Treść opublikowana przez Wielki Dao
-
Klekotanie z silnika (filmiki) Rozwiązanie str. 4
Witam, dziś pojechałem sobie jak to na weekendzie do tesco, w jedną stronę w porządku, wszystko ładnie chodzi, o załadowaniu zakupów odpalam samochód a tam klekotanie, metaliczny dźwięk. https://www.youtube.com/watch?v=pSiN53uF2ik&feature=youtu.be Widać dokładnie że dźwięk kończy się od 2100 obrotów a poniżej zaczyna się spowrotem. Byłem u znajomego mechanika pasjonata i powiedział że może to być napinacz łańcucha albo sam łańcuch, jakie są wasze opinie ? :< Mam nadzieję że to nic poważnego w silniku, olej zawsze 5w30, samochód po mapie Revo na 197km Na zimnym silniku prawie nie słychać, dopiero jak się nagrzeje.
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Dodałem kilka naklejek Takie małe coś a cieszy, zamówiłem jeszcze 5 innych Niestety muszę znowu ustawić zbierzność, po założeniu nowego gwintu i rozjeżdżeniu go samochód bardziej osiadł, ale... możliwe że przez to rozstroiła się zbieżność ? bo jedno koło odchodzi lekko na zewnętrzną stronę auta, poza tym koła mają lekki negatyw
-
[ALL B6] Skromne b6 |S-linex2,bi-xenon,pdc przód tył, rns-e led, kiera rs6 c6 mf, Bluetooth, spryskiwacze, hebel 320/288, lodówka, grzana kanapa, bose , pakiet światło, alarm...|
No kurdę, świetnie teraz wygląda, chciał bym mieć tak zadbane autko jak ty , już niedługo hehe. Wiele pracy włożone w auto, gratuluję
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Moje, brat czasami jeździ do pracy albo ja po niego przyjeżdżam W weekend pobawię się z tą klapą, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiem jedno, będę musiał zaopatrzyć się w śrubki do ledów, mogli by dawać w zestawie Chciałem ostatnio kupić zewnętrzny pakiet s-line, niestety to co się pojawi ( a rzadko się coś pojawia) na ebayu uk jest albo bardzo drogie albo natychmiast znika muszę zaczekać z tym do kolejnej wizyty w polsce, ale za to wpadnie coś innego.
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Zależy od miasta, mieszkam w takim miasteczku że nie ma z tym problemów, bardzo dużo polskich, litewskich, słowackich samochodów jeździ bez problemu, rozmawiałem z kilkoma policjantami na ten temat, powiedzieli że według nich nie ma sensu zatrzymywać polaków bo Polacy jeżdżą bezpieczniej niż anglicy. W dużych miastach to jest problem, tam jest wok, specjalne samochody mają którymi jeżdżą po mieście i patrzą czy nie ma zagranicznych rejestracji, tyle razy policja jechała za mną/przede mną i nie było żadnych zatrzymań, problemów itp, jak jeździsz przepisowo to jest w porządku. Dopiero 3 miesiące jestem tu samochodem
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Zastanawiam się jaki dystans wrzucić na przód, na tyle wszystko jest ok, ledwo mogę włożyć połowę palca w szczelinę nad kołem a koła z tyłu są pod lekkim kątem (czemu? ), z przodu jeszcze trochę miejsca jest. Mam zamiar malować cały samochód w polsce, orientuje się ktoś jakie są ceny malowania auta w ten sam kolor z zewnątrz, z usunięciem lekkich wgnieceń ?
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Kupiłem takie oto ledy do podświetlenia rejestracji lecz mam problem z usunięciem starych śrub od podświetlenia. Śruby zardzewiałe a przy próbie odkręcania wyrobiły się środki. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ustrojstwo odkręcić?
-
[All B8] A4 AirRide by wojtsen
Stary.... zakochałem się.....
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Aktualnie 183 tyś km, trzeba wziąć pod uwagę że auto jest po przekładce więc środek pochodzi z innego auta. ---------- Post dopisany 22-04-2014 at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 16:05 ---------- Chciał bym dowiedzieć się jakie są wasze opinie na temat samochodów po przekładce, zastanawiałem się nad sprzedażą tego auta na które wydałem prawie drugie tyle jednak wiem że pewni ludzie mają wątpliwości do aut po przekładce, jaka jest wasza opinia w tej kwestii?
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Witam Wszystkich Kupiłem auto, które mogło by się wydawać było w bardzo dobrym stanie, auto skrywało wiele niespodzianek o których nie wiedziałem Byłem za granicą i napaliłem się na A4 B6 1.8t, kupno zleciłem mojemu tacie, był przeciwko ale się uparłem. Auto kupione, ja za granicą zadowolony że za miesiąc zobaczę auto i zaczęły się schody podczas wymiany paru elementów, wyszło na jaw że auto jest po przekładce i pochodzi z anglii (tak wiem, mogłem sprawdzić VIN itp) Nic... Na start poszła do profesjonalnej regeneracji turbosprężarka, wymiana filtrów, olejów, rozrządu, wymiana kabli elektrycznych (tliły się), tarcze, klocki i zaciski, nie zliczę ile pln wydałem na doprowadzenie auta do idealnego stanu technicznego. Chciałem mieć zabawkę, muszę liczyć się z kosztami, powoli zmieniam różne rzeczy w aucie. Wyposażenie: podstawowe, żadnych rewelacji Do zrobienia: - Zderzaki p/t s-line - Listwy boczne drzwi s-line - Srebrne obwódki szyb - wymiana tunelu środkowego na nowszy - Wymiana radia 1-din na nawigację 2-din - wymiana podsufitki na czarną - Podświetlenie rejestracji LED (Zakupione, problem z odkreceniem starych śrub) - Wymiana kierownicy na kierownicę z B7 s-line - Gałka zmiany biegów na s-line - Przedni grill S4 - Alufelgi 18" (zrobione) - Gwint (zrobione) - wymiana wycieraczek na aero - FMIC - K04(lub coś mocniejszego) - Układ wydechowy - Revo stage 2 - Wymiana przedniej szyby - Poprawki lakiernicze i malowanie całego auta w ten sam kolor - Wymiana foteli na skóra+alkantara/boki drzwi - Przełącznik świateł - Wymiana tylnego korbotroniku szyb na elektryczne - Nakładki na pedały - Przyciemnienie szyb - Lotka na tylną klapę - Wymiana ramki pod rejestrację (Autohuis mi się nie podoba ) - Zegary S4 (kupione) Tak auto wyglądało po zakupie: Czyli zwykłe a4 z dużym potencjałem Zacząłem od oklejania dekorów folią 4d karbon. Obecne mankamenty auta: -Powycierany tunel -Wytarte przyciski, radia, klimy itp -odpryski lakieru - drobne wgniecenia -rysy -podświetlenie rejestracji (zardzewiałe i zjechane śrubki) - ruszająca się przednia lewa lampa Kot wdrapywał się po klapie... Zniszczone i zardzewiałe śrubki podświetlenia rejestracji, nie wiem jak to odkręcić/usunąć. Efekt odwrotnego zamontowania odświeżacza, drobny wyciek i gotowe... Nowy nabytek pare tygodni temu, 18" 8,5J ET35 do tego opony 225/40/18: Po założeniu (Allroad xD): Zamontowane zawieszenie gwintowane, opuszczony ile się da: Zawitałem w jedno miejsce w Anglii po mapę Revo stage 1. Jestem zadowolony z wyniku Auto z zewnątrz wygląda w miarę przyzwoicie: I weź tu pożycz auto bratu... Zrobione (30.05/14) -Wymieniony rozrząd (stary napinacz hydrauliczny do wyrzucenia) -Napinacz i łańcuch wałków -Filtr oleju, olej mobil 1 5w30 Temat będę aktualizował na bieżąco, wybaczcie za bałagan ale postaram się to ładnie ułozyć/opisać w miarę możliwości Długa droga przede mną aby doprowadzić auto do perfekcji.
-
Revo stage 1
Witam, w sobotę pojechałem w ciekawe miejsce po mapę Revo, tylko stage 1. Powiedziano mi że silnik i turbina są w wyśmienitej kondycji więc nie czekałem długo i zapłaciłem nie małe pieniądze. Do tej pory mam wielkiego banana na buzi kiedy jadę. Nie posiadam wykresu przed wirusem ale powiedziano mi że było ponad 150km Oto wykres: Utrata mocy w kolejnych testach przez temperaturę ponieważ wiatrak to nie to samo co wiatr na drodze. ---------- Post dopisany 16-04-2014 at 17:41 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2014 at 19:48 ---------- Co myślicie na temat wykresu? powinien być bardziej płaski czy taki jest w porządku?
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Założenie lpg to była by największa obraza i zbeszczeszczenie mojego kochanego silnika Dziękuję za zainteresowanie i pomoc, Pozdrawiam
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Czyli ten kolektor jest ori do avj czy nie? Bo już się pogubiłem heh
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Tak czy siak wszystko śmiga jak należy, nic nie cieknie i nie pęka, myślę że ten kolektor nie przeszkadza, auto jest zrobione na 197 koni i wszystko chodzi, najwyżej będę brał nowy kolektor z APR.
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Na tym zdjęciu widzę że jest tam takie coś tylko bez rurki i śrubki może ma ktoś avj i mógł by podrzucić zdjęcie?
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Może to tylko brak oryginalnej zaślepki, która została zastąpiona wężykiem ze śrubką? :X Dokręciłem śrubkę na odpowoetrzniku i nic nie leci, wyczyściłem miejsce na około wtrysku i nie widać żadnego przecieku nie wspominając że nie ma ani trochę zapachu benzyny.
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Avj, jest oznaczony
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Po drugiej stronie czyściutko, nic nie leci. ---------- Post dopisany 14-04-2014 at 07:41 ---------- Poprzedni post napisany 13-04-2014 at 19:06 ---------- Rozumiem że to niebezpieczne jeździć teraz z uwagi na wtrysk i benzynę przy silniku aby się nic nie zapaliło? Takie o ringi na wtryski? http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=201072865075 ---------- Post dopisany at 08:39 ---------- Poprzedni post napisany at 07:41 ---------- Taki jest kolor po lekkim wytarciu ---------- Post dopisany at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany at 08:39 ---------- Myślę że przy wtryskach to nie paliwo a płyn chłodniczy który jest koloru różowego i zmieszał się z brudem. Będę miał przerwę w pracy wyczyszczę wd40, pędzelkiem, papierem a na koniec wydmucham powietrzem pod ciśnieniem i przejadę się kawałek. ---------- Post dopisany at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ---------- Dokręciłem śrubkę i nic nie cieknie, zobacze przy większej prędkości.
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
No nie bardzo bo nadal nie wiem czemu na pierwszym zdjęciu coś cieknie, co zrobić by to wszystko naprawić i jaki może być koszt całej naprawy. Przy dużej prędkości czuje dziwny zapach gumy/oleju, nie potrafię tego dokładnie opisać.
-
wyciek oleju? prawa strona silnika - zdjęcia
Witam, byłem wczoraj po mapę silnika, Revo, wypluł 197 koni, po kilku razach do dechy poczułem jakiś zapach. Po prawej stronie silnika jest śrubka z której coś cieknie, malutko ale jednak coś jest nie tak. Zobaczyłem też że na wtrysku jest coś mokrego. Wie ktoś co to może być, jak to naprawić i jaki może być przewidywany koszt naprawy? Jeszcze, co to za śrubka?:
-
1.8t brak mocy, nie słychać turbiny
Wyczyściłem błędy, po ponownym skanowsniu nic nie pokazało, przycisnąłem auto na 2gim biegu do odcięcia i po tym zaczęło wszystko normalnie chodzić, podejrzewam że coś było przytkane bo raz zatankowałem 95. Moc wróciła do normy, dziś odwiedziłem jedno miejsce w anglii i wykres pokazał prawie 155 koni, po mapie Revo stage 1, 197km i jestem zadowolony że dobże śmiga. Dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelkie próby pomocy, pozdrawiam.
-
1.8t brak mocy, nie słychać turbiny
polski vag wykazał błąd: 16486 Przepływomierz - niskie napięcie brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY sprawdziłem błędy: Teraz proszę o napisanie mi co mam sprawdzić, jak mam sprawdzić, co przycisnąć itp. Co do tych błędów wyżej, może wie ktoś jak je naprawić i co jest co ? I jeszcze takie pytanie odnośnie poduszku powietrznej na kierownicy, czy ona może się ruszać? Odstaje nawet na 1 cm ---------- Post dopisany 02-04-2014 at 08:03 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 23:17 ----------
-
1.8t brak mocy, nie słychać turbiny
Ściągnąłem VCDS Lite ze strony ross-tech, nie bangla, kabel podłączony, pokazany port com 3 w urządzeniach, odpalam w programie i nic, program sam w sobie się odpala jednak pokazuje mi: port status:ok interface not found do tego po podłączeniu kabla wyskakuje w urządzeniach : kontroler pci simple communications ze znakiem zapytania A polskivag 4.09 ?
-
1.8t brak mocy, nie słychać turbiny
kabel jest, problem z programem, mam windows 7 :X
-
1.8t brak mocy, nie słychać turbiny
Dziękuję, Kabel zakupiony, we wtorek powinienem znowu porobić logi, mam nadzieję że ten będzie działał z b6