Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Poważny i dziwny przypadek


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jechalem sobie spokojnie po deszczu,byl przejazd na ktorym hamuje jechalem powoli i powoli tez hamowalem,ABS zaczal bardzo mocno kopac(jak by bylo -20 na lodzie) nastepnie na 3 przyspieszam efekt jakby sie slizgal obroty rosna co dziwne predkosc tez czuc bylo ze mieli podczas jazdy na 4tak samo.To nie sprzeglo,bo obroty jak i predkosc rosly a nie ze obroty rosna a predkosc stoi.Przejechalem pare km.Zgasilem obejrzalem wracalem i juz wszystko OK.Sprawdzalem sprzeglo 5bieg pod gore 4osoby na pokladzie gaz na max.Nic sie nie slizga wszystko OK.Prosze o podpowiedzi.PrzegluB??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego napisz swouj problem jeszcze raz i z sensem bo nie mozna cie zrozumiec... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie mozna.Jechalem samochodem jak zawsze,jest przejazd nie chce przez niego przeleciec tylko przyhamowac i delikatnie przejechac,to ABS sie wlaczyl,mowie moze slisko jest.Wrzucilem 3bieg dodaje gazu a kola lub kolo zaczyna buksowac(jakbym palil gume) predkosciomierz idzie takze to nie sprzeglo.Na 4biegu tak samo(dodam ze bylo to po deszczu).Przejechalem pare km zatrzymalem sie odpalilem,wszystko ok,potem juz to nie wystapilo,ale w tym swiecie rzeczy same sie nie naprawiaja.Dodam ze efekt slizgania byl jak ABS sie wlaczal(a kopal chyba najmocniej jak potrafi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś było rozlane na przejeździe jakas ropa,olej... woda to zakryła...wjechałes w to 1 kołem i moze stąd te herezje.

bo jesli by sie cos skopało w skrzyni czy półosie to by był jakiś hałas,chrobotanie, przeskakiwanie...

majkel_majki aquaplaning wystepuje przy sporej predkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoToM, niekoniecznie, wystarczy odpowiednio głęboka woda i zużyte lub kiepskie opony żeby stracić przyczepność nawet przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym piszesz przy niewielkiej predkosci czy przy ruszaniu to jest tylko wina kiepskich opon lub zerwanie przyczepnosci za wzgledu na wysoki moment obrotowy...

a aquaplaning nastepuje przy duzej predkosci... :)

sadze ze kolega wjechał w jakis olej lub cos innego sliskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym piszesz przy niewielkiej predkosci czy przy ruszaniu to jest tylko wina kiepskich opon lub zerwanie przyczepnosci za wzgledu na wysoki moment obrotowy...

A niby na skutek jakiego zjawiska te kiepskie czy zużyte opony zrywają przyczepność :wink4:? Duża prędkość po prostu zwiększa ryzyko aquaplaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie mowcie,bo jechalem z tym pare km tam nic nie bylo rozlane.Chrobotanie bylo ciagle jak go kupilem, i nieraz jak bym slyszal przeguby.Ja mam serie.I niemozliwe zeby na 4biegu przy 80km/h mielil kolami to nie jest bolid kubicy.Bylo w nim takie brzeczenie cholera wie co to,tylko na dziurach,wybiciach itp[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2010, 12:20_________________________________________________Dodam ze ja nie ruszalem,tylko to podczas jazdy.Opony mam dobre i mam 215/45/18 i nigdy nie stracilem na nich przyczepnosci.Wiec to nie to napewno cos z napedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżko a poodkrecaj sobie przeguby wewnetrzne i sprawdź jak wygladaja frezy... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...