarowe żeby wyeliminować rzucanie auta - były wymieniane w marcu 2013 - w jakim stanie są poduszki pod silnikiem - jedna ok, reszta puszcza olej - czy podczas jazdy jak gwałtownie odpuścisz lub dodasz gazu pojawiają się niemiłe szarpnięcia - nie - czy przy gaszeniu auta pojawia się charakterystyczny dźwięk jakby upadającej dachówki - nie - czy lewarek od zmiany biegów stoi w miejscu czy raczej mocno drga i wchodzi w wibracje - drga, juz od jakiś 3 lat Wydaje mi sie, że do wymiany samo sprzęgło, ale czekam na opinie ludzi znających sie lepiej ode mnie
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Witam Podepnę się ze swoim dylematem. Po przeczytaniu doszedłem do wniosku że raczej moje koło dwumasowe jest w porządku. Ja mam problem ze sprzęgłem tzn. na każdym biegu jak dodam gwałtowniej gazu to obroty lecą do góry a auto nie przyśpiesza, ale jak delikatnie operuję gazem to jakoś się toczy. Poza problemami z przyśpieszaniem reszta chyba jest ok, bo nie trzęsie mi budą jedynie kiedy uruchamiam lub gaszę samochód to delikatnie potelepie no i jeszcze gałka od zmiany biegów na wolnych obrotach w miarę intensywnie drży. Oprócz takich dolegliwości nic więcej sie nie dzieje, silnik płynnie pracuje. Tak że wykluczam dwumase. Chyba że, jak się wymienia sprzęgło to dwumase trzeba zawsze wymieniać? A jak tak to jestem w czarnej du... . Wtedy wybrał bym opcje z regeneracją. Posiadam Audi A4 b5 Tdi 110 km AFN 1996r sedan skrzynia manualna przebieg 250 000, ale pewnie jest koło 300 000.
-
Brak świateł mijania w prawej lampie nie dochodzi napięcie.
Witam ,podczepie sie do wątku. Ja mam problem ze światlem mijania, w prawej lampie teraz wcale mi nie świeci. Na początku jak gasła ta lampa to wystarczylo po uderzać w lampe i ponownie świeciła. Teraz to juz całkiem przestała świecić. Po wizycie u elektronika okazało sie ze nie ma napięcia w przewodzie (+) doprowadzajacym napiecie do lampy.I moje pytanie jest takie czy to może być wina pajączka. Czy jestem skazany na ponowne doprowadznie plusa do lampy. Mam A4 b5 1996r Tdi
-
[ALL B5] Dziwny dźwięk podczas prędkości powyżej 50 kh/h
Witam Podczas jazdy z predkoscia powyzej 50 km/h przy nawet delikatnym ruszeniu kierownicy w lewo, słysze dźwięk chyba z lewego kola ,dźwięk ten moge jedynie porównać do tego jak sie wiedzie na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu na linie pobocza i słyszymy takie wycie po przez nie równą strukturę tego pasa,a i dodam ze przy skręcaniu w prawo zupełna cisza. Dźwiek podczas moich ruchów kierownica jest podobny tylko nie taki kłośny oraz bez drgań kierownicy. Dodam również ze lewa przednia opona (od str. kierowcy), jest znacznie bardziej starta w porównaniu do prawej. Na początku myślałem ze mam felgi pokrzywione lecz na wulkanizacji wyszlo ze sa proste, pojechalem również na zbieżność i też ok. Prosze o rade w jaki sposób zdiagnozować usterke aby ewentułalnie wymienić konkretną cześć. Z góry dzieki wszystkim na pomoc.
-
[ALL B5] Problem z wskaźnikiem paliwa ( pływakiem? )
ok zaraz sprawdze i dam znać
-
[ALL B5] Problem z wskaźnikiem paliwa ( pływakiem? )
Witam wszystkich, prosze o rade , jechałem ostatnio swoja A4 i miałem 1/2 paliwa w baku, i nagle wskazówka poziomu paliwa opadła na dół i zapaliła sie rezerwa, po chwili ponownie wskazówka powróciła do wskazania 1/2 baku. Taka sytuacja powtarza sie bardzo czesto. Gdzie szukać problemu i jego rozwiązania. Z góry dziękuje za pomoc.
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
niedługo nowe fotki
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Witam kiedy jakis zlocik z gory dzieki za info
-
[ALL B5] Jakie hlogeny zamiast ori S4 ?
po nowym roku będzie gotowe narazie inne sprawy na głowie
-
[ALL B5] Jakie hlogeny zamiast ori S4 ?
jasne że sie pochwale
-
[ALL B5] Jakie hlogeny zamiast ori S4 ?
A ja zacząłem rzeźbić z innymi halogenami na soczewce i z ringiem zobaczymy co wyjdzie
-
[ALL B5] Czy da radę wyciagnąć wskazówki licznika ?
a jak to sie potem ustawia ?
-
[ALL B5] Czy da radę wyciagnąć wskazówki licznika ?
Witam mam licznik składający sie z obrotomierza, prędkościomierza, zegarka analowego, wskaźnika temp. i paliwa, licznik ten posiada słupki podtrzymujące wskazówki i moje pytanie brzmi czy da rade pościągać de wszystkie wskazówki i je potem tak samo założyć. Pytam sie o to bo mam zamiar zamówić sobie zegary indiglo. Pozdrawiam Tomek
-
[ALL B5] Jakie hlogeny zamiast ori S4 ?
2m drutu ,nitownica i sie uda ,ale grubo zastanawiam sie nad włożeniem innych halogenów
-
[ALL B5] Jakie hlogeny zamiast ori S4 ?
i od polo niezbyt będą pasować bynajmniej do kratek po 2-gim lifcie
-
[ALL B5] Jakie hlogeny zamiast ori S4 ?
a halogen te z depo czy TYC będzie pasować? masz foto ?
-
[ALL B5] Jakie hlogeny zamiast ori S4 ?
Witam Też mam ten problem i z chęcią będę śledził ten temat a jak byś coś wymyślił to daj znać Pozdrawiam
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
Wymienię fele na większą tj.18" ale najpierw gwint
-
[B5 ADR] Po lekkich modach:D Alu, gwint, podświetlenie wnętrza i klika bajerków
Furka, bardzo zadbana i Twoje osiwietlenie wnętrza mi sie podoba ,może też o czymś taki pomyśle, zmienisz przednie lampy i jak nowa będzie. Pozdro
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
Dzięki
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
Wiem ,nie chodzi mi o samą jazdę bo zastanawiałem sie nad 18", ale poczytałem na forum że jednak jest lepiej wybrać 17", choć by dla samego samochodu tj. zawieszenie, wspomaganie itp. Jeżdżę jakieś 3 miesiące na tych felgach i komplet wahaczy do wymiany a niecałe 1,5 raku temu były wymieniane wszystkie
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
Wielkie dzięki
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
Dzięki ,ale fele jak na polskie drogi i tak za duże
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
Tylko jednego dekielka brakuje bo ktoś ukradł :-( ale juz jest zamówiony
-
[ALL B5] Audi A4 Kameleon, troche S4, 17 " na chromie i dużo pracy = moje A4
:gwizdanie: wymieniałem żarówki w od tablicy rej. i jakoś tak mi sie przykręciło