Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Nawiew ostro grzeje


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z powodu zbytniego grzania nawiewu w mojej audi...A mianowicie chodzi o to, ze nawet jak nastawię nawiew na 18 stopni to wali goracym jak przy 25...i nic nie moge z tym zrobic jest lekka lipa,bo jesienia w aucie robi sie sauna i jest zbyt goraco....Kiedys pisalem na forum i ktos wspomnial o opcji ustawienia otwarcia klap w kompie...Czy ktos orientuje sie gdzie i jak tego szukac? Prosze o powazne odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności podejrzany jest silniczek (V68 lub inne jeśli masz dwustrefową) odpowiedzialny za regulacje ciepła/zimna, nie znalazłem nić o tym jak odczytać błędy z klimatronika w b6 dlatego musisz podpiąć VAG-a i tam ci pokaże co jest konkretnie uszkodzone.

Będzie też dawało gorące powietrze jeśli w aucie jest poniżej ustalonej temperatury np jeśli masz w audi 16 stopni i dasz na 18 w klimatroniku to będzie dawało gorącym dopóki w kabinie nie podgrzeje do 18 stopni.

I jeszcze jedno pytanie weryfikujące.. czy możesz uruchomić klimatyzacje żeby dmuchało zimnym powietrzem? jeśli możesz ustawić zimne powietrze to podejrzenie uszkodzonego silniczka - odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym tylko tam był problem bo jedna strona grzała a druga chłodziła odkręć półkę pod kierownicą jak zajrzysz na wysokości klimatronika nad pedałem gazu jest silniczek ,zdemontuj schowek z drugiej strony tam jest drugi silniczek klikaj +- temp i zobacz czy chodzą jeśli nie spróbuj je rozruszać pociągając ręką za cięgna jednocześnie zwiększając lub zmiejszając temp ,jeśli chodzą po stronie schowka są jeszcze chyba 2 silniczki poobserwuj może któryś z nich się zblokował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...