Treść opublikowana przez Stano
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Nie pytam czy wali błędy i czy dogaduje się z nastawnikiem tylko czy osiąga zadane parametry. Prosto mówiąc czy osiąga zadane ciśnienia.Sprawdzałeś to chociaż ? co z EGR ? Turbo było czyste czy zawalone ? Na pierwszej stronie już Ci napisano że to wróżenie z fusów i co masz zrobić by to zmienić, wymieniasz pół silnika tylko dlatego że „nie ma błędów”. Może warto pomyśleć nad zmianą mechanika i najpierw sprawdzić podstawy (zwłaszcza po ostrym dymieniu) a nie od razu bawić się w zaawansowaną inżynierię. A po logach nic nie widac?
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Sprawdze to. Dzięki
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
No niby ustawione jest ze sterownikiem. Błędów na kompie nie ma żadnych
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
Tak. Był podmieniony i bez zmian.
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
W temacie wklejone logi http://a4-klub.pl/index.php?/topic/298432-czarny-sline-30-smierdziuch/page-7
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Ale Ja juz kilka tys km tak zzrobilem.
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
Nie ma co programem kombinowac skoro jest ewidentnie problem chyba mechaniczny.
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
Seria od takiego silnika jest wgrana u tunera.
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
No właśnie jest wgrana seria. Problem opisałem tutaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/306919-nie-ma-mocy-do-2tys-obrotow/
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
A mozna? Turbo podmienilem na takie samo KKK i bez zmian bylo. Na jakiego garetta mozna zmienic?
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
Marek XTR też tak mówił http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/filmy/14/bielsko-biala-pozar-samochodu-osobowego Nie gadaj tylko logi mi zrób
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Tak :-/ Na których kanałach zrobić logi do diagnozy?
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Rozrzad jest ok bo silnik dobrze pracuje. Ewidentnie za malo powietrza dostaje niz jest zadane. Przeplywka dobra.
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Normalnie.
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Jak będe miał dojście do kompa to wrzuce logi. Obroty na wolnym trzyma idealnie równo.
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
Mam KKK. Sterowanie turbiny zrobione i nadal mam problem. Fajnie że Zapała się spisał ;-)
-
Nie ma mocy do 2tys obrotów.
Zakładam temat bo już rozkładam ręce. Moje b7 kompletnie nie jedzie do 2tys obrotów, później natomiast dostaje kopa w plecy. Po zakupie myślałem że to kwestia złego softu więc wgraliśmy serie i problem jest nadal. W między czasie wymieniłem rozrząd i automatycznie usuneliśmy też DPF i katalizator. Po wgraniu serii nic się nie zmieniło więc obstawiałem turbinę lub sterownik. Podmieniłem turbo i bez zmian. Włożyłem spowrotem swoją turbine na nowo skalibrowaną z nastawnikiem. Bez zmian! Po wycięciu kata zaczął od razu mocno kopcić więc sprawdzenie wtrysków i okazało się że 3 w słabym stanie. Dzisiaj wrzuciliśmy inne 059 130 227 CC. Bez problemu dało się je zaadaptować. Przestał kopcić i pracuje ok jednak problem mocy pozostał. Kurde rozkładam już ręce bo niewiem co jest. Włożyłem 10tys pod maske w ostatnie 2tyg. Siedząc w kabinie na odpalonym silniku czuć drgania delikatne i takie przenoszenie jakiegos niby rezonansu czy dudnienia. Obie poduszki silnika nówki zmienione przy rozrządzie (z ASO). Macię może jakieś pomysły? Jazda z kompem i pomiary wychodzą tak jakby do 2tys dostawał za mało powietrza niż zadane.
-
Wtryski 2.7 i 3.0- Jakie różnice?
To ostatnie pytanie. Wtryski o nr 059 130 227 CC podejda?
-
Wtryski 2.7 i 3.0- Jakie różnice?
A wtryski z 2012r z wersji 313KM? Ponoc da sie je zaadaptowac łącząc z softem. Sa bardziej wydajne i poprawione. Jakaś wiedza na ten temat?
-
Wtryski 2.7 i 3.0- Jakie różnice?
Dziwne że na AH tyle zrobił. 200tys to bez problemu te wtryski przejeżdzają a po wywaleniu DPF więcej
-
Wtryski 2.7 i 3.0- Jakie różnice?
Przebieg 56tys km.
-
Wtryski 2.7 i 3.0- Jakie różnice?
Kurde dokładnie o takie mi chodzi 059 130 277 AC
-
Wtryski 2.7 i 3.0- Jakie różnice?
Panowie czym się różniły wtryski w 2.7 od tych w 3.0 TDI? Np 2.7- 059 130 277 AJ od 3.0- 059 130 277 AH. Sprawa dosyć pilna.
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
Tak było
-
Czarny Sline 3.0 śmierdziuch
Nigdy do 2tys dobrze nie jechał.