Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fafa61

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fafa61

  1. fafa61 odpowiedział(a) na jarfab0511 temat w 2.0TDI
    500km? wystarczy ,że po wymianie zrobisz rundę koło domu i już olej będzie czarny, tak jak wyżej napisali m.in to sadza. Nie przejmuj się tym ,"ropniaki" tak mają, stare /nowsze ect ...
  2. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w Audi A4 B7
    skrzynia 6-bieg
  3. fafa61 opublikował(a) temat w Audi A4 B7
    Witam, potrzebuje szybko podpowiedzi , musze kupić rozrusznik do swojej brd, z info wiem ze potrzebuje część o numerze A4 B7 2.0TDI 03G911023 i teraz pytanie czy jak kupie 03G911023A czy będzie pasował?, Jak wrzucam w wyszukiwarke wyskakują jedne i drugie.
  4. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Znam powod swojego slabego dolu, okazalo się,że mam coś z dpf-em .Kilka dni temu podczas jazdy autem zaczęło szarpac, przerywać, słyszalny bardzo swist z okolic turbo-przy schodzeniu z obrotów. Po czym zapalila sie kontrolka dpf.Jak dokonczylem proces do konca auto jakby odetkalo sie,ustal swist i od tego momentu start turbo mam od 2300/2500 obr/min. Tylko zastanawia mnie fakt,dlaczego wczesniej nie wywolal mi tego procesu. Doslownie nie te auto.Teraz ,bardziej nasuwa mi sie mysl aby wywalic ten szajs Za tydzien bede mial wydruk z hamowni. Bo ustawiam sie na pełną diagnostyke we Wrocławiu Grzesiek,pamiętasz jak pytalem sie ciebie o pewien swist z okolic turbo ,i towarzyszacy temu lekkie szarpanie plus większą czulosc na gaz.to chyba byl oowod ze ja zbyt wiele razy przerywalem proces statycznego wypalania i nagromadzilo sie i .....,ale dlaczego jak bylem ostatnio w aso nie wyczaili mi tego problemu
  5. fafa61 odpowiedział(a) na bolus1981 temat w 2.0TDI
    Jakby tak robic to za swoja kase to wyszło by chyba z 6/7 tys.Ja bym po takim remoncie motorowki zostawil sobie to autko.Mi w swojej brd po awarii urwanej klapki kolektora ssącego wyszlo prawie 4k. I nie zamierzam go teraz oddawac komus ,jak mam jeszcze pewnosc ze auto zostalo solidnie zrobione.
  6. fafa61 odpowiedział(a) na melisario temat w 2.0TDI
    jaką dopasowałeś głowicę, jaki kod silnika?
  7. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Piotrek teraz mam nowa tzn zregenerowana i nadal dolu nie ma.tzn start od 2800 tak jak opisywalem wyzej
  8. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Nie poddalem sie, i pociagne ten watek z dof-em.tylko ten warsztat dzisiaj mnie troche zniechecil.Czulem w kosciach ze by ze mnie zdarli max...., ale tak na marginesie to maja jako nieliczni w dolnoslaskim hamownie.-temat do ogarniecia na spokojnie dla mnie.Dzisiaj czytalem jeden watek ze slabym odpalaniem po nocy zwlaszcza z 2.7 forum i jeden koles pisze i pyta czy zle palenie moze miec podloze w zabitym dpf-ie Piotrsob1 Przesyłam zdjęcie wirnika , chodzi mi o te deformacje na samym dole łopatek , są powyginane, i to one powodują szum taki ,a opisywałem kiedyś w wątku ...hałas z okolic filtra powietrza. http://www.directupload.net/file/d/3774/52c5vz49_png.htm Czy ma ktos brd z okolic Wrocka,chcialbym porownac pewne rzeczy z moja.Bede wdzieczny jak ktos poswieci mi godzinke.
  9. Poczytaj sobie, tego na forum jest na kilka nocy.Mylisz troche modele /silniki / i vw z audi.
  10. Jak jeździłeś 150..a następnie przestrojoną na prawie 190 kucy... to jak przesiądziesz się do B6-130 km, albo B7 140 km, to szału nie będzie. Poszukaj w dobrej kondycji BRD,
  11. fafa61 odpowiedział(a) na julio4350 temat w 2.0TDI
    Mi ostatni tez czesto załącza mi sie tryb wypalania , i w serwisach zawsze pytaja sie czy jeżdżę na oleju z norma do Dpf-a, to chyba bodajże 506.....,
  12. nagraj ten dźwięk ,ja w swojej brd 170 KM tez miałem dość mocno słyszalny dźwięk / szuranie chrobotanie z okolic filtra /turbo. Kiedys założyłem nawet taki wątek z takim tytułem .Najczęściej słyszalne przy schodzeniu z obrotów. I powodem tego jest ...turbo, po regeneracji u mnie jest prawie niesłyszalne. Turbo w 170 ma już tak.
  13. fafa61 odpowiedział(a) na Brdm temat w 2.0TDI
    Kilka miesiecy temu opisywalem taki sam watek w swojej brd. Tez brala mi coraz to wiecej.bylo najpierw litr na cykl potem poltora i tak tendencja w gore i wyobraz sobie ze zmienilem olej.Przestalem lac Castrola i leje duzo lepszy i co najwazniejsze nie ma on nic wspolnego znnaszym krajem. W twoim przypadku to nie bedzie to ale miej to na uwadze jak jezdzisz na Castrolu.
  14. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Tak.turbo mam juz po regeneracji.Mam swiadomosc ze regeneracja to nie to co uzywka ale wiem ze ma nowe czesci Melleta.Zdjecie faktycznie mialem wrzucic .i zrobie to dzisiaj wieczorem.tego wirnika od strony spalin. Tzn regeneracja to nie to co nowa.-tak mialo byc
  15. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Panowie, nie ma już pomysłów , i brak mi cierpliwości. Mam problem z wielkim brakiem mocy z dołu w swojej BRD. Turbo ciągnie dopiero od 2800 obr/min. Sprawdzałem już wszystko co nasuwało mi się na myśl. Byłem w nawet w serwisie ASO , i po całym dniu ich kontroli nic mi nie pomogli.(spra. m.in ciśnienie paliwa w pompie, przepływke , spradzali i wgrywali nowy soft, ciśnienie doładowania, odpinali dpf-a, spra. mape wtrysk. Autko mam od roku i problem był od samego początku. Wtryski po akcji i nowe turbo w miedzy czasie. Po kilku wskazówkach od Grześka z naszego klubu szedłem w kierunku EGR-a, dzisiaj nawet go podnieniłem na inny. I szok dalej nic. Auta z dołu prawie nie ma , dopiero przy 2800 obr/min dostaje kopulca ze mało motorówki nie wyrwie. Już zaczynam chyba się poddawać .Jakby ktoś miał jakiś kierunek, z góry dzięki. Dzisiaj przypadkiem w jednym z Wrocławski warsztatów o nazwie- e-tronic chcieli mi już grzebać w DPF-ie ale już zrezygnowany nie zgodzilem się bo następne kilka stówek pewnie był bym w plecy- bez rezultatu. NIe wiem czy to ma związek z tym co napisałem ale mam -zaznaczam nieraz problem z paleniem rano. Czasami pali od przysłowiowego kopa , a czasami kręce długo i zachowuje się jakby paliwo mu się cofało. W między czasie korygowałem synchr. rozrządu. Po tej operacji autko przez kilka dni paliło oki , a po jakimś czasie znowu ...raz pali oki , a raz łapie znowu na samym końcu.
  16. fafa61 odpowiedział(a) na melisario temat w 2.0TDI
    Poczekaj jak odpisza inni ,ale wydaje mi sie ze powinienes szukac tylko tej samej od brd
  17. fafa61 odpowiedział(a) na melisario temat w 2.0TDI
    Grzesiek, no niby zadna ale pytam z czystej ciekawosci, mam ten sam motor i niedawno podobne z nim przejscia.
  18. fafa61 odpowiedział(a) na melisario temat w 2.0TDI
    Rozwin watek,cala popekana.Rozumiem,ze oddales ja do zakladu na pomiar szczelnosci.Gdzie znalezli pekniecia,i co przyczynilo sie do tych jak piszesz licznych pekniec.Jak dlugo jezdzisz ta brd?
  19. fafa61 odpowiedział(a) na bolus1981 temat w 2.0TDI
    ja w swojej BRD w ostatnim momencie zauważyłem ,że szpilka wykręca się powoli sama. A zaczęło się tak, urwała mi się klapka z kolektora ssącego zassało ja i wpadła do czwartego gara i.... miałem silnik do roboty, planowanie głowicy części robota 3,5 k. A szpilkę mechanik dosłownie palcami wykręcił , ale jak skręcałem motorówkę to przerobiłem szpilkę na 1.9 .
  20. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Oki, nagram taki filmik.A wiesz ze wiem juz od czego idzie takie syczenie, chrobotanie/szum powietrza z okolic turbo przy schodzeniu z obrotow.to wirnik od strony spalin w turbinie.potem wrzuce zdjecie i pokaze, lopatki przy samej gorze wirnika odksztalcone nawet lekko tna tak spaliny ze oddają taki odglos
  21. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Nie zrobilem tego wcześniej, myślisz ze moglem to przeoczyc i teraz sie zemscilo .czy to juz po fakcie.Jak zdejmowałem turbo tersx nie znslem nic Napisz co ustalisz o slabym dole w brd.badasz ten temat i jestem ciekaw co rozkminiles w tym temacie
  22. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Grzesiek , wygląda to tak do 3000 obr/min jedzie słabo a potem........dostaje takiej kur......cy ze mało głowy nie urwie. Mechanik podejrzewa ze możliwe ze kawałek tej klapki wpadło do turbo i szkodziło te małe łotaki-może pozginały się . Poza tym autko po odpaleniu pracuje jak najbardziej oki, wydaje mi ie ze lepiej i ciszej niż przed awarią. Z pompkami nic nie było robione, gwarantuje, żadnych szczotek itp....
  23. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Witam W tamtym tyg. odpaliłem motorówke i.... zalany valvolinem + kpl filtrów ( bez powietrza i kabiny ) 260 zł Szczelnośc głowicy 60 zł Frezowanie gniazd + szczelnośc zaworów 260 zł Planowanie głowicy 56 zł Demontaz mycie weryfikacja , wymiana i werifikacja uszczelniaczy zaworów 100 zł Uszczelniacz 2x 45 zł Zawór 2x 30 zł Mycie kolektora ssącego 85 zł Nowy kolektor ssący 1 x JIM BEAM- od kolegi z serwisu Nowe oringi wtryskiwaczy 530 zł Koszt robocizny + uszczelka pod głowice + cała drobnica do składania motorówki 1500 zł wyszło 3000 tyś Ale mam poważniejszy problem, po odpaleniu okazało się ze turbina nie chce się wkręcać z dołu, dopiero w okolicach 3000 obr/min dostaje kopa ...że głowe urywa. Co to może być. Zdemontowałem turbo dzisiaj i jutro zawiozę do weryfikacji. Zaznacze że nIe ma żadnego błędu . Wiem ,że BRD maja taki słabszy dół ale nie od 3000 obr/min, co myślicie . Ten świst co opisywałem kiedyś z okolic turbo/filtra powietrza jest dużo głośniejszy. Wygląda to tak jakby turbo przycinała się , zawieszała , tzn od dołu nic...a w okolicach 3000 obr dopiero dostawała kopa. Zawór N75 był m.in weryfikowany, wszystko posprawdzane miałem i dlatego zostało mi spr. turbo.
  24. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    Dzieki za info.niebawem sie odezwe.
  25. fafa61 odpowiedział(a) na fafa61 temat w 2.0TDI
    właśnie nic, na zdjęciu troszkę odbija swiatło i wygląda jakby była wielka rysa, ale jest calutka, To czy wystaje pod względem innych -sprawdze Zawory mam dwa uszkodzone mocniej ssący słabiej wydechowy, na ssącym jest nawet lekke ukruszenie tzn zranienie -cos wtym stylu. Ale dwa do wymiany.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.