Treść opublikowana przez arti77
-
[B5 AFN] klimatronik brak regulacji nawiewów i zamist stopni C. to F.
Miałem dosyć podobne objawy - wymieniłem cały panel i wszystko jest już ok (może ktoś ma taki sam panel na podmiane cała operacja zajmie 30 sek ).
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania tylnej szyby
Podmieniłem cały panel klimatronika i nadal lipa - stawiam na jakiś przekażnik tylko gdzie on jest ?
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania tylnej szyby
BRAK NAPIĘCIA - GDZIE SZUKAĆ DALEJ ?
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania tylnej szyby
Sprawdziłem "nitki" są ok
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania tylnej szyby
Nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Bezpiecznik sprawdzony – grzeją się tylko lusterka – a szyba tylnia „zimna”- gdzie mam szukać usterki? [AFN 1,9 AVANT 99] uzupełnij profil pre_pl
-
[B5 1,9 TDI AFN 99 r AVANT] - "ONA"
i już po haku :biggrin: a jak mogę zdobyć ramkę klubową ?
-
[B5 1,9 TDI AFN 99 r AVANT] - "ONA"
- [B5 Avant] Tylna wycieraczka - dysza spryskiwacza
zerknij na to: http://moto.allegro.pl/item180537672_spryskiwacz_dysza_tylnej_szyby_audi_80_100_a4.html- [B5 AVANT] Tylnia wycieraczka
Tylnia wycieraczka sama się włącza po przekręceniu kluczyków w stacyjce ( zapłon ) ale nie zawsze . Co jest grane ? ( Podpięcie pod VAGA nic nie pokazało) Czy sterownik –komputer od silnika jest odpowiedzialny za prace tylniej wycieraczki ?- [B5 1,9 TDI AFN] Jakiej firmy zawieszenie ?
Teraz ja mam dylemat jakiej firmy wybrać wahacze . Byłem zdecydowany na firmę Febi ale ..... gość mi odradził stanowczo pokazując na przykładzie Passata w którym wahacze rozsypały się po przejechaniu ok. 20 tyś km. Zaproponował mi wahacze ( niemieckiego producenta - coś zaczynającego się na Tr .....nie TRV) za kwotę 2,5 tyś zł :-( - gwarancja na 2 lata !!! Czy ktoś coś mi może pomóc w temacie ? Czy ktoś coś słyszał na temat tej firmy ?- [B5 AFN] na wysokich obrotach po puszczeniu gazu chmura dymu
W mojej podobny miałem problem ale podczas przyspieszania - chmura czarnego dymu - rozwiązanie - odcięty zawór EGR- [B5 AFN] Kopci na bardzo wysokich obrotach
odłącz EGR i po problemie !- [B5 1Z] Zaślepienie egr'a w 1Z
Ja już mam ten zabieg za sobą i jest wszytsko ok- [B5 1,9 TDI] ciepło / zimno ..... i dalej zimno
Kolejny raz mam ten sam problem! Ustawiam sobie temp na 23 s C i jest wszystko Ok aż do momentu aż przestanie samoczynnie lecieć ciepłe powietrze - Siła nawiewu i temperatura są ustawione tak jak były wcześniej i nic nie zmieniałem - i robi się zimno !!!! Sprężarka klimy nie działa bo jest uszkodzona i pozbawiona paska – wiec na 100 % ją wykluczam . Jeżeli leci już zimne powietrze to mogę tylko regulować na panelu - siłę nawiewu i regulować na wyświetlaczu wartość temperatury inne przyciski tak jak kierunek nawiewu (góra –środek –dół ) nie chcą działać pomimo iż wciska przyciski i świecą się czerwone diody . Gdy wyłączę silnik i postoi z 5 min to wszystko wraca do normy !!! Kolejny objaw jest zupełnie odwrotny ustawiam na 23 s C a w środku chyba jest 50 s C !!! i też nic nie działa pomimo iż temperaturę ustawie na LO . Czy przyczyna może być w panelu klimatronica ??? ( a był już raz naprawiany – nic nie wyświetlał – żaden przycisk nie reagował) A teraz żeby było ciężej – vag nic nie wskazał !!! Pomocy!!!- [B5 AFN] EGR
co z tym błedem/błedami :?: ... napisz jakie .... bede może w następnym tyg u mechanika na kasowianie "AIR BAG" to je wezme i wpisze na forum- [B5 AFN] EGR
po przejechaniu 700 km bez EGR jest wszystko ok!- [B5 AFN] EGR
a po co chcesz to zrobic :?: Bo mam walnięty na 95 % komp od silnika - objaw - nie widzi przepływki- cały czas na Vag-u pokazuje błąd ( kupiłem nową ori i okazało się że teraz ma dwie - sprawne) Troche mi kopci na czarno jak go gniote i to mnie rozpie.... ten "STAR 200 " z tyłu moje niuni.Ta przyczena jest związana z moim uszkodzeniem kompa a co za tym idzie przepływki w stanie spoczynku. Odłaczył mi mechanik zawór EGR(zaślepił) i........ jest wszystko ok! :one: Tylko czy bedą jakieś konsekwencje takiej jazdy dla silnika ?- [B5 AFN] EGR
Jakie bedą konsekwencje odłączenia zaworu EGR dla silnika ?- [B5 1,9 TDI] ciepło / zimno ..... i dalej zimno
:/ Szukałem długo na forum podobnego tematu i chyba będę pierwszy :/ Moja 4” jest w avancie,1,9tdi (AFN) 99r + klimatronik .......... i tu jest problem . Nastawiam sobie np: 23 stopnie .... siłę nawiewu .... kierunek nawiewu - jest przyjemnie ( oczywiście przycisk AUTO jest wyłączony ) po przejechaniu ok. 50 km wieje ale tylko zimne .... nastawianie na HI i też leci zimnie ( pomimo iż temperatura silnika jest na 90sC). Żadna inna kombinacja z panelu nie przywraca ciepłego nawiewu chyba że zgaszę silnik i odczekam z 10 min .... Byłem na kompie i jest ok. Jeszcze dwie uwagi : jak już wieje to zimne powietrze (pomimo ustawienia na HI i przejechaniu 100 km , z temperaturą wewnątrz prawie jak na zewnątrz) to temperatura silnika jest cały czas na 90 sC bez względu na sposób jazdy - mam odpiętą sprężarkę od klimy ( .. się zatarła ) Co robić ?- Uszkodzony climatronic - od czego zacząć?
Mam problem z moją A4, posiadam climatronic ale.......... -nic nie grzeje -nic nie dmucha zupełna cisza !!! -przy panelu słychac tylko jak jakiś przekażnik cały czas styka i rozłancza -w rytm tego stukania kręci się wentylator chłodzenia od chłodnicy po prawej stronie -wszystkie przyciski na panelu są sprawne ale po ich naciśnięciu brak reakcji . (zwiekszanie temp. mocy nawieu itd...) -dzisiaj sprawdziłem iż brak jest paska klinowego pomiedzy sprężaką -Badanie na komie pokazały .......brak środka do chłodzenia !!! -od czego zacząć i jakie to koszty ? A4 Avant 1,9 TDI ,99 rok - [B5 Avant] Tylna wycieraczka - dysza spryskiwacza