Masz konkurs Piotrek, specjalnie dla Ciebie kolego
https://www.facebook.com/strefablasku/photos/a.1632482273686820.1073741858.1564270280508020/1770160136585699/?type=3&theater
Akcja zimowa pewnie będzie jak zwykle
Oferta tutaj:
http://strefablasku.pl/przygotowanie-auta-do-zimy/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trafiło się następne Audi A4
Z radością prezentuję efekt pracy przy Audi A4 B8 w wersji Avant. Projekt włącznie z lakierowaniem pochłonał 2 tygodnie pracy.
Na pierwszy ogień poszło lakierowanie zderzaka maski i lusterek. Problemem były brzydko wyglądające odpryski na lakierze oraz lampach. Moj lakiernik zajął sie malowaniem, a ja lampami.
Po pierwszym etapie prac zaczał juz detailingowe szaleństwo.
Cała operację zacząłem od bardzo zadbanego wnętrza. Zadbanego ale nie idealnego
Następnie pełny detailing na zewnątrz, pełna korekta lakieru i zabezpieczenie powłoką ceramiczną F1 Williams Ceramic Coat 9h+
Oczywiście jak zwykle zrobiłem za mało zdjęć
Zapraszam do prezentacji - w miare możłiwości bede opisywał zdjęcia zeby było wiadomo o co chodzi
Go!
Finalnie auto prezentuje sie tak:
Kilka zdjęć auta przed pracami:
poniżej znajdziecie jak przebiegała praca by taki efekt osiągnąć
pierwsze mycie - prewash z miksu piany i szamponu shiny garage
]http://i1368.photobucket.com/albums/ag181/sivyzse/a4%20b8%20Michal/IMG_7267-7_zpsvqbn7s7z.jpg]
Po pierwszym myciu i usunięciu wiekszości zanieczyszczeń w sposób chemiczny czas wziąc w rączkę glinke i dogłębnie oczyścić lakier.
Moja ulubiona część z zakresu full detail czyli wymycie nadkoli i felg z kazdej strony
dalej mycie silnika zeby finalnie ładny i zadbany silnik tworzył fajną, świeżą całość
Standardowo juz zdemontowane wygłuszenie maski i wyprane ekstraktorem by niepotrzebnie nie przemaczac by nie gniło
Wspomniane wcześniej reflektory zostały w miare możliwości zregenerowany i wiekszośc odprysków udało sie usunać. Nie chciałem robic na 100 procent zeby nie osłabiać nadmiernie plastiku.
Coś na co zwracam szczególną uwage, osad na krawedziach szyb
Etap przygotowawczy w okrojonej wersji zdjeciowej ale prosze mi wierzyć bite 12 godzin mycia wszystkiego i mozemy przechodzić do dalszego etapu.
zacząłęm od wnętrza:)
W dużym skrócie - Zdemontowałem fotele przednie, kanape tylną. Wyprałem i wysouszyłem podłogę podsufitke i boczki materiałowe.
Wszystkie elementy plastikowe zostały oczysczone przy pomocy apc z koch chemie i zabezpieczone UV blokerem od #Williams. Elementy skórzane wyczysciłem środkami colourlock i zabezpieczyłem leder versiegelungiem.
Ponadto oczyszczoen wszystkie uszczelki, gumki zakamrki itd. Nie wspomne juz o szybach co wydaje sie byc oczywistym
kilka fotek
finisz
Na zakończenie prac wewnątrz dodam tylko , ze zmieniłem porysowaną gałkę s-line na nową gałkę s-line
PRZECHODZIMY DO ETAPU ZEWNĘTRZNEGO
Pierwsza rzecz jaką zrobiłem to usunałem z przdniego grilla badziewne efekty tureckiego tuningu w postaci pochromowanych vinylowych paseczków przyklejonych we wnękach grilla aaaa bleeeee
Następna rzecz to zmieniłem wypiaskowany emblemat s-line na nowy
Kolejna rzecz, wyczysciłem przedni emblemat audi
Dalej to juz demontaż emblematu pierścieni z tyłu oraz jego szczegółowe oczyszczenie i wypolerowanie aby na koniec przykleić go pięknego błyszczącego. No i oczywiście zrobić korekte lakieru pod nim
Wrzuce z djecie z całego procesu od doklejenie do przyklejenia tutaj
OK, zaczynam korekte lakieru od tylnej klapy
Okleiłem wnetrze bagażnika zeby nie napruszyć pyłu do środka
Kombinowanie z oklejaniem powierzchni tak zeby na przetłoczeniach zrobić skuteczną korektę ale nie przepalic nigdzie lakieru. Krótko mówiąc z 5-6 rzy przyklejana tasma w róznych miejscach zeby idealnie wypolerować każdy fragment
Zaczałem korekte od tylnej klapy póki byłem pełny energii hehe
korekta lakieru ciąg dalszy..
Tylne lampy - korekta zarysowań
Korekta słupków piano black!
Troszkę słońca wpadło przez szybke ;P
Jeszcze drobny detal czyli te fajne nakładki chromowane na wentylki przepolerowane
CZAS NA APLIKACJĘ POWŁOKI CERAMICZNEJ WILLIAMS CERAMIC COAT 9H+. Zabezpieczyłem nią lakier, chomy, słupki piano black oraz lampy przód i tył. Plastikowe elementy zewnętrzne przykryłem powłoką MAx Protect.
Pre Clean stanowi dodatkowe odtłuszczenie i podkład pod aplikacje powłoki ceramicznej
Po tym aplikacja pierwszej i drugiej warstwy powłoki ceramicznej
Po 2 godzinach aplikuję druga i czwartą i piątą warstwe powłoki ceramicznej w postaci top coat. Powłoka ta stanowi ochronę dla tej pierwszej a poza tym nadaje między innymi śliskość, hydrofobowośc i niespotykany połysk
Zdjęcie poglądowe zestawu powłoki
Aplikacja powłoki Max Protect na plastikowy dyfuzor zderzaka
Chyba przeoczyłem wstawienie tego djęcia wnęki drzwi Pozostałem wneki wygladały podobnie
Na tym koniec i zapraszam do obejrzenia zdjęć auta z zewnątrz.
Dzięki za poświecony czas koledzy