Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Tuning i chiptuning za niewilelkie pieniądze...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam od niedawna a4 b5 1.9 afn 110ps, i chciałbym w niedługim czasie wzmocnić moje autko. Jeżdziłem 5 lat passatem b5 ahu 90ps i zbierał się o niebo lepiej od a4. Wspomne tylko że a4 ma 160tys km orginal, a passat 350tys.

Czy można włożyć wtryski od 2.5tdi r5(transporter lub stare a6)?czy są to te wtryski podnoszące moc(216)?

A czy te wtryski plus chip nie szkodząc silnikowi, wyciągnęły by z niego ok 150ps?

przede wszystim ile trzeba by było zainwestować w takie zmiany i czy warto??? :hi:

Opublikowano

było :szukaj:

i o osiągach i o przyrostach i o kosztach

zobacz sobie w wykresy po modyfikacjach

Opublikowano

Mam od niedawna a4 b5 1.9 afn 110ps, i chciałbym w niedługim czasie wzmocnić moje autko. Jeżdziłem 5 lat passatem b5 ahu 90ps i zbierał się o niebo lepiej od a4.

to albo pasek byl po mocnych modach albo Twoje A4 nie trzyma serii ... i proponuje najpierw sprawdzic czy wszystko z A4 jest ok a potem myslec o modach ...

Opublikowano
  • Autor

sprawdzone, wszystko git ale brakuje mocy z dołu. dlatego pytam

Opublikowano

sprawdzone, wszystko git ale brakuje mocy z dołu. dlatego pytam

AFN ma mocniejszy dol [czyt.moment] niz AHU ...

Opublikowano
  • Autor

to jaki klops musiałbym przygotować na wtryski i program tak na tiptop??

Opublikowano

to jaki klops musiałbym przygotować na wtryski i program tak na tiptop??

kto Ci sprawdził dokładnie to auto? nie ma opcji żeby pasek ze słabszym silnikiem jechał lepiej :)

Opublikowano
  • Autor

dobre majstry od chylińskich(kiedyś aso), a poza tym jeżdziłem innymi afn i chodzi tak samo. pasek chodził tak jak pasek 116km w automacie. brakuje mi tego i pytam o wirusa i wtryski. ile i czy warto w takim zestawie??

Opublikowano

masz cos nie tak, skoro porównujesz 90km do 116km, a 110 skreslasz jako najsłabszy :gwizdanie:

Zrób logi i wrzuc na forum i po sprawie

Opublikowano
  • Autor

9o pochodziła z Holandii i najprawdopodobniej ktoś w niej coś modyfikował. a "zrób logi" dla nowicjusza? amator jestem. ale a4 mam 16otys km orginal w wypasach i stanie lala, jeżdzi ale...

Opublikowano

jak ma byc najtaniej i najwiekszy przyrost to sam soft jest tym czego szukasz ...

Opublikowano

Ja właśnie majstruje ze znajomym mechanikiem nad mocą w AFN i na samej elektronice podciągnął mi moc do 145KM więc po co ingerować w silnik?

Opublikowano

Ja właśnie majstruje ze znajomym mechanikiem nad mocą w AFN i na samej elektronice podciągnął mi moc do 145KM więc po co ingerować w silnik?

No tak, lepiej wstawić opornik :decayed:

Opublikowano

Ja właśnie majstruje ze znajomym mechanikiem nad mocą w AFN i na samej elektronice podciągnął mi moc do 145KM więc po co ingerować w silnik?

a skąd wiesz że do 145 :mysli:

Opublikowano

Ja właśnie majstruje ze znajomym mechanikiem nad mocą w AFN i na samej elektronice podciągnął mi moc do 145KM więc po co ingerować w silnik?

DOBRYM programem tyle idzie zrobić, ale jeśli to był opornik czy inne "mistrzostwo" to nie czaruj się że masz 145ps, poza tym zwiększanie dawki nastawnikiem czy rezystorem powoduje wzrost mocy bez kontroli nad przebiegiem momentu i druga sprawa że spalanie jest mocno nieefektywne.

Opublikowano

Szczerze? Powiecie, że głoszę herezje, ale: Ma być po taniości - wstaw opornik na pompę i na map sensor. Większe doładowanie, większa dawka, większa moc. Fakt, trochę większe spalanie oraz dziwna charakterystyka momentu, jednak u mnie jest zwykły przełącznik i do wyprzedzania jak znalazł. Skutków ubocznych brak.

Opublikowano

Silnik jako że troszkę już przejechał, najpierw został wyregulowany w stylu dawka paliwa,zapłon a później V-Tech Kraków i wgranie softu, mam wydruk z hamowni: 147KM bez jakiegoś badziewia w stylu oporniki czy inne. Wgrany całkiem nowy soft i przystaw się któryś :naughty:

Opublikowano

Silnik jako że troszkę już przejechał, najpierw został wyregulowany w stylu dawka paliwa,zapłon a później V-Tech Kraków i wgranie softu, mam wydruk z hamowni: 147KM bez jakiegoś badziewia w stylu oporniki czy inne. Wgrany całkiem nowy soft i przystaw się któryś :naughty:

phii mało :polew:

Opublikowano

dosyc optymistyczne to 147 PS z seryjnego AFN-a .... no ale wazne ze auto dostalo wigoru ...

Opublikowano

Ja właśnie majstruje ze znajomym mechanikiem nad mocą w AFN i na samej elektronice podciągnął mi moc do 145KM więc po co ingerować w silnik?

ciekaw jestem,co takiego zrobił? :mysli: i skąd wiesz,że właśnie 145?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.