Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ALF] Szarpniecia przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Problem jest mianowicie taki, ze jadac autem na 2-gim biegu przy mocniejszym wcisnieciu gazu wystepuje seria szarpniec, czasami szarpnie 2 razy, czasami 4. Dzieje sie to tylko w przedziale od 1000-2000 RPM, nigdy powyzej. Tak samo jest na 3-cim biegu w zakresie od okolo 1500-2000 RPM. Przyspieszajac powoli wszystko jest OK, ale gwaltowne wcisniecie gazu powoduje, ze auto sie krztusi. Nie jest to jakos bardzo dokuczliwe ale denerwuje zwlaszcza przy wyprzedzaniu. Vag nie wyplul zadnych bledow. W Audi zasugerowali, ze do wymiany swiece+ cewka + kable. Wymiana oczywiscie nic nie dala a problem pozostal. Moze ktos mial podobny problem?

Opublikowano

trzeba by było sprawdzić ciśnienie pompy paliwowej, wtryski, zawór na listwie wtryskowej, wymień filtr paliwa, co z filtrem powietrza? przepustnica do czyszczenia, przepływka, sprawdzić dolot powietrza, dużo by tu wymieniać :mysli:

Opublikowano

zrob logi z przeplywki

Opublikowano

ja bym stawiał na cewki przynajmiej w poprzednim aucie jedna zaczęła padac to miałem właśnie takie szarpnięcia podmieniłem cewkę i wszystko było ok

Opublikowano

to tez jest jak najbardziej mozliwe, tylko jak znalesc ta wadliwa?

Opublikowano
  • Autor

logi zrobie dopiero w przyszlym tygodniu, niestety chroniczny brak czasu.

cewka (ori) i swiece (Denso) nowiutenkie, kable Beru wymieniane 7 kkm temu (chyba jeszcze nie padly, choc kto wie).

Opublikowano

kolego sprawdź ciśnienie na cylindrach może być wypalony zawór na wolnych obrotach szarpie na wysokich jest ok (kumpel miał taki przypadek)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

zrob logi z przeplywki

hej devastation, dzieki za porade.

zrodlem problemow okazala sie przeplywka, mnostwo czarnej sadzy w srodku.

po zrobionych logach zalozylem nowke z ASO i auto smiga jak nowe.

Opublikowano

jakis czas temu trenowałem cały dzień 2.4i AGA

wszystko przekopane do cna, cewki, świece, podcisnienia, zasilanie,

tylko gośc który zostawił u mnie auto twierdził że przepływka jest zupełnie nowa, wymieniona 2 miesiace temu

faktycznie ktoś mu ja wymienił, ale na uzywke, a wzieli kase za nówke !!!!!!!

jezdziłem z VAG-iem ponad godzine na trasie Słupsk-Sławno i tak do zarzygania

wypaliłem facetowi ponad 20 litów sieczki, w końcu przepływka zaczeła fiksowac

a silnik zaczął na dobre szarpac i wywaliło w końcu błąd przeplywki

po wymianie jak ręka odjął, a co mnie nerwów kosztowało, to moje

Opublikowano
  • Autor

jakis czas temu trenowałem cały dzień 2.4i AGA

wszystko przekopane do cna, cewki, świece, podcisnienia, zasilanie,

tylko gośc który zostawił u mnie auto twierdził że przepływka jest zupełnie nowa, wymieniona 2 miesiace temu

faktycznie ktoś mu ja wymienił, ale na uzywke, a wzieli kase za nówke !!!!!!!

jezdziłem z VAG-iem ponad godzine na trasie Słupsk-Sławno i tak do zarzygania

wypaliłem facetowi ponad 20 litów sieczki, w końcu przepływka zaczeła fiksowac

a silnik zaczął na dobre szarpac i wywaliło w końcu błąd przeplywki

po wymianie jak ręka odjął, a co mnie nerwów kosztowało, to moje

tutaj byla identyczna sytuacja. po ponad godzinie jazdy trasa/miasto kiedy auto bylo dobrze rozgrzane zaczal szarpac i slabnac. wtedy go zlogowalem i blad przeplywki widoczny jak na dloni. a ile bylo wersji....cewka, kable, paliwo, etc.

Opublikowano

Jeszcze niedawno zakładałem temat na forum z identycznym problemem jakim masz Ty. Tylko, że u mnie VAG pokazał błąd Sondy. Kupiłem nową, założyłem i znikły u mnie te szarpnięcia. Wcześniej też mi powiedziano że mogą to być świece i filtr paliwowy i je też wymieniłem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.