Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy


Tzieland

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Wczoraj wymieniłem 3 wahacze, które były już głośne. I w sumie na pojedynczych dziurach jest ok ale np. na kostce brukowej lub na następujących po sobie nierównościach dalej słychać stukanie z przodu. Wiem, że jeszcze mam łożyska z tyłu do roboty ale to nie one.

Moje pytanie brzmi czy wahacze mogły zostać źle dokręcone i dlatego stukają?

Czy jest tam jeszcze jakiś do wymiany?

Wahacze wymienione na Febiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10000% drążki kirownicze :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

pamietaj na przyszłość że wahacze wymienia sie kompletami a nie pojedynczo :wink4:

wymienisz 3szt ,pojezdzisz 2 tygodnie zaczna stukać następne , przerabiany temat wielokrotnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10000% drążki kirownicze :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

pamietaj na przyszłość że wahacze wymienia sie kompletami a nie pojedynczo :wink4:

wymienisz 3szt ,pojezdzisz 2 tygodnie zaczna stukać następne , przerabiany temat wielokrotnie :wink4:

Jak wyżej. Również wymieniałem kpl wahaczy, bo inna wymiana na długo nie wystarczy.

Stawiam na końcówki drążków.

Jeśli chodzi o cenę, to rozpiętość jest dość spora mniej więcej od 20zł do 130zł, ale nie bierz czasem najtańszych.

Ja założyłem takie w granicach 80 zł za sztukę, ale jak Cię stać to weź coś droższego.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info :wink4:

a jak najprosciej samemu sprawdzic czy to rzeczywiscie drazki czy moze jeszcze jakis innym wahacz? chociaz serwis w ktorym robilem jest bardzo dobry i pewnie jakby to byl wahacz to by zauwazyli :mysli:

a co do wymiany moich wahaczy to niestety musial wymienic tak jak wymienilem a w przyszlym roku wymieniam wszystkie na Febiego lub Lema :good:

aha i czy jezeli sa to te drazki to czy mozna z tym tak jezdzic czy lepiej wymienic jak najszybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info :wink4:

a jak najprosciej samemu sprawdzic czy to rzeczywiscie drazki

podnieś przod auta na lewarku tak zeby kolo było w górze , złap za góre i dól koła , poruszaj nim w strone auta i obserwuj czy trzpień drążka nie ma luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajta dlaczego moj znajomy mechanik podal mi ceny za drazek kierowniczy i osobno za koncowke drazka kierowniczego? czy jezeli okaze sie, ze to te drazki mi stukaja to jak to sie wymienia? bo jezeli liczac po cenach tego znajomego serwisu to wyjdzie mnie z robocizna jakies 550 :shocked: (po ok 100 zł za drazek i koncowke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajta dlaczego moj znajomy mechanik podal mi ceny za drazek kierowniczy i osobno za koncowke drazka kierowniczego? czy jezeli okaze sie, ze to te drazki mi stukaja to jak to sie wymienia? bo jezeli liczac po cenach tego znajomego serwisu to wyjdzie mnie z robocizna jakies 550 :shocked: (po ok 100 zł za drazek i koncowke)

wymieniaj tylko końcówki drążków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da radę to samemu wymienić, bo później i tak czy siak na zbieżność będę musiał jechać :mysli:

ale może to coś innego niż te drążki :mysli: może serwisanci nie zauważyli jakiegoś wahacza albo coś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da radę to samemu wymienić

wymiana jest prosta , problem mozesz mieć z wybiciem sworznia drążka bo na 10000% jest zapieczony jak c**j :thumbdown:

jesli chcesz robić to sam to proponuje conajmnie tydzien przed wymianą psikać jakims penetratorem , colą itp. a i tak nie gwarantuje ze po takim zabiegu puści

najpewniejszy jest palnik acetylenowy , nagrzać do czerwonego , chlusnąć woda , drugi raz , trzeci , i zacząć wybijać , powinien puścić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagrzejesz do czerwonego i polejesz wodą to narobisz tylko bidy bo zwrotnica ci pęknie z powodu różnicy temperatur[szok termiczny]zagrzej i odkręcaj bez polewania.Sprawdż czy nie masz luzu na górnej śrubie amortyzatora bo wymienisz możliwe że dobre końcówki a stuki mogą być dalej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagrzejesz do czerwonego i polejesz wodą to narobisz tylko bidy bo zwrotnica ci pęknie z powodu różnicy temperatur[szok termiczny]

w swojej karierze dwa razy wymieniałem wahacze (komplet) dwa razy końcówki drążków , zawsze grzałem i lałem wode - nic sie nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie Cie moskal ale zmieniasz strukture wewnętrzną materiału w ten sposób i różnie może być osłabi się w środku albo nie ,nalej wrzątek do kufla na piwo i wstaw do zimnej wody, pisze o tym z racji bezpieczeństwa bo to jest układ kierowniczy i tylko o to mi chodzi -dobra piwo czeka cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie Cie moskal ale zmieniasz strukture wewnętrzną materiału w ten sposób i różnie może być osłabi się w środku albo nie ,nalej wrzątek do kufla na piwo i wstaw do zimnej wody, pisze o tym z racji bezpieczeństwa bo to jest układ kierowniczy i tylko o to mi chodzi -dobra piwo czeka cześć

ja tez cie rozumiem , pisze o czymś co sam robiłem i zdało egzamin :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chłopaki nie kłóćcie się, pewnie i tak sam tego nie będę robił :confused4:

mam tylko nadzieję, że szpece w poniedziałek trafnie zdiagnozują od czego mi to stuka, wymienie to i będzie po sprawie

a tak z innej beczki, czy łożyska tylne mogą również powodować takie stuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chłopaki nie kłóćcie się

przeciez ja sie nie kłóce ,gniady tez raczej nie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...