Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekotanie z silnika (filmiki) Rozwiązanie str. 4


Wielki Dao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś pojechałem sobie jak to na weekendzie do tesco, w jedną stronę w porządku, wszystko ładnie chodzi, o załadowaniu zakupów odpalam samochód a tam klekotanie, metaliczny dźwięk.

https://www.youtube.com/watch?v=pSiN53uF2ik&feature=youtu.be

Widać dokładnie że dźwięk kończy się od 2100 obrotów a poniżej zaczyna się spowrotem.

Byłem u znajomego mechanika pasjonata i powiedział że może to być napinacz łańcucha albo sam łańcuch, jakie są wasze opinie ? :<

Mam nadzieję że to nic poważnego w silniku, olej zawsze 5w30, samochód po mapie Revo na 197km

Na zimnym silniku prawie nie słychać, dopiero jak się nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że to klepie z przodu silnika a nie z tyłu. Więc chyba raczej to nie będzie napinacz łańcucha czy łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba kiedyś podobne pykanie w moim 1.8t jak zmieniałem rozrząd, po odpaleniu mialem takie efekty dzwiękowe, ostro sie przestraszyłem, znikneło jak poluzowałem bardziej rolke napinacza rozrządu, moze sprawdz rozrząd najpierw. Tylko ze u mnie nie bylo tej grzechotki na obrotach, tylko na wolnych obrotach tak pykalo jak na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd był wymieniany jakieś 9 tyś km temu. Nie było problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=l_7th6ZcWiw&feature=youtu.be

Dźwięk definitywnie z tyłu, słychać na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co trzeba zrobić to zmierzyć ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić ciśnienie oleju? Czasami pali się kontrolka oil sensor i oil min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się tym zainteresować wcześniej, a nie dopiero teraz jak jest problem.

Jedź do mechanika to sprawdzi ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie oleju w porządku, zadzwoniliśmy do aso zapytać się ile kosztuje napinacz łańcucha... po usłyszeniu ceny prosiłem aby powtórzył mi kilka razy jeszcze... £576.... Kupiłem jakiś inny za £110, niby oem... raczej chińczyk :decayed:

Do tego olej jest 5w30, zmienić na jakiś inny czy wlać taki sam? Auto po mapie na 197km, bez lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo . Przy odpalaniu klekocze jak diesel jakby kawałek blachy o cos napier....! Po jakiejs chwili zaczyna pracowac prawidlowo ale przy wiekszych obrotach słychac ze tez klekocze. Ten problem u mnie zaczoł sie w momencie gdy zapaliła sie kontrolka cisnienia oleju. Wymieniłem pompe oleju wyczysciłem smoka silnik zaczoł pracowac ciszej ale przy odpalaniu mam tak jak u ciebie! Przytarty silnik ? Bo co ma napinacz do cisnienia oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie Wy w 1.8T może zawór wysokiego ciśnienia oleju montowany z zewnątrz do głowicy?

http://a4-klub.pl/2-0-219/2-0-alt-halas-rozgrzaniu-silnika-269146/index7.html#post4217413

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywala mi ciśnienia oleju, ciśnienie oleju mam w porządku (sprawdzane kilkakrotnie), musi być walnięty sensor oleju, czasami wyskakuje min oil, a wszystko zaczęło się po założeniu gwintu na samochód :D heh, kupiłem nowy napinacz łańcucha za 110 funtów, dziś albo jutro powinien być założony, dam znać czy pomogło.

@Dajmon

Szczerze to nie mam pojęcia :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz cały zestaw łańcuch, napinacz i uszczelki czy tylko sam napinacz, łańcuch i uszczelki to już niewielki koszt w porównaniu do napinacza i roboty bo jest co robić. Moja rada rób całość bo będziesz robił dwa razy, szkoda kasy i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napinacz, część zaniosłem już do mechanika >.< więc sam już nie wiem :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmie pokrywę to będzie widać jak łańcuch, czy ma luzy, czy pokrywa i głowica w torze łańcucha ma rysy, uszczelki obowiązkowo bo będziesz miał cały tył zalany i będzie kapać ze skrzyni, łańcuch poniżej 200 zł wymienisz komplet i spokój na następne 150-200 tyś. Robota pewnie więcej niż łańcuch. Dodatkowo powinieneś kupić nową uszczelkę pod pokrywę chyba że masz w miarę świeżą to można próbować, a mechanior nic ci nie mówił :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmie pokrywę to będzie widać jak łańcuch, czy ma luzy, czy pokrywa i głowica w torze łańcucha ma rysy, uszczelki obowiązkowo bo będziesz miał cały tył zalany i będzie kapać ze skrzyni, łańcuch poniżej 200 zł wymienisz komplet i spokój na następne 150-200 tyś. Robota pewnie więcej niż łańcuch. Dodatkowo powinieneś kupić nową uszczelkę pod pokrywę chyba że masz w miarę świeżą to można próbować, a mechanior nic ci nie mówił :kox:

$T2eC16RHJG!E9nm3qVtqBQ71OkCcf!~~60_12.JPG

Niestety gdy pomyślałem o wymianie łańcucha było już za późno bo samochód był prawie złożony :<

Kupiłem nowy łańcuch + 2 uszczelki do napinacza (koszt 155 zł), mówił o uszczelce jednak nie miałem jak jej kupić, koszt uszczelki to 150zł (oryginał), zamówiony, czekać aż przyjdzie.

$T2eC16hHJHoE9n3KhWyOBR,WF)80Uw~~60_12.JPG

$_12.JPG

$_12.JPG

Wymieniłem olej z 5w30 na 5w40... filtr oleju, przed tym silnik był czyszczony w środku.

Problem po wymianie nie ustąpił :kwasny: dalej to samo, nie mam zielonego pojęcia co to może być, napinacz nowiutki

https://www.youtube.com/watch?v=yro-EK1sBfQ&feature=youtu.be

tutaj zdjęcia starego napinacza:

20140513_171917.jpg

20140513_171932.jpg

20140513_171942.jpg

20140513_171955.jpg

20140513_172005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=LycE0h4kNQ0&feature=youtu.be



Nie wiem co to może być panowie ;( Znajomy (mechanik) dawał sobie dwa palce uciąć że to napinacz łańcucha, powiedział że łańcuch nie był rozciągnięty czy coś.

Sam już nie wiem, jakieś pomysły co to może być innego? pompa oleju? Czy jaki ch^#...

dźwięk słychać tylko na wolnych obrotach aż do 2150 +- ;/ Zaraz pójdę nagrać kolejny filmik może bardziej zlokalizuję skąd wydobywa się dźwięk... Załamka, 280 funtów za wymiane oleju, filtrów, płukanie silnika, napinacz i jego wymianę :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźny łańcuszek? Za bardzo rozciągnięty i napinacz nie jest w stanie go naciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem forum audizine w poszukiwaniu podobnego problemu. Pisali że to może być też pompa oleju która nie daje ciśnienia takie jakie powinno być by naciągnąć łańcuch czy coś takiego i na niższych obrotach może latać, znajomy powiedział że założy łańcuch i uszczelki po kosztach. No masakra jest jeździć przez 1.5 tygodnia na rowerze do pracy 10 km w obie strony pod górkę :<

Włosy z głowy sobie wyrywam i zastanawiam się co to może być. W polsce nie miał bym szansy na utrzymanie tego samochodu przy takich cyrkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...