Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjność Audi


Norbi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wrazenie,ze nasz ulubiony koncern daje coraz bardziej d... Spotkalem mianowicie dzis goscia ktory chyba dosc nieswiadomie wybil mi z glowy mysl o zmianie B5 na B6. Ale do rzeczy. Dlaczego pisze tutaj o jego przypadlosciach, a to dlatego ze awarie ktore go spotkaly dotyczyly wlasnie tych podzespolow o ktorych mowa tu byc powinna. Zakupil autko w salonie w 2002. Piekny jak dla mnie avancik w czarnym kolorze, srebrne relingi i silniczek tez szanowany bo 1.9 AWX. Od tamtej pory wymienil przeniesienie napedu, trzy lozyska w koleczkach , skrzynie biegow i wiele rzeczy ktorych nie potrafie wymienic bo bylo tego sporo, a pamiec to ja mam dobra, ale no.... wlasnie cos tam dalej bylo.Gdyby nie wiekszosc na gwarancji zostawilby juz w ASO ponad 20 tysi!!. Rok pozniej kupil 2 Hondy, Acord i C-RV i w tych oto autkach nic doslownie nic mu sie nie dzialo. Poprostu paliwo i przeglady i tera to juz k... nie chapie. Wiem, ze Audi , Mercedes i nie wiem czy rowniez BMW maja tzw. optymalizacje kosztow i zaczeli robic totalny kicz techniczny opakowany w za***isty materjal wykonczeniowy. Wku... mnie to do lez, bo co mam niby po 6 Audicach jakiegos japonca kupic, tak by wypadalo. I jeszcze cos, mam znajomego w niemczech ktory sprowadza mi moje niunki i on tez jest (byl)fanem Audi. Mowie mu o calej sytuacji , a on na to, ze sprzedaje swoja A2 jak tylko odbierze ja z serwisu bo juz w sumie od kupienia spedzila tam 3 MIESIACE!!!!! Powiedzial, ze to ostatnie jego Audi. I jeszcze prosba na koniec do posiadaczy B6, moze opiszcie po krotce swoje przygody, mopze jest jeszcze dla mnie jakas szansa na nie wykopanie z mojego zycia tych czterech pierscieni. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze prosba na koniec do posiadaczy B6, moze opiszcie po krotce swoje przygody, mopze jest jeszcze dla mnie jakas szansa na nie wykopanie z mojego zycia tych czterech pierscieni. Pzdr.

Prze rok jazdy absloutnie nic się nie popsuło.Wymieniłem tylko olej , filtry i śmiga aż miło.Poprzedni właściciel też nie miał z nią problemów.Nalatane ma 79 000 i wszystko ok :) Poprzednią A4 użytkowałem przez ponad 8 lat i nie miałem najmniejszego problemu poza wymianą 2 wachaczy i dlatego kupiłem B6.

P.S

Może koleś trafił na jakiś felerny egzemplarz :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nadzieje ze odpiszesz mister Hugo. i wlasnie takiej odp, szczerze mowic oczekiwalem , ale cos w tym co pisalem musi byc skoro takie kwiatki wychodza. Ja szczerze mowiac tez mialem duzo mniej klopotow z B4-kami niz z A4-mi. Wpadnij w koncu do wawki, z checia bym obejrzal i przejechal sie tym Twoim "ścierwem" :wink: Ładnie sie prezentuje w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawce będe w tym miesiącu bo musze skoczyć do Marka na hamowanko przed wgraniem programu mojego ziomka CTV :mrgreen: :twisted: Dam znać wcześniej to moze się załapie na spocik

P.S

To w avatarku to S4.Ja mam teraz zwykłą serie na 15" :lol:

Jak to mówią "Największą wadą Audi jest jego poprzedni właściciel" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "Największą wadą Audi jest jego poprzedni właściciel"

Tez mowia - Jak szanujesz tak masz :mrgreen: Audiczka tez potrzebuje milosci :oops: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak bedziesz lecial do Marka to daj znac. Mam przestawiona dawke paliwa na pompie na maksymalna, to moze wybralbym sie z Toba na poprawe sofcika :mrgreen: Niech dodmucha moze troche. Tylko jak znowu mnie zobaczy to chyba mnie wykopie. Troche nazawracalem mu d*py jakis czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wypowiadam się wiele swoją Audiczkę ujeżdżam ponad 3 lata,kupiłem ją jak miała 3 miechy i 9000 km,teraz mam 60000 i do tej pory zmieniłem obie postojówki z przodu,i od stopu z tyłu i to wszystko,wcześniej miałem BMW 320 rok 99 i szkoda pisać poza silnikiem całe auto to niewypał,a o AUDI co tu pisać auto pierwsza klasa B6 jest poprostu SUPER!PICT1596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wypowiadam się wiele swoją Audiczkę ujeżdżam ponad 3 lata,kupiłem ją jak miała 3 miechy i 9000 km,teraz mam 60000 i do tej pory zmieniłem obie postojówki z przodu,i od stopu z tyłu i to wszystko,wcześniej miałem BMW 320 rok 99 i szkoda pisać poza silnikiem całe auto to niewypał,a o AUDI co tu pisać auto pierwsza klasa B6 jest poprostu SUPER!Obrazek

mozesz mi napisac co jest niewypałem w E46 ?? Kolega ma 330 D i szczerze to dla mnie jest to super auto-szkoda ze BMW tylko :mrgreen: ,pewnie miales tez jakis felerny egzemplarz,a co do awaryjnosci to wszystko zalezy jaki egzemplarz zakupisz i jak uganiał auto poprzedni właściciel,byly juz tu takie poj.... na forum co wydzierały pape na forum ze A4 to nie na polskie drogi,ze im wiatr szumi przy 150 km/h,ze co chwile naprawiaja,jasne jak ktos kupuje okazje Tdi z 99 za 22 tyś to pozniej doklada drugie 10 tys żeby wogole jakos auto jezdziło......Nie wierze w super okazje z Niemiec :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu super bryczka :) Mi jeszcze wszystko działa tylko Audi ma problem z kołami 2 masowymi to tyle z wad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi napisac co jest niewypałem w E46 ??

A co powiesz na to , że według raportów awaryjności E46 jest na 126 miejscu na 128 mozliwych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi napisac co jest niewypałem w E46 ??

A co powiesz na to , że według raportów awaryjności E46 jest na 126 miejscu na 128 mozliwych :lol:

To że juz sam nie wiem,znam użytkowników tego modelu i jakos nikt specjalnie nie narzeka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wrazenie,ze nasz ulubiony koncern daje coraz bardziej d... Spotkalem mianowicie dzis goscia ktory chyba dosc nieswiadomie wybil mi z glowy mysl o zmianie B5 na B6. Ale do rzeczy. Dlaczego pisze tutaj o jego przypadlosciach, a to dlatego ze awarie ktore go spotkaly dotyczyly wlasnie tych podzespolow o ktorych mowa tu byc powinna. Zakupil autko w salonie w 2002. Piekny jak dla mnie avancik w czarnym kolorze, srebrne relingi i silniczek tez szanowany bo 1.9 AWX. Od tamtej pory wymienil przeniesienie napedu, trzy lozyska w koleczkach , skrzynie biegow i wiele rzeczy ktorych nie potrafie wymienic bo bylo tego sporo, a pamiec to ja mam dobra, ale no.... wlasnie cos tam dalej bylo.Gdyby nie wiekszosc na gwarancji zostawilby juz w ASO ponad 20 tysi!!. Rok pozniej kupil 2 Hondy, Acord i C-RV i w tych oto autkach nic doslownie nic mu sie nie dzialo. Poprostu paliwo i przeglady i tera to juz k... nie chapie. Wiem, ze Audi , Mercedes i nie wiem czy rowniez BMW maja tzw. optymalizacje kosztow i zaczeli robic totalny kicz techniczny opakowany w za***isty materjal wykonczeniowy. Wku... mnie to do lez, bo co mam niby po 6 Audicach jakiegos japonca kupic, tak by wypadalo. I jeszcze cos, mam znajomego w niemczech ktory sprowadza mi moje niunki i on tez jest (byl)fanem Audi. Mowie mu o calej sytuacji , a on na to, ze sprzedaje swoja A2 jak tylko odbierze ja z serwisu bo juz w sumie od kupienia spedzila tam 3 MIESIACE!!!!! Powiedzial, ze to ostatnie jego Audi. I jeszcze prosba na koniec do posiadaczy B6, moze opiszcie po krotce swoje przygody, mopze jest jeszcze dla mnie jakas szansa na nie wykopanie z mojego zycia tych czterech pierscieni. Pzdr.

Zdaje się ze quattro-pete opisywał swoje problemy z B6 , bylo to jakichś czas temu na forum AKP ... nie zostawił suchej nitki na B6 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze quattro-pete opisywał swoje problemy z B6 , bylo to jakichś czas temu na forum AKP ... nie zostawił suchej nitki na B6 :/

Baskecik , a czy to przypadkiem nie Michu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musze wpaść na AKP i poszukać. Śmiało panowie się wypowiadać, bo już powoli zaczynam zmieniać zdanie dzięki Wam :wink: Musze szybko podjąć decyzję, wymieniać olej w obecnym Tiptronicu, czy do żyda i B6 :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-02, 19:58 ]

Tak apropos E46 330d. bardzo, ale to bardzo chodziła mi ta furka po głowie. To był okres jak się upewniłem ,że 2.5TDI to paść(bez urazy). Poważnie ta beemeczka to taki niewypał? Wierzyć coś mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 2 x E46 w rodzinie jedna 328 druga 330xi w jednej zepsulo sie elektryczne lusterko i to tyle.Linia 3 jest piękna i tu B6 sie chowa ale jakość wykończenia przemawia za Audi , BMW jest tandetne w srodku zrobione jak siekierą .Co do silnika 330d jest super po chipie zamiata przepięknie niestety kultura pracy nie jest taka ładna jak w V6 Audi.Często latam X3 3.0 D po chipie i jest malina bryka ma przejechane jakies 100 tys na chipie, zero problemow a jest gaszona na ciepło i pałowana na zimno :P nie oszczedzamy jej :) Trudny wybor Norbi bardzo trudny.A takie gadanie ze B6 sie bardziej psuje niz E46 to sranie w banie, jak ktos rozumie samochod i ma troche pod deklem zeby go normalnie serwisować to wszystko jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ono to tyle na live mi zes nie wyznal co tera. Trudny wybor, ale chiba padnie na 330, chyba ze znajde kogos na spocie 1.9 AWX po chipsie i mnie to zadowoli.O własnie tak apropos, co mozna dorzucic AWX-owi, zeby jeszcze pare kucy przybylo? Jest tam miejsce na wieksz IC, a moze wtryski mocniejsze jezeli tak to czy laczy sie to z pompa paliwa i od czego ewentualnie te wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi w wawie to tylko jeden taki lata kolegi Matschake AWX po chipku zawitaj na stronie tdi racing team i moze cos da sie zrobic. http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?p=642&highlight=#642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...