Treść opublikowana przez artur81
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Chcialbym zeby nafta ponogla ale olej 10w/40 u mnie dal zauwazalny efekt 3k od wymiany i jedna dolewka przy spokojnej jezdzie oczywiscie. 185kkm na zegarze. nie rowne branie to moze zwerzajaca sie misa olejowa powoduje efek szybkiego ubywania oleju.
-
[B6 ALT] Zawieszający się termostat
Termostat pojdzie pewnie do wymiany na wszelki wypadek bo znalazlem saczenie z krucca z tylu silnika a plyn i tak trzeba spuscic wiec wymiana hurtem. A kolektor ssacy trzeba odkrecac od glowicy w calosci czy mozna rozpiac na gumowych zlaczkach ktore locza plastikowe rury kolektora z kolektorem wlasciwym w ktorym siedza wtryski?
-
Przestroga dla jezdzacych do UK
tez tak powiwm szefowi jak kolejny raz ktos zadzwoni i powie ze niebezpiecznie jezdze firmowym busem
-
Przestroga dla jezdzacych do UK
Od 1 kwietnia ruszaja mandaty dla kierowcow z poza UK (zrozumialem, ze dla tych ktorzy nie mieszkaja w UK) do tej pory byly upomnienia ustne. Maksymalnie mozna skasowac 900f platne gotowka lub karta u policjanta. W razie braku funduszy auto na skladzik a dalej to juz bajka-koszty lawety itp. Telefonik lub czytanie mapy za kierownica beda pewnie czaic sie na polskie blachy . W polowie wypadkow w UK uczestnicza auta z poza UK a jest ich kilka procet. pozdro
-
[B6 ALT] Zawieszający się termostat
Problem raczej rzadki, mianowicie zaczynam jazde na calkowicie zimnym silniku temperatura idzie do gory po 3-4km jest 90st i temp. spada do 70st znow powoli rosnie do 90st a dalej jest jak ksiazka pisze 90. Raz zdarzylo sie ze na trasie spadla do 70 po 1km 90st. jest tak tylko przy pierwszym rozgrzaniu w dniu. Wyglada jakby termostat otwieral sie i zacinal. Czy ktos to juz widzial bo to ciekawy przypadek. A odnosnie ewentualnej wymiany ksiazka pisze o sciaganiu kolektora ssacego bo pod nim jest termostat ale oblukalem co i jak, i mysle ze wyciagajac alternator powinno udac sie. I tu chcial bym porady, czy ktos wymienial lub slyszal jak kolektor czy alternator? dzieki za pomoc
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Mialem na mysli ta rurke a odrobina oleju w odmie jest naturalna. U mnie nie ma zacisku na laczeniu odmy i tez jest mokro od oleju.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Sciagnij czarny plastik z wieszku silnika ciagnac do gory i zobaczysz odme wychodzi z pod kolektora ssacego idzie nad do rury dolotu powietrza za silnikiem. koszt? z kilkadziesiat zl.
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Moj puscil dopiero po wywierceniu 2mm otworu w obudowie tulejek ok 2cm od gory, wtrysnolem wd40 i wykrecilem sworzen w kilka minut. Otwor zaslonilem plastikowym zaciskiem i jest ok. Po przeczytaniu powyrzszych postow z pekajacym uchwytam nie siegalem po mlotek i poszlo. Dzieki za material o wycieraczkach naprawde pomocny.
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Po naprawie warto jakos to zabezpieczyc przed woda, moze wytrzyma dluzej niz kilka miesiecy. A to patent z a3. Ja uzylem termokurczki 20mm - idealny rozmiar, dlugosc 15mm. Probowalem rozgrzac to suszarka do wlosow ale byla slaba, wiec delikatnie zapalniczka i wyszlo idealnie. bez oslony efekt koncowy Uzylem sciagacza do ramion wycieraczek, szczerze polecam tylko wycieraczki musza byc ustawione wyzej na szybie.
-
[ALL] Jakie felgi
Witam, mam pytanko czy te felgi od TT podejda do b6, chodzi mi o ET i roztaw srub a w opisie brak. Oponki dalbym 235/45/17. http://cgi.ebay.co.uk/17-Audi-Alloys-17-TT-Wheels-As-Good-As-New_W0QQitemZ200218360625QQihZ010QQcategoryZ9888QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
-
Nowicjusz - wątek powitalny
jezdze a4 2.0b 130KM 03r i jest bajka