Skocz do zawartości
IGNOROWANY

krzywe tarcze hamulcowe audi a4 1,6 poj abs


wal-dek1

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam audi a4 rok 1995 poj 1,6 mam problem z tarczami hamulcowymi wymienilem stare na nowe po 1000 kilometrach wykrz ywily sie ze nie szlo jechac wymienilem wiec te nowe wykrzywione na nowe lukasa no i te nawe znowu sie wykrzywily nie mam pojecia co sie dzieje prosze o pomoc podobno szczeki nie odbijaja i tarcza sie grzeje i sie wykrzywia mam tarcze zwykle nie wentylowane jeszcze raz prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie trzeba przesmarować co nie co stosując odpowiednie smary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki za odpowiedzi na temat krzywych tarcz tak sie sklada ze wymienialem dwa razy tarcze u dwoch innych mechanikow i zaden osiol nie sprawdzil czy jest wszystko ok jeden powiedzial ze te szyranie po tarczy zniknie bo sa nowe klocki no i mam tarcze bija jak diabli moze przetoczenie i sprawdzenie szczek cos pomoze jak ktos ma jakis pomysl niech napisze bo ja nie mom pojecia co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo założyłeś Lucas-TRW.

Też takie do 80-tki założyłem i się już krzywią.

Reklamacja, tylko że sklep może próbować się wypierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja, tylko że sklep może próbować się wypierać.

moga powiedziec ze wjechałes do kałuży z rozgrzanymi tarczami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powino się mierzyć bicie piasty oraz bicie tarczy po zamontowaniu. Na ulotce od tarcz ile jest tolerowane - zdaje się że 0,02 mm. U mechanika myślę ze nie powinno być z tym problemu bo jak się samemu robi to trzba mieć do tego przyrządy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz jak pisalem tarcze wymienial mi mechanik jak pisalem przepominam ze tarcze byly z przodu przetaczane taka mala tokareczka mechanik robil ta takarke na zamuwienie gosciu polecany przez kilkadziesiat osob byli b. zadowoleni no i po jakims czasie (1000 kilometrow)znowu sie wykrzywily ja rownierz mysle ze moze byc krzywa piasta wiec zostanie mi wymienic piasty i lozyska moze ktos wie jakie piasty i lozyska kupic no i ile kosztuja z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola nie tak szybko ... zanim zaczniesz coś wymieniać momierz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszam się 80-tką ale też 1,6 101KM i też 4 tarcze;miałem ten sam problem,zaczołem od wypłukania całego układu hamulcowego na dnie cylinderków był osad z płynu i pyłu metalicznego,tłoczki nie wracały,potem założyłem przetoczone tarcze efekt jest taki,przejechałem około 7tyś i przy homowaniu przy dużej prędkości żadnuch drgań,przy normalnej miejskiej jeżdzie po zatrzymaniu tarcze sprawdzając ręką są ciepłe nie parzą.Wszystko zrobiłem sam z sercem do autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...