Skocz do zawartości

golab24

Pasjonat
  • Postów

    216
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez golab24

  1. Z tego co czytałem wystarczy zresetować nastawy acc. Niestety w moim odbeleven nie mam takiej opcji w Basic Settings dla modułu 13. Radary nie były przestawiane fizycznie. A wartości w live data dla misadjusted są poniżej 0,7. Ma ktoś może vcds w okolicach poznania i mógłby mi pomóc?
  2. Witam, Coś mnie pokusiło aby odpalić Output Test dla sterownika 13 od ACC czego rezultatem jest teraz błąd C110300 (acc sensor misadjusted) którego nie mogę się pozbyć za pomocą odbeleven. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?
  3. Witam, ostatnio mechanik wymienił mi sprzegielko alternatora (rolka) i po tej wymianie odczuwam większe wibracje silnika przenoszace się na fotel. Czy istnieje możliwość ze mechanik zamontowal nie takie sprzegielko co trzeba? Dodam tylko że mam system Start-Stop a silnik to 2.0 tdi 120 KM, chyba *cag
  4. Ja ściągam od dołu. Najpierw z jednego boku podważam aby pokrywa wyskoczyła z dwóch bocznych zatrzasków. Potem wkładam trzonek młotka pomiędzy pokrywę a ramę fotela bliżej góry pokrywy (pokrywa jest wygięta ale nadal trzyma u góry i na dole). Następnie dociskam dolną część pokrywy do ramy fotela i przesuwam ją do góry tak aby odhaczyć jeden z dwóch dolnych zaczepów. Operację powtarzam z drugą stroną. BTW jak wsadzisz trzonek młotka między pokrywę a ramę to na dole pokrywy zobaczysz te wygięte w literę ? mocowania które trzeba odhaczyć.
  5. Nie chcę zakładać nowego wątku odnośnie demontażu tylnego SKŁADANEGO oparcia w avancie, więc pozwolę sobie zapytać o to w tym wątku. Po odkręceniu opaski rys.2 (26) jestem w stanie wysunąć zaczepy obu oparć ze wspornika środkowego rys.2 (24), problem pojawia się, gdy chcę jedno z oparć wysunąć z mocowania po bokach kabiny. Czy powinienem użyć więcej siły, czy też coś tam trzeba odczepić żeby oparcie się wysunęło z trzpienia? Zdjęcie tego trzpienia: http://zapisz.net/view.php?filename=211_imag0140.jpg Drugie moje pytanie dotyczy numeru klucza potrzebnego do odkręcenia środkowego pasa bezpieczeństwa pod siedziskiem. Wydaje mi się, że to 17 ale wolę spytać zanim takowy kupię. Oczywiście pytam o B8. ok poradzilem sobie. Do wysuniecia oparc z trzpienia uzylem mlomiku i poszlo. Do odkrecenia pasow pasuje klucz do odkrecania kol.
  6. OK udało się ale musiałem użyć łomika aby te oparcia wysunąć z trzpieni (bardzo ciasno siedziały).
  7. No to ci powiem, że ani drgnie. Ten trzpień jest gładki czy ma jakieś bruzdy i czy po obu stronach jest tak samo? Czy muszę demontować zagłówki jak w sedanie?
  8. Witam, w jaki sposób zdemontować tylne dzielone oparcia. Konkretnie chodzi mi o to, jak zsunąć oparcie z bocznego trzpienia. Próbuje szarpać ale wygląda jakby coś w środku trzymało. Chodzi mi o ten trzpień: http://zapisz.net/view.php?filename=211_imag0140.jpg
  9. Kolego, udało ci się zdemontować tylne oparcia? Ja walczę dalej bo nie chcą się zsunąć z bocznych czpieni.
  10. Problem w tym że w tych przednich osłonach prowadnic żadnych "śrubek" lub "kołków" nie widzę. No i połamałem... Ale chociaż wiem jak zdemontować pozostałe przednie plastiki. http://zapisz.net/view.php?filename=867_plastik.gif 1 - podważamy min 1 cm w górę 2 - wysuwamy
  11. Witam, Chciałbym się zabrać za wymianę foteli i nie chciałbym czegoś połamać. W związku z tym mam pytanie. W jaki sposób zdemontować plastikowe osłony prowadnic foteli przednich, oraz jakich kluczy użyć do odkręcenia prowadnic? Wszelkie zdjęcia mile widziane ;-)
  12. Podałem: waga 1620kg, cisnienie 1013, temperatura 4 stopnie. Pomiaru dokonywalem na równej drodze bez wiatru na 4 biegu. Na hamowni wyszlo 138KM ale przy 30 stopniach na zewnatrz.[br]Dopisany: 06 Marzec 2011, 15:45_________________________________________________A to wykres zrobiony na 3 biegu:
  13. A oto mój wynik przy 4 stopniach na zewnątrz. A prosiłem Rogala o 145KM max ;-)
  14. Jak trochę pękła to nie problem bo one niczym nie są obciążone i oprócz tarczy z niczym się nie stykają, po prostu zmieniają pole magnetyczne generowane przez czujnik. A czujnik na pewno masz, poszukaj czarnego kabelka od wewnętrznej strony osadzenia tarczy, zresztą jak sciągniesz tarczę to go widać (taki wbity walec o średnicy 1,5 cm, z błyszczącym metalem po środku). Wysuwa się go a nie wykręca.
  15. Tarczkę ABS można wybić ze starych tarcz, ostrożnie popukaj wybijakiem przekładając go przez otwory na śruby w kolejności takiej jak się dokręca śruby. Cały bajer jest w tym aby po ponownym nabiciu na nowe tarcze czujnik ABS przy obrocie tarczą zawsze był w tej samej odległości od tarczki ABS. Regulację odległości od tarczki robisz za pomocą przesuwania czujnika. Jeżeli czujnik będzie za daleko na całym obwodzie to ABS zapali ci się zaraz po wyjechaniu z garażu. Jeżeli czujnik będzie nierównomiernie oddalony od tarczki w trakcie jej obracania to ABS zapali ci się powiedzmy przy 120km/h. Przerabiałem to w B5. Mam nadzieję że nie pozbyłeś się starych tarcz z tarczkami ABS ;-)
  16. Rozumiem więc że chipowane 130KM mierzone na hamowni będzie silniejsze od seryjne 130KM bo producent podaje moc sinika na nie na kołach, tak?
  17. Moje rozważania są czysto teoretyczne, po prostu zastanawia mnie to czy jest to możliwe aby silnik był tak wysterowany że to kierowca stylem jazdy w większym stopniu decyduje czy zależy mu na minimalnym spalaniu czy na maksymalnej mocy. Dla przykładu podam że przed chipem (100KM) wartości średniego spalania mojej niuni wynosiły min = 5,5 L/100km, max = 6 L/100km (nigdy 6 nie udało mi się przekroczyć), natomiast po chipie wynoszą: min = 5,4 L/100km, max 7 L/100km. A więc zakres możliwości wpływania na ilość spalonego paliwa zwiększył się z 0,5 L/100km do 1,6 L/100km. W przeliczeniu na pieniążki to wychodzi jakieś 70 zł na baku. Oczywiście gdy zdecyduje się poświecić bak paliwa to zabawa jest przednia.
  18. Nie zamierzam przez cały okres użytkowania auta jeździć do 2.2 tys obrotów. Załóżmy że jak jadę na wakacje to się wlekę jak dziadek i cieszę się że więcej wydałem na lody niż na paliwo, a po urlopie przeznaczam cały bak na zabawę ;-) Przy takim użytkowaniu problemy z turbina związane z zamuleniem nie powinny wystąpić. Chyba że mogą wystąpić inne problemy.
  19. Miałbym zrezygnować z mojej niuni na rzecz Lupo ;-p Nie wierze że samo istnienie Lepszej turbiny większych wtrysków, większego FMIC powoduje większe spalanie. Myślę że jest to zależne od wysterowania. Wiadomo że producent ustawiając mapy kieruje się rozsądnym spalanie przy rozsądnej mocy i zapasem bezpieczeństwa dla silnika. Ale pewnie da się silnik tak wysterować aby do określonych obrotów dostawał minimalną dawkę paliwa. Zakładam iż w takim samochodzie wmontowane by były wszystkie elementy pozwalające uzyskać 200 KM. Wiec sprzęt nie ograniczałby programu.
  20. Moj styl jazdy jest bardzo spokojny, nie przekraczam 110 km/h na trasie, przy takiej prędkości obroty siegają 2,2 tys obrotów na minutę a spalanie średnie jest na poziomie 5 L/100. Lecz czasem cos mnie podkusi i wcisnę nieco pedał gazu i wtedy wiadomo wiecej spali. Moje pytanie jest takie. Czy możliwe jest takie wysterowanie sinika aby do powidzmy 2,5 tys obrotów silnika palił bardzo mało a powyżej dostawał maksymalnego kopa bez znaczenia ile wtedy spali. Jeżeli by było to możliwe, to mógłbym sam decydować czy mam super oszczędne auto i przy każdym tankowaniu gęba się smieje, czy też mogę zrezygnować z wypłaty ale niewielu będzie mi w stanie dorównać z pod świateł. Nie przeszkadza mi to że do 2,5 tys obrotów muliłby jak maluch, ale od 2.5 chciałbym poczuć kopa w plecy.
  21. Czy moc silnika podawana przez producenta mniej więcej odpowiada mocy mierzonej na hamowni, czyli mierzona na kołach?
  22. Rozumiem że w moim przypadku nie ma latwego sposobu na zwiekszenie rozmiaru tarcz. pewnie trzeba by było odrazu zmieniac całe zaciski.
  23. Mam dwa lucasy, poznałem po napisie na zacisku :-) to teraz mam pytanie, czy tarcze mam 280 i 288? W ate to chyba 288 to standard and dla lucas to nie mam pojecia?
  24. Może to jest oczywiste dla wszystkich „tubylców” ale dla mnie nie wiec mam prośbę, może ktoś zamieścić zdjęcia zacisku Lucas oraz ATE aby unaocznić niektórym różnice i uświadomić jakowe zaciski posiada. Może to pomóc przy zakupie tarcz i klocków. Czy możliwe jest że na przodzie są ori zaciski ATE a na tyle Lucas? Świetnie by było gdyby do każdego zdjęcia dołączony był opis jaki to typ zacisku, tył czy przód i dla jakiego modelu audi.
  25. Jaki zestaw tarcz i klocków na przód oraz tył proponujecie jeżeli moje wymagania wyglądają tak: 1. Bardzo skuteczne hamowanie dla małych prędkości (jazda miejska), co najmniej jak ori. 2. Wymiana wyłącznie tarcz i klocków, zmiana jarzm/zacisków nie wchodzi w grę. 3. Cena porównywalna z ori lub niższa. 4. Czas zużywania się klocków nie ma większego znaczenia. Jakie numery z etki mają te części dla mojej niuni: B6 1.9 TDI AVB.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...